Zobacz pełną wersję : Zapomniane miejsce: "Luftwaffe"

KoMic
02-03-05, 11:38
jak mus to mus.

Wiec, kozystam z max'a VI+V-ray i tex w ps, wiekszosc tex wlasna, niestety podklad tex samolotu (czysty kolor malowania maszyny) jest wyciagnieta z netu z czego ubolewam ale napewno nie udalo by mi sie zrobic czegos podobnego. Jest 1 zdiecie w tle.
Scena przedstawia rozbitego Bf109, rzecz dzieje sie juz po wojnie rok do 2 lat po rozbiciu. w wyniku toczonej walki powietsznej pilot ktory prowadzil maszyne zostal ranny, zreszta jak i jego samolot ktory dosnal wielu obrazen co zmusilo biedaka do ratowania skory przez przymusowe ladowanie na w miare plaskim obszarze pustynnym. Ladowanie jako tako sie udalo. Niemiec przezyl napewno dostal sie do apteczki umieszczonej w ogonie (otwarta klapa) lecz z braku wody i innych okolicznosci zmarl. nastepnie natura dopelnila swego niepozwalajac aby drogocenny pozywienie sie zmarnowalo, sepy i inne stworzenia rozniosly jego szczatki po okolicy. Sama maszyna po ladowaniu byla w oplakanym stanie, nienadala sie juz do niczego. W uplywie czasu klimat i srodowisko dopelnily swego, rujnujac szczatki doszczetnie. Pilot niedoczekal sie pomocy od swych kompanow i wszelkie wiesci o jego losie zaginely, a najblizsza okolica stala sie legowiskiem i schronieniem dla wielu pustynnych stworzen. THE END

Hi this is final image.
I'm glad that I finish it, thanks for all
I did it in max6 with Vray and postefekt in Photoshop
I use one photo on bacground, almost all tex are hand-made by me.
Scene presents Bf109 2 or 3 years after constraint landing. German pilot which take parti****tion in air battle get few hits. Thereupon he has need to landing on flat part of dessert. Because his touch-down wasn't perfek he crushed, but outcasted. Because he didn't see smth. done to his german help he die. Now nobody remember about him and this place, only some lizards and few animals have there save home.
best regards

finalowa wersja
http://img22.echo.cx/img22/496/saharafinal16ke.jpg

jeszcze raz dziekuje dla wszystkich ktorzy mi pomogli stworzyc to, co widac.
powodzenia wszytkim nominowanym i do wynikow, pozdro
PS do nastepnej bitwy hehe: ]

Leru
02-03-05, 15:15
Witam w Bitiwe,życzę powodzenia :)

_LoGaN_
02-03-05, 16:04
Falloucik ... mniam :)

mirach
02-03-05, 19:28
Falloucik, mniam mniam :D ( dzisiaj prosze nie wymagac odemnie orginalnosci :) )

Bilay
03-03-05, 06:52
Glow, wyczesany klimat - duzy ciężar bierzesz na swoje barki, klimat w oryginale jest niepowtarzalny i będziesz musiał sie postarać zeby mu dorównać lub utrzymac go na przyzwoitym poziomie. Swoją drogą zawsze chciałem zobaczyć to miejsce z innej perspektywy, a teraz będe miał taką szanse :)

powodzenia

KoMic
05-03-05, 13:10
ehhhh, koncepcja jak i przyszla tak i poszla,,,, zmienilem, temt, niedlugo cos wrzuce, lecz bedzie to zupelnie cos innego,,, przykro mi Bialy jesczze sobie poczekasz: ], Jesli chodzi o moja nowa koncepcje to wezcie z soba okulary przyciemniane i olejek do opalania z duzym filtremm,,,,, jedziemy na pustynie hehehe: ] w 1945

tomeg
05-03-05, 13:59
I bardzo dobrze,bo tamten temat osobiście mi nie podchodził .Juz widze "Generał E. Rommel i jego Deutsches Afrika Korps"-bedzie super, nie moge sie doczekać.Ty czujesz ten klimat.ale zmien date na 1942

KoMic
05-03-05, 23:52
Ciesze sie, hehe ale niestety nie bedzie to panzer tylko Luftwaffe: ], mam zamiar zrobic rozbitego Bf-109G na pustyni, data mysle ze nie jest zla, bo musi byc to zapomniane miejsce wiec dajmy na to rok moze 2 lata po rozbiciu, nie ma byc to kompleta maskarra tylko zniszczony i skorodowany samolot po awaryjnym i przymusowym ladowaniu po przegranej walce: ], postaram sie zrobic jak najwiecej i najdokladniej wnetrze, a przynajmniej te flaki ktore bedzie widac na pierwszym planie czyli resztki kadlubu i flaki,,,, zamierzam jesczze zrobic spoczywajacego obok pilota ktory albo lezy na placie albo siedzi obarty o polamany kadlub,,, rzecz jasna ze bedzie to juz szkielet w ubraniu,,, pozdro.

aaaa mam pytanie lepiej robic odrazu zniszczonego czy najpierw zrobic model a pozniej go zmasakrowac?

(jescze jeden szczegol ta textura to jest skurka wzietaz netu,,, gdzies wydlubalem ogolne malowanie i nalozylem , finalowa wersja neiwiele i tak bedzie maila z tym wspolnego, pozdro)

Pionier
06-03-05, 01:00
teraz mi sie pomysl podoba ;]

kozioo
06-03-05, 01:01
hehe - Komic, widze, że zmienianie koncepcji w konkursach weszło Ci w krew ;) Ciekawe jak oddasz uczucie bezkresu pustyni. W zasadzie to bardziej czekam na otoczenie, niz na sam samolot i niefortunnego pilota.

KoMic
06-03-05, 08:47
Pionier-->Ciesze sie: ]
kozioo-->Niestety, mnie osobiscie to denerwuje ze czasem nie umeim utrzymac tematu,,,, czasem,,, zazwyczaj, uwierz jest to meczoca masz polowe sceny a tu dup nie masz wiecej ochoty tego robic i bo wlanie wpadles jak moglo by Ci sie zdawac na lepszy pomysl: ], co do otoczenia to pewnie sie nei wysile, bo w mojej wizji kadru samolot to 75-85% sceny, nie bede kadrowal calej maszyny tylko jej najistotniejszy fragment, rzut bedzie prawy przod, silnik i smigla pierwszy plan do kabiny pozniej bedzie dof,,,, a z pustynia i piachem moze byc klopot: ] pozdro

asfalton
06-03-05, 12:31
szkoda ze nie Fallout (gra w ktora udalo mi sie grac non stop 50 godzin, na dodatek nie mialem karty dzwikowej :D ), hmm jesli to ma byc miejsce to samolot zajmujacy 85% sceny mysle ze sie nie kwalifikuje :(, ale to tylko moje skromne zdanie :),,chyba ze kabina bedzie tym zapomnianym miejscem, sentymentem dla pilota wewnatrz zdjecie zony i dzieci. :D

Badyl
06-03-05, 15:35
kiedys widzialem taka diorame:
scena byla pod woda - utopiony FW190 z przestrzelinami i przerdzewialym silnikiem, w kabinie szkielet pilota i nurek skladajacy kwiaty przy kabinie.
moglbys zaadoptowac pomysl na pustyni :)

KoMic
06-03-05, 23:03
heeh tez myslalem o scenie podwodnej,,, ale niestety mam juz cos takiego w dorobku a nie chce robic masowki: ], bylo by to tylko odtwarzanie starych technik: ], dlatego ostala sie pustaynia,,,
czesc silnika zdzielana uffff ile to cholerstwo ma szczegolow: \

Leru
07-03-05, 00:47
KoMic -> zmień założenia tematu w pierwszym poście na nowe ok ? :)

Master Kiełbaster
07-03-05, 06:18
zaokrąglij obudowę silnika bo narazie ma mniej faeców od 2 nakrętek w silniku

KoMic
07-03-05, 06:49
Leru-->yes sir :]
Master Kiełbaster-->spoko zrobie to,,,,na koncu, sam nei wiem ile mi wyjdzie tych facesow wiec narazie gdzie moge to oszczedzam, na wiekszosc elementow szzczegolnie poszycia jest nalozony tessle, ale nie aktywny. do finalu napewno wlacze: ]

Wacman
07-03-05, 19:33
Ojej, ostroznie z teksturka :D Adyc to meser niejakiego pana Hans Joachim Marsellie... wg mnie najlepszego pilota 2 wojny - 17 zestrzelen w jednym dniu... hm... 154 w sumie... zginal w wyniku awarii maszyny... moze to bedzie jakis "Tribute" dla niego :D

KoMic
07-03-05, 23:14
ehhhh, szczerze mowiac bylem nieswiadomy, przejzalem sobie troche zdiec w necie, wielkie dzieki za inf, a tak na marginesie,,, z tego co widzialem z jego maszyny niewiele zostalo,,,,,raptem silnik i kilka blach

kurt_hectic
08-03-05, 19:33
= super masz avatara- tez kocham fallouta :) , a co do pracki, coz,,, pracuj dalej , sie zobaczy co wyjdzie..

Badyl
08-03-05, 20:03
przeczytalem własnie w nowej "skrzydlatej" artykuł traktujący o masowym zgermanizowaniu naszego modelarstwa lotniczego - i od razu przyszla mi na mysl Twoja praca. szkoda, że nie zrobisz na przyklad jakiejs zestrzelonej p11, co by mialo dwa wymiary :) raz ze mysliwiec zapomniany, a dwa ze niewielu dzis wogle pamieta o polskim lotnictwie. pozdro
całkiem ładny db 601.

KoMic
08-03-05, 20:27
Siema, moje zainteresowanie tym wlasnie modelem wynika z tego ze jako ze studiuje Konstrukcje lotnicze to calkiem przypadkiem : ] znalazlem sie semestr temu na przedmiocie Mechanika Lotu i (serjo) droga losowania dosl mi sie wlasnie ten samolot. Caly semestr liczylem setki rzeczy odnosnie plata aerodynamiki osiagow, itp... wiec niejako z rozpedu zabralem sie wlasnie za ten model... zreszta na poczatku chcialem wpakowac P47 ale okazalo sie ze te samoloty nie lataly na pustyni a bardzo mi zalezy na takiej scenerji. Glownym faktem mojej wizji jest pustynia jako miejsce w ktorym ciezko jest cokolwiek znalesc. latwiej bylo by odnalesc P11c(wersja najbardziej rozpowszechniona) na lace czy w lesie niz cokolwiek nawet wielkosc WTC na Sacharze: ], sprobuje cos dorzucic dzis: ] lub jutro,,PS moze jeszcze tego nie widac ale jest to 109G i stosowano 605: ] pozdrawiam

Badyl
08-03-05, 20:30
hah, widze ze nawet nie ma czym przyszpanowac przy takiej wiedzy : D ambitne zalozenia wiec powodzenia ;P

KoMic
08-03-05, 22:13
hehe wiedza jest wyciagana z netu na poczekaniu hehehe: ], a to co robie na uczelni i tak jest malo przydatne w zyciu, do tematu i bitwy jest zwyczajnie zbedna.:\

KoMic
10-03-05, 19:30
Witam, maly up silnika, brne dalej : ]

Badyl
10-03-05, 21:40
no nie mam pytan!
juz chce zobaczyc kabine pilota z takim poziomem szczegółowości :]

KoMic
13-03-05, 11:09
witam kolejny kawalek silnika zrobiony, teraz zajme sie KMmem czyli "Rheinmetall MG 131 MG", hehe a Mauser MG 151/20 Cannon mozna potraktowac ze mam zrobiony, sprytnie to sobie szfabki wymyslili z dzialem w wale napendowym hehe, pozdro

tomeg
13-03-05, 16:38
czy to wszystko bedzie widać? nie zapomij w srodku slilnika o tłokach bo inaczej nie bedziesz wiarygodny:)dla mnie super sie zapowiada

KoMic
13-03-05, 18:03
Taaaa powinno byc widac zewzgledu na to ze to bedzi erozbita maszyna z zerwana klapa silnikowa, wogole sporo bedzie wnetrza takie mam plany, aby byla to mocno zniszczona maszyna... znaczy sie rozbita, bedzia dziury rdzawe dziury po pociskach no i strzepy po nieudanym wybronieniu sie od kompletnmego rozbicia,,pozdro

streaker
13-03-05, 18:20
widze, że nie próżnowałeś, powiem krótko, świetnie sie to prezentuje, detal, detal i jeszcze raz detal, to cieszy oczy, choś w miejscu troche nad wylotami troche przegiołeś, zagmatwanie to wygląda...
powodzenia... :)

RK
14-03-05, 22:43
Komic- jestem Twoim fanem. Silnik jest po prostu piękny.

KoMic
15-03-05, 21:48
hehe wielkie dzieki RK: ], ok zalaczam moja wizje sceny, tak bedzie to wygladaqlo choc nei jestem przekonany do kadru, bardzo mi nie lezy,ale nie mam pomyslu na niego hmmm jeszcze powalcze w temacie ale prosil bym o jakas podpowiedz, a teraz oznaczenia

1.prawdopodobnie tego nie bedzie, znaczy sie nie bedzie oslonki albo bedzie w znikomej postaci, tak aby bylo widac mechanizm smigla(prosty mechanizm: ]
2. silnik jak widac bedzie go cos tam widoczny (gorzej z cylindrami)hehe dlatego warto bylo bawic sie w detal
3.mysle co by tu go jakos zlamac w kadlubie aby bylo widac prety, skszydla napewno nie bedzie, zamiast tego bedzie powykrecana blacha no i jakies wystajace dzwigary
4. moim zdaniem najtrudniejsze szkielet pilota, kabina bedzie otworzona a pilot bedzie oparty o kadlub.

pozatym bedzie kupa rdzy dziur i i i sam nie wiem czego jeszcze, mam szczera nadzieje ze starczy mi czasu, bo to jest moja glowna bolaczka, prace posuwaja sie w zolwim tempie: \... jesczze raz prosze o jakas rade co do kadrui eventualnie co do klimatu, ja to widze w bardzo miekkim i cieplym swietle dominujace kolory to brazowy(rdza) i wszytko od bialego zoltego po pomaranczowy pozdro : ]

mw4d
15-03-05, 21:59
Superowo, naprawde kupa dobrej roboty. Czekam z niecierpliwoscia na updaty :)

Pionier
15-03-05, 23:18
ale to nie jest koniec modelowania?

KoMic
16-03-05, 09:19
hehe skadze hehe, to nawet nie jest polowa: ]
grrrrrrrrrrrrr jak sie kasuje post

KoMic
16-03-05, 11:38
hehe Pionier, nie wiem czy mam przynajmniej polowe tego co planuje,,,, zniszczen bedzie jesczze sporo no i caly szkielet

Dorobilem kolegow Rheinmetall MG 131 MG no i chyba flagi z przodu mam zgrobsza z glowy teraz troszeczke kabiny ale tylko to co bedzie widac, mysle ze nie zrobie zarysowan modelowych na drazku sterowniczym,,, bo go niebedzie jak i wiekszosci pulpitu, wnetrze zakoncze na fotelu i tylniej plycie pancernej..pozdro

Badyl
16-03-05, 14:01
nie wiem czy rdza to dobry pomysl - wszak na pustyni mało wilgoci!

Leru
16-03-05, 21:19
detal robi wrażenie, kawał dobrej roboty :)
myślę, że rdza mimo, że trochę nielogiczna jak Badyl słusznie zauważył, to i tak trzeba określony efekt uzyskać, rdza może w tym niewątpliwie pomóc.

Wacman
17-03-05, 21:26
Co do teksturki i wirygodności w ramach faktów historycznych :) Wspomniany przeze mnie As luftwaffe H.J Marseille posiadacz owej czternastki zginal w wyniku awarii maszyny : w czasie lotu pojawil sie dym w jego kabinie i po bodajze godzinie lotu z tym dymem wyskoczyl z samolotu, ale najprawdopodbniej "zahaczyl" glowa o ktoras z czesci tynego usterzenia i zginal na miejscu albo utracil przytomnosc - a w takim stanie nei da sie otworzyc spadochronu... wiec moze okopć mocno pokrywe i okolice kabiny :) moze przydaloby sie tez na koniec lekko pogiac calosc nosa bo w koncu jak samolot zaryje w ziemie to kontrukcja sie pogniea kontrukcja w takim mijescu nie jest projektowana na obciazenia z przodu :)

KoMic
18-03-05, 08:11
witam,
Wacman-->good idea, okopce to co napisales, co do zniszczen mechanicznych to pszyjdzie jesczze na to czas, napewno jakos to jesczze pogniote narazie chce zrobic bryle, nad ktora pozniej mozna bedzie sie pastwoc,

proba tex szkla, rama bedzie dokladniejsza narazie jest tylko tak na odczep.
pozdro

tomeg
18-03-05, 10:27
szyby-moze sie myle i pewnie czepiam, ale jak dla mnie piasek jest za gruby a jesli tak to nie utrzymałby sie na górnych czesciach.widziałbym to raczej jako drobinki kurzu.jak jeszcze je wybijesz ,okopcisz i oblejesz ropa i krwia pilota bedzie ok.
silnik -detal super .do całosci sceny "rozgrzane powietrze ":)

KoMic
20-03-05, 01:52
cd... kabina

KLICEK
20-03-05, 01:57
super wiecej wiecej ;]

jaras
20-03-05, 02:12
super więcej więcej :) ale przydało by się zchamferować wszędzie krawędzie i może lekko powgniatać tu i ówdzie
pozdrawiam
p.s. acha - a nie było nitów na tych metalowych elementach kabiny ?
( pewnie bez sensu jest moje pytanie bo widzę że jesteś specem od samolotów ale co mi szkodzi ? ;)

KoMic
20-03-05, 07:16
Taki ze mnie spec ze mam gogle: ] i tyle moich specow, niewiem sprawdze czy sa, ale z tego co pameitam to jedynie byly tylko w tylnej czesci kabiny..pozdro

Wacman
20-03-05, 12:07
To znowu Ja - znawca historii :P zabacz ten link - dosc duzo mozna sie tu dowiedziec

http://historie-asow.elk.com.pl/marse/marse_.htm

mialem gdzies jeszcze pare linkow z np. wnetrzem mesera - a tak w ogole jesli naprawde chcesz sobie poogladac wnetrze mesera to zagraj w Il-2 Sturmovik :D tam jest max wysmaczone wnetrze Me-109 F

Me-109 diese fleugzeug ist wunderbar!! Naturliś werkliś JAWOL!!

KoMic
20-03-05, 20:45
thx, ale jak juz wspomniales pierwszy raz o tym kolesiu, to poszukalem sobie inf o nim co to za kolo ze byl taki wyczesany, jak poogladalem sobie tu i owdzie to zauwazylem ze moj nie ma tego znaczka z przodu, ale pozniej okazalo sie ze tych samolotow mial kilka i w zaleznosci od czasu zmienial sie lekko wystruj jego maszyny, Co do ila to gralem ale nie amm zamiaru robic wnetsza, po co?, i tak nie bedzie nic widac, bardziej sie skupie na dobeym zniszczeniu skszydel i reszty kadlubu pozdro

KoMic
23-03-05, 11:15
Witam dorobilem kawalek. troche wkszydla no i zdiolem kolpak z smigla

Loozack
23-03-05, 12:46
świetna praca się zapowiada :)

pozdrawiam

Nimrod
23-03-05, 13:01
Muszę się zgodzić z przedmówcą, detale piękne.

RK
23-03-05, 16:58
Śliczności. Pewnie sypniesz jeszcze szufelkę piachu w silnik ?

Wacman
24-03-05, 00:01
to znowu Ja :) maly detalik - pustynia w tym obszarze jest dosc kamienista :)
A tak w ogole o zapowaiada sie coraz lepiej :D - acha no i w pokrywie silnika nie zapomnij jakiejs konstrukcji + dziury na karabiny maszynowe :)

male reference
http://hem.bredband.net/thomaskolb/art/models/images/diorama2.jpg
http://www.graf-grislawski.elknet.pl/Photos/109crash.gif
http://homepages.win.co.nz/bphprint/gerpics/mesrow.jpg
http://www.adlertag.de/bilder/me109g_2.jpg

KoMic
24-03-05, 00:33
Thx: ]
RK--> masz to jak w banku: ]
Wacman--> pamietam, pamietam jeszcze kadlubem sie nie zajolem zabardzo, mam zamiar zrobic jeszcze pootwierane niektore te klapki, thx za ref, tylko 1 zdiecie mialem : ]

maly up

Pionier
24-03-05, 00:38
pewno masz duzo referek i tak ma byc jak jest teraz ale ... no dla mnie osobiscie smiesznie to smiglo wyglada w takiej pozycji :) :)

KLICEK
24-03-05, 01:38
jesli moge zaproponowac to ryski raczej powinny isc wzdluz smigla :)

KoMic
24-03-05, 07:50
"niestety" macie racje panowie,,,, zmeinie to najszybciej jak sie da: ] pozdro i oby wiecej takich postow cze: ]

Leru
24-03-05, 16:34
dla mnie ilość szczegółów jest niebanalna, ale chyba to już pisałem :). Ostatni renderek całości również ciekawy ale silnik wygląda jakby był nie z tej bajki. W tej refce http://hem.bredband.net/thomaskolb/art/models/images/diorama2.jpg Wacman`a są kamienie w piasku, ciekawy pomysł IMHO :)

KoMic
25-03-05, 09:34
Witam zajolem sie troszeczke kadlubem, ale planuje jesczze nieco w nim ruszyc, po pierwsze wyeliminowac "wiszace" kawalki metalu,

jak teraz kadr? lepiej gorzej pomozcie,,,,: ]

Badyl
25-03-05, 11:24
kadr jest wg mnie lepszyy - pokazuje calosc
ta klapa, oslona silnika, jest otwarta zupelnie jakby jakis mechanik chcial zrobic przeglad... moze lepiej gdzies ja odrzucic, albo wogle sie jej pozbyc?
wesolego jajka! :)

RK
25-03-05, 11:56
Wiesz- jak chodzi o kadr dałbym trochę miejsca z lewej- aż się prosi żeby pokazać "bezmiar pustynii"- miałbyś jakąś tam przeciwwagę. Powoli kończy mi się zasób komplimentów dla tego modelu...

KoMic
25-03-05, 12:17
thx macie racje zastosuje sie do obydwoch rad, bo sa bardzo dobre, klape rzuce miedzy dziobem a krawedzia natarcia skszydla, choc z drogiej strony sam fakt ze jest otwarta niepszeszkadza oniewaz, pilot jakos wyladowal i przezyl, lecz zmarlo mu sie w nastepstwie czasu, mam zamiar zrobic go siedzacego na urwanym skszydle opartego o kadlob z manierka \bez wody (hehe choc tego i tak niebedzie widac), co do poszezenia kadro to pomysl trafny, lecz martwie sie ze moze zrobic sie parowka z tego zdiecia, bo nie chce zwiekszac zabardzo wysokosci bo nic tam Ciekawego nie bedzie,,, ale troszeczke poszerze,,, wielkie dzieki pozdro, dzis cos jeszcze kopsne: ]

KoMic
26-03-05, 09:49
kolejny up, lekko doszlifowalem tex kadlubu oraz zrobilem cos co nalozylem na silnik ale do tego nie mam juz takiego przekonania jak do zewnetsznej tex

tomeg
26-03-05, 09:59
Wielki brat jest pod wrazeniem .Jestem na tak.Tekstury sa rewelacja.rozumiem ze dodasz tyne skrzydła:)jedna uwaga.Imho troche denerwuje mnie ta "prosta krawedz "
po oslonie silnika .wyglada to jak przekrój samolotu

Leru
27-03-05, 01:57
rzeczywiście ten kadr jest lepszy. Możnaby go jeszcze chyba trochę poprawić. Dać troszkę odetchnąc, więcej miejsca, kamerę oddalić troszkę pustyni pokazać ?

Model jest świetny, to trzeba przyznać :)

KoMic
27-03-05, 08:45
Leru-->z tym kadrem jesto tyle problem co nie chce oddalac modelu od obiektywu aby nie zrobil sie zamazany i niewyrazny, nielubie robic czegos czego pozniej nie widac,,, a tak by sie stalo z silnikiem juz teraz jest to jedynie plama, po oddaleniu nawet nei bylo by widac plamy,,, a z drogiej strony i tak proporcjie szerokosci i wysokosci sa 1:2,2 to sporo dalsze zwiekszanie zrobi parowke: ]

zrobilem tex poszycia skszydla , sugerowana przez Tomeg'a linie skasowalem, oraz zrobilem przeswit w miejscu dziury na apteczke,,,, pozostalo mi wlasciwie kilka detali.

antena z kabiny do statecznika pionowego, tylne kolko(nie bylo chowane) oraz klapa silnika, hmmmm co by tu jesczze odnosnie samolotu nie wiem, jakbyscie na cos wpadli to smialo chetnie wyslucham,,pozdro

Leru
27-03-05, 14:26
Na pewno robiąc model też bym chciał go ukazać jak najdokładniej, ale jeśli to jest jedyny powód dla którego nie chcesz zmieniać kadru to nie przekonuje mnie to :/. Myślę, że warto postawić na lepszym kadrowaniu niż na prezentacji modelu.
Ukazanie ogromu pracy VS MOŻLIWY lepszy efekt końcowy :)
Do niczego nie zmuszam, ale takie moje zdanie

Powodzenia :)

tomeg
27-03-05, 17:49
Tak,tak Leru ma racje .Wiem ze ,przy silniku sie napracowałes i chcesz go pokazać ale
musisz zmienic kadr aby oddac charakter "zapomnianego miejsca."Narazie mozesz to zapisać jako "super-obiekt 3d".Proponuje abys szczegółowy fragment silnika wyrzucił na 1 plan .a oddalił samolot .wtedy bedzie "wilk syty i kansas City":)
-cos mi nie pasuje z ta otwarta owiewką.jakos płasko wyglada i chyba nienaturalnie jest otwarta .Mozesz ja dac z 2 strony i bardziej połozyć ? smigło chyba bym złamał w połowie

DarCon
27-03-05, 20:24
Piasek wyglada troszke jak w glebinach ma takie dziwne odbicia,po za tym podoba mi sie bardzo,no i smiglo tak dziwnie wygiete.Pozdrowienia

Wacman
28-03-05, 17:16
No czesc, widze ze prace postepuja :D Bardz bardzi sie mie podoba. Przesun moze ta gore z tylu bo na pierwszy rzut oka to silnik sie kopci :) a co do ogona to sie nie ma co przyczepiac :) i tak ma jedna wade bo bardziej przypomina pozne wersje bf-109 K :( z 1944r ale coz to nie histo(e)rycy beda to oceniac :) mnie sie podoba - a kamyczki na pustyni? :P

streaker
28-03-05, 19:00
Jak dla mnie za dużo brudu na tym silniku, rozumie że jest spalony i takie tam, ale straszny chaos sie tam robi...

KoMic
29-03-05, 11:48
Witam, samolot prawie skonczony, na kolejnym renderze zrobie poprawki i wasze uwagi, napewno gora bedzie gdzie indziej i wkoncu wezme sie za to smiglo, moze je zlamac?,,,, dzis caly dzien siedzialem nad moim smokiem: ]

nie wiem ile poly ale siedzialem nad tym z 8h, ,,,moze nie jest najladniejsza i najdokladniejsza, ale jak sobie ja zmniejszycie do 2-3cm to nawet nie bedzie nic widac,Legwan ma czesciowy ring, na ogon i glowe, weicej niepotszeba. pozdro: ]

jaras
29-03-05, 12:37
no to żeś teraz zarządził ! pięknisty Legwan ale czy te kolce na grzbicie są tak bardzo pionowe w rzeczywistości ? troszkę jakbyś może je pochylił do tyłu to może byłoby lepiej ? ... ogólnie to wypasik. Gratulacje

Pionier
29-03-05, 12:45
wszystko super ale nie podobaja mi sie te rzeczy (zalacznik), no i moze zrob cos jeszcze zeby bylo widac ze metal to metal.

1. bardzo dziwnie to wyglada, ostre katy. W sumie wyglada jak model low poly (wiem ze jest "low";) ) ale z textura z 97roku :).

2. jakos dziwnie sie zaokragliwo w tym miejscu :/, te fragmety metalowych pretow wygladaja ...dziwnie.

zwierzak fajny :)

Pozdrawiam

nielot007
29-03-05, 13:12
KoMic moglbys pokazac siatke legwana??

kurt_hectic
29-03-05, 13:31
WWWWWWWWWOOOOOOOOOOOOOOOOWWWWWWWWWW! tyle.

Baldack
29-03-05, 15:01
legwan czy waran z komodo nie wazne
fajny ale textura na ogonie jest za baaaaardzo rozciagnieta chyba ze bedzie gdzies daleko to nie trzeba sie z tym bawic i juz

Neverwhere
29-03-05, 16:21
hoho... jaszczury są cudne :D Hm..., prawdę mówiąc podbają mi się bardziej niż samolot :)
Pozdrowionka i powodzenia

kat21
29-03-05, 21:25
Mniie sie podoba. Piękne. B.ładnie KoMic. Oby tak dalej.

KoMic
29-03-05, 22:13
Witam jaszczurkami zajme sie moze dopiero na koncu, jak bede ukladal scene teraz czeka mnie truposz, i jesczze poprawki w samym samolocie,,, narazie wrzucam wszytkie materialy z legwanow siata, tex, referka na podstawie ktorej zrobilem tex i oko z innego zdiecia,,pozdro

KLICEK
29-03-05, 22:24
oj oj KoMic zaimponowales mi legwankiem :)

super super

sikham
29-03-05, 23:51
swietne stwory pracka również :)

kykos
31-03-05, 18:29
Jaszczury fajne a nawet bardzo :)
Z niecierpliwością czekam na kolejne renderki.

KoMic
03-04-05, 12:00
czas na pilota

szaka
03-04-05, 14:51
Sympatyczna czasia:) Poprawiłabym tylko tę część pod dziurą na nos- myślę, że "za szybko" kończy się tutaj ta czaszka, no i miejsce dziąseł powinno być bardziej pofałdowane.Szkoda było by też rezygnować z uzębienia pana pilota:)
Przydały by się również jakieś pozostałości skóry, włosów, zabrudzenia- chyba, że oprócz jaszczurek grasują tam również mrówki, które obrały gościa do kości:)
Całość sceny zapowiada się bardzo interesującą. Pozdrawiam.

Leru
07-04-05, 18:45
Aryjczyk jak nic ;) Bardzo ciekawie wyszła czaszka. Masz dla niego jakieś ciekawe miejsce do posadzenia czy będzie siedział w kabinie po prostu sobie ?

KoMic
07-04-05, 22:36
Leru-->prawda szczegolnie dobrze to widac po tej wystajacej kostce tylko prawdziwi rodowici niemny ja mieli tak uwydatniona,,,,a ta rozbudowana dolna szczenka i blond wloski,,,,tak bez watpienia aryjczyk: ]
ehhhh z tym jest pewien problem, planowo mial szkielet siedziec na skszydle oparty o kadlob, ale pozniej sobie pomsyallem,,,,jesli dzieje sie to 1-2lata po (ladowaniu), to sepy i inni roslinozercy zrobili by z nim swoje i pewnie by nie byl tak fotogeniczny jak bym chcial, wiec wywale klape silnika i w jej miejsce wloze czache w piach kilka wystajacych rzeber i nara...
PS a tak na serji nie mam koncepcji na cala postac, nie mam czasu na nia i powoli ochoty na dopracowywanie detalu...

CU

Simple_man
08-04-05, 22:48
No tak. gdybym dziś miał obstawiać to na pewno pierwsze miejsce dla JARASA. Drugie natomiast chyba dał bym tobie. Jest fajnie i to nawet bardzo. Jedna rzecz tylko te jaszczury jakoś chyba są słabsze (nie duzo, ale jednak) od reszty. Spoko temat i dobry warsztat pozwalają rokować dobrze w wypadku tej pracki. Pozdro.

KoMic
09-04-05, 14:20
Witam czas zbilzac sie do konca, nie zrobilem pilota jak sobie wymazylem, ale ehhh trodno moja wizja kadru jest taka co wy na to?

jaras
09-04-05, 16:14
mnie osobiście bardzo się podoba ten kadr. Czacha i jaszczury również. Jedyne co mi nie leży to wygięte śmigło i ten kamień po lewej na 1 planie - zbyt kanciasty. Very nice work
pozdrawiam
p.s. po co dałeś te zielone i czerwone kreski ?

Salvator
09-04-05, 16:20
jaras - to taka wizja kompozycji ;]
bardzo mi się podoba :) ma klimacik, swój pochwalny post musiałem zostawić ;] pozdro

RK
09-04-05, 16:34
Jeśli to ma być złoty podział to całość trochę się nie zgadza- kompozycję masz fajną i trzymającą się kupy ale te kreski tylko podkreślają że zbudowaną na innych zasadach niż złoty podział- mocne, ważne dla obrazu punkty powinny być w miejscach przecięcia zielonych linii- u Ciebie są tam miejsca dość przypadkowe. Ukośna czerwona nie pokrywa się z faktyczną dynamiczną osią kadru przez co wygląda na- za przeproszeniem- naciąganie stanu faktycznego do teorii.

Niezależnie od tego- super scena i śliczny samolot. Od silnika mało nie pękłem z zazdrości.

KoMic
09-04-05, 22:07
hehe, co do lini podzialowych to tak ehhh chcialem zaszpanowac ze wogole o tym wiem,hehe: ].,,, niestety widze ze troche to nie wyglada na zaplanowane z perfekcyjna dokladnoscia, ale wygl jak wygl,,,, niedlugo zrobie super high render i zaczne bawic sie ps'em,,,,cu i wielkie dzieki za pomoc nigdy by nie powstala ta scenabez waszej pomocy

Badyl
10-04-05, 10:35
witam, jedyne co nie gra w Twojej pracy to kabinka. skoro samolot jest skorodowany to oznacza ze rozbil sie jakis czas temu - kabinka musi odejsc. poza tym pilot na pewno probowal sie jakos ratowac przed rozbiciem, otworzyl kabine i chcial wyskakiwac. no i pozatym jest to jedyny element ktory nie trzyma ogolnego poziomu. no ale przeciez jak tam sobie chcesz :D
pzdr.

KoMic
10-04-05, 12:01
Witam, ja to widze tak mamy pustynie, jakas bitwa powietszna niemiec zostaje ranny a jego samolot jest powaznie uszkodzony stara sie wyladowac, jako tako mu sie udaje, w kazdym bac razie udaje mu sie przezyc, lecz jako ze jest ranny niedoczekuje sie pomocy od zwoich kompanow i ginie, nastepnie robaki i inne stworki robia swoje rozrywajac biedaka na strzepy. finito: ]

staram sie juz brnac do konca ale niezabardzo mi odp kolorystyka

bojar
10-04-05, 12:23
Biedny ale za to poległ z honorem ku chwale Ojczyzny . Piękne zakończenie smutnej historii . Tak nieraz pewnie tak bywało niestety takie sa skutki wojny "żadne korzyści z wojny nie są w stanie szkodom dorównać " Doba robota KoMic !! Gratuluje

Elmo22
10-04-05, 13:03
powiem tylko tyle - piękne to to i wyglada na to ze nie bede oryginalny :/ ale pracka podoba mi sie szalenie i jestes moim faworytem :D powodzenia

Simple_man
10-04-05, 17:40
A ja powiem, że legwany nie żyją na pustyniach to tylko taka mała uwaga. podoba mi się efekt drgającego powietrza pracka na bardzo wysokim poziomie. No i jaszczury choć z innej bajki fajnie wyglądają w scence.

KoMic
10-04-05, 21:08
Simple_man--> aaaaaaaaaa to dlatego wszytkie jakie znalazlem byly zielone;] hehehehe, a tak na serjo tez to zauwazylem przegladajac google w poszukiwaniu referek, ale waran mi sie nie podobal, weic zrobilem mix warano legwana i mamy to cos, co do powietsza to nie wiem ale mnie troche denerwuje, nie jest takie jak sobie ubzduralem

Ostatnio niczego nie jestem pewnien nie pasi mi kolorystyka chce miec bardzo jasny dzien stonowane kolory, ale nie mdle, a teraz sa mdle i nie wiem jak to zrobic plz help.

Simple_man
10-04-05, 21:24
Ale nie rozumiem, czemu chcesz to zmieniać. Na pustyni wszystko jest mdłe przez kolor światła odbitego od piasku. Tak właśnie, chyba powinno być.

_Kreska_
12-04-05, 10:10
Kurde, dawno mnie tu nie bylo ale to co zobaczylem... nono, super, po prostu super. Jak dla mnie genialne, jedno co mi sie nie podoba to to gorace powietrze, jakies takie za bardzo traca filterm fotoszopowym (nie pamietam jak to sie nazywalo, glass?). Reszta za to wymiata, textury sliczne.

tomeg
12-04-05, 19:35
Bardzo Ładnie ale.. IMHO zle proporcje głowy do samolotu.Odległość miedzy nimi jest niewielka (takie sprawia wrażenie.).Ta otwarta owiewka wyglada bardzo płasko i Może popracowałbys nad innym tłem ?Mam wrazenie ze akcja dzieje sie na plaży

Polik
12-04-05, 21:07
w pelni popieram slowa tomeg'a. zrob cos z tym a bedzie naprawde cacy :)

tak trzymac!

szaka
12-04-05, 23:08
Wyciszyłabym efekt "gorącego powietrza"-poza tym imponująca praca. Gratuluję!

jaras
12-04-05, 23:30
mnie osobiście bardziej podoba się tło poprzednie (post #71) pozdrawiam

arturro
12-04-05, 23:58
mi sie te tla nei za bardzo podobaja, obnizaja efekt koncowy... a pierwszy plan mi sie bardzo podoba... moze jakis czarny dym w tle w oddali...? takie oznaki wojny daleko, daleko z tylu? moze nawet jakies samoloty walczace i spadajace bardzo daleko z tylu:)? nie wiem czy nie wychodze za daleko od konceptu bo niestety nie mam czasu przeczytac calego watku...

KoMic
13-04-05, 07:58
witam po przerwie.

arturro-->troszeczke wybiegasz: ] bo to jest juz po wojnie, ale koncept jest dosc ciekawy tylko ze niestety nie pasuje w ramki zalozen, dzieki moze kiedysto wykozystam: ]

Wielkie dzieki za wszytkie slowa krytyki postaram sie dostosowac do uwag i zobaczymy co z tego wyjdzie, co do zageszczenia powietsza to racja jest to zwykly glass chyba albo ocean nie pamietam, wiem chyba jak to zrobic aby wygl lepiej,
Tlo,, troche sie z nim zwiazalem: \, nie mam pomyslu na inne chcialem miec ladne przejzyste bardzo jasne niebo i jest moze nie jest idealne ale jest,,,, jesczze nad nim posiedze
Proporcje,, jesli chodzi o proporcje to sa chyba jak najbardziej na miejscu to przez efekt kamery tak wyglada jest lekko wypukla. ale spr to jeszcze raz: ]

Szczerze mowiac,, ehh moze to i troche malo skromne, ale bardzo bym sie ucieszyl za nominacje i troche wiecej czasu: ], troche na to licze i wtedy bym pozmienial wszytko tak jak ma to byc, bo teraz krucho u mnie z czasem... hehe ale ze mnie chamidlo, obym sie nie przeliczyl, jest jednak by sie stalo inaczej trodno czekaja inne prace nowe pomysly nowe wyzwania,,, pozdrawiam i zycze udanych scen: ]3mcie sie

KoMic
01-05-05, 09:02
Hi this is final image.
I'm glad that I finish it, thanks for all
I did it in max6 with Vray and postefekt in Photoshop
I use one photo on bacground, almost all tex are hand-made by me.
Scene presents Bf109 2 or 3 years after constraint landing. German pilot which take parti****tion in air battle get few hits. Thereupon he has need to landing on flat part of dessert. Because his touch-down wasn't perfek he crushed, but outcasted. Because he didn't see smth. done to his german help he die. Now nobody remember about him and this place, only some lizards and few animals have there save home.
best regards
http://img22.echo.cx/img22/496/saharafinal16ke.jpg

jeszcze raz dziekuje dla wszystkich ktorzy mi pomogli stworzyc to, co widac.
powodzenia wszytkim nominowanym i do wynikow, pozdro
PS do nastepnej bitwy hehe: ]