Skocz do zawartości

Zapomniane miejsce: "Luftwaffe"


Rekomendowane odpowiedzi

jak mus to mus.

 

Wiec, kozystam z max'a VI+V-ray i tex w ps, wiekszosc tex wlasna, niestety podklad tex samolotu (czysty kolor malowania maszyny) jest wyciagnieta z netu z czego ubolewam ale napewno nie udalo by mi sie zrobic czegos podobnego. Jest 1 zdiecie w tle.

Scena przedstawia rozbitego Bf109, rzecz dzieje sie juz po wojnie rok do 2 lat po rozbiciu. w wyniku toczonej walki powietsznej pilot ktory prowadzil maszyne zostal ranny, zreszta jak i jego samolot ktory dosnal wielu obrazen co zmusilo biedaka do ratowania skory przez przymusowe ladowanie na w miare plaskim obszarze pustynnym. Ladowanie jako tako sie udalo. Niemiec przezyl napewno dostal sie do apteczki umieszczonej w ogonie (otwarta klapa) lecz z braku wody i innych okolicznosci zmarl. nastepnie natura dopelnila swego niepozwalajac aby drogocenny pozywienie sie zmarnowalo, sepy i inne stworzenia rozniosly jego szczatki po okolicy. Sama maszyna po ladowaniu byla w oplakanym stanie, nienadala sie juz do niczego. W uplywie czasu klimat i srodowisko dopelnily swego, rujnujac szczatki doszczetnie. Pilot niedoczekal sie pomocy od swych kompanow i wszelkie wiesci o jego losie zaginely, a najblizsza okolica stala sie legowiskiem i schronieniem dla wielu pustynnych stworzen. THE END

 

 

Hi this is final image.

I'm glad that I finish it, thanks for all

I did it in max6 with Vray and postefekt in Photoshop

I use one photo on bacground, almost all tex are hand-made by me.

Scene presents Bf109 2 or 3 years after constraint landing. German pilot which take participation in air battle get few hits. Thereupon he has need to landing on flat part of dessert. Because his touch-down wasn't perfek he crushed, but outcasted. Because he didn't see smth. done to his german help he die. Now nobody remember about him and this place, only some lizards and few animals have there save home.

best regards

 

finalowa wersja

saharafinal16ke.jpg

 

jeszcze raz dziekuje dla wszystkich ktorzy mi pomogli stworzyc to, co widac.

powodzenia wszytkim nominowanym i do wynikow, pozdro

PS do nastepnej bitwy hehe: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Glow, wyczesany klimat - duzy ciężar bierzesz na swoje barki, klimat w oryginale jest niepowtarzalny i będziesz musiał sie postarać zeby mu dorównać lub utrzymac go na przyzwoitym poziomie. Swoją drogą zawsze chciałem zobaczyć to miejsce z innej perspektywy, a teraz będe miał taką szanse :)

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhhh, koncepcja jak i przyszla tak i poszla,,,, zmienilem, temt, niedlugo cos wrzuce, lecz bedzie to zupelnie cos innego,,, przykro mi Bialy jesczze sobie poczekasz: ], Jesli chodzi o moja nowa koncepcje to wezcie z soba okulary przyciemniane i olejek do opalania z duzym filtremm,,,,, jedziemy na pustynie hehehe: ] w 1945

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze,bo tamten temat osobiście mi nie podchodził .Juz widze "Generał E. Rommel i jego Deutsches Afrika Korps"-bedzie super, nie moge sie doczekać.Ty czujesz ten klimat.ale zmien date na 1942

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie, hehe ale niestety nie bedzie to panzer tylko Luftwaffe: ], mam zamiar zrobic rozbitego Bf-109G na pustyni, data mysle ze nie jest zla, bo musi byc to zapomniane miejsce wiec dajmy na to rok moze 2 lata po rozbiciu, nie ma byc to kompleta maskarra tylko zniszczony i skorodowany samolot po awaryjnym i przymusowym ladowaniu po przegranej walce: ], postaram sie zrobic jak najwiecej i najdokladniej wnetrze, a przynajmniej te flaki ktore bedzie widac na pierwszym planie czyli resztki kadlubu i flaki,,,, zamierzam jesczze zrobic spoczywajacego obok pilota ktory albo lezy na placie albo siedzi obarty o polamany kadlub,,, rzecz jasna ze bedzie to juz szkielet w ubraniu,,, pozdro.

 

aaaa mam pytanie lepiej robic odrazu zniszczonego czy najpierw zrobic model a pozniej go zmasakrowac?

 

(jescze jeden szczegol ta textura to jest skurka wzietaz netu,,, gdzies wydlubalem ogolne malowanie i nalozylem , finalowa wersja neiwiele i tak bedzie maila z tym wspolnego, pozdro)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe - Komic, widze, że zmienianie koncepcji w konkursach weszło Ci w krew ;) Ciekawe jak oddasz uczucie bezkresu pustyni. W zasadzie to bardziej czekam na otoczenie, niz na sam samolot i niefortunnego pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pionier-->Ciesze sie: ]

kozioo-->Niestety, mnie osobiscie to denerwuje ze czasem nie umeim utrzymac tematu,,,, czasem,,, zazwyczaj, uwierz jest to meczoca masz polowe sceny a tu dup nie masz wiecej ochoty tego robic i bo wlanie wpadles jak moglo by Ci sie zdawac na lepszy pomysl: ], co do otoczenia to pewnie sie nei wysile, bo w mojej wizji kadru samolot to 75-85% sceny, nie bede kadrowal calej maszyny tylko jej najistotniejszy fragment, rzut bedzie prawy przod, silnik i smigla pierwszy plan do kabiny pozniej bedzie dof,,,, a z pustynia i piachem moze byc klopot: ] pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze nie Fallout (gra w ktora udalo mi sie grac non stop 50 godzin, na dodatek nie mialem karty dzwikowej :D ), hmm jesli to ma byc miejsce to samolot zajmujacy 85% sceny mysle ze sie nie kwalifikuje :(, ale to tylko moje skromne zdanie :),,chyba ze kabina bedzie tym zapomnianym miejscem, sentymentem dla pilota wewnatrz zdjecie zony i dzieci. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys widzialem taka diorame:

scena byla pod woda - utopiony FW190 z przestrzelinami i przerdzewialym silnikiem, w kabinie szkielet pilota i nurek skladajacy kwiaty przy kabinie.

moglbys zaadoptowac pomysl na pustyni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heeh tez myslalem o scenie podwodnej,,, ale niestety mam juz cos takiego w dorobku a nie chce robic masowki: ], bylo by to tylko odtwarzanie starych technik: ], dlatego ostala sie pustaynia,,,

czesc silnika zdzielana uffff ile to cholerstwo ma szczegolow: \

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leru-->yes sir :]

Master Kiełbaster-->spoko zrobie to,,,,na koncu, sam nei wiem ile mi wyjdzie tych facesow wiec narazie gdzie moge to oszczedzam, na wiekszosc elementow szzczegolnie poszycia jest nalozony tessle, ale nie aktywny. do finalu napewno wlacze: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej, ostroznie z teksturka :D Adyc to meser niejakiego pana Hans Joachim Marsellie... wg mnie najlepszego pilota 2 wojny - 17 zestrzelen w jednym dniu... hm... 154 w sumie... zginal w wyniku awarii maszyny... moze to bedzie jakis "Tribute" dla niego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhhh, szczerze mowiac bylem nieswiadomy, przejzalem sobie troche zdiec w necie, wielkie dzieki za inf, a tak na marginesie,,, z tego co widzialem z jego maszyny niewiele zostalo,,,,,raptem silnik i kilka blach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem własnie w nowej "skrzydlatej" artykuł traktujący o masowym zgermanizowaniu naszego modelarstwa lotniczego - i od razu przyszla mi na mysl Twoja praca. szkoda, że nie zrobisz na przyklad jakiejs zestrzelonej p11, co by mialo dwa wymiary :) raz ze mysliwiec zapomniany, a dwa ze niewielu dzis wogle pamieta o polskim lotnictwie. pozdro

całkiem ładny db 601.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, moje zainteresowanie tym wlasnie modelem wynika z tego ze jako ze studiuje Konstrukcje lotnicze to calkiem przypadkiem : ] znalazlem sie semestr temu na przedmiocie Mechanika Lotu i (serjo) droga losowania dosl mi sie wlasnie ten samolot. Caly semestr liczylem setki rzeczy odnosnie plata aerodynamiki osiagow, itp... wiec niejako z rozpedu zabralem sie wlasnie za ten model... zreszta na poczatku chcialem wpakowac P47 ale okazalo sie ze te samoloty nie lataly na pustyni a bardzo mi zalezy na takiej scenerji. Glownym faktem mojej wizji jest pustynia jako miejsce w ktorym ciezko jest cokolwiek znalesc. latwiej bylo by odnalesc P11c(wersja najbardziej rozpowszechniona) na lace czy w lesie niz cokolwiek nawet wielkosc WTC na Sacharze: ], sprobuje cos dorzucic dzis: ] lub jutro,,PS moze jeszcze tego nie widac ale jest to 109G i stosowano 605: ] pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolejny kawalek silnika zrobiony, teraz zajme sie KMmem czyli "Rheinmetall MG 131 MG", hehe a Mauser MG 151/20 Cannon mozna potraktowac ze mam zrobiony, sprytnie to sobie szfabki wymyslili z dzialem w wale napendowym hehe, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa powinno byc widac zewzgledu na to ze to bedzi erozbita maszyna z zerwana klapa silnikowa, wogole sporo bedzie wnetrza takie mam plany, aby byla to mocno zniszczona maszyna... znaczy sie rozbita, bedzia dziury rdzawe dziury po pociskach no i strzepy po nieudanym wybronieniu sie od kompletnmego rozbicia,,pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe wielkie dzieki RK: ], ok zalaczam moja wizje sceny, tak bedzie to wygladaqlo choc nei jestem przekonany do kadru, bardzo mi nie lezy,ale nie mam pomyslu na niego hmmm jeszcze powalcze w temacie ale prosil bym o jakas podpowiedz, a teraz oznaczenia

 

1.prawdopodobnie tego nie bedzie, znaczy sie nie bedzie oslonki albo bedzie w znikomej postaci, tak aby bylo widac mechanizm smigla(prosty mechanizm: ]

2. silnik jak widac bedzie go cos tam widoczny (gorzej z cylindrami)hehe dlatego warto bylo bawic sie w detal

3.mysle co by tu go jakos zlamac w kadlubie aby bylo widac prety, skszydla napewno nie bedzie, zamiast tego bedzie powykrecana blacha no i jakies wystajace dzwigary

4. moim zdaniem najtrudniejsze szkielet pilota, kabina bedzie otworzona a pilot bedzie oparty o kadlub.

 

pozatym bedzie kupa rdzy dziur i i i sam nie wiem czego jeszcze, mam szczera nadzieje ze starczy mi czasu, bo to jest moja glowna bolaczka, prace posuwaja sie w zolwim tempie: \... jesczze raz prosze o jakas rade co do kadrui eventualnie co do klimatu, ja to widze w bardzo miekkim i cieplym swietle dominujace kolory to brazowy(rdza) i wszytko od bialego zoltego po pomaranczowy pozdro : ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe Pionier, nie wiem czy mam przynajmniej polowe tego co planuje,,,, zniszczen bedzie jesczze sporo no i caly szkielet

 

Dorobilem kolegow Rheinmetall MG 131 MG no i chyba flagi z przodu mam zgrobsza z glowy teraz troszeczke kabiny ale tylko to co bedzie widac, mysle ze nie zrobie zarysowan modelowych na drazku sterowniczym,,, bo go niebedzie jak i wiekszosci pulpitu, wnetrze zakoncze na fotelu i tylniej plycie pancernej..pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

detal robi wrażenie, kawał dobrej roboty :)

myślę, że rdza mimo, że trochę nielogiczna jak Badyl słusznie zauważył, to i tak trzeba określony efekt uzyskać, rdza może w tym niewątpliwie pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do teksturki i wirygodności w ramach faktów historycznych :) Wspomniany przeze mnie As luftwaffe H.J Marseille posiadacz owej czternastki zginal w wyniku awarii maszyny : w czasie lotu pojawil sie dym w jego kabinie i po bodajze godzinie lotu z tym dymem wyskoczyl z samolotu, ale najprawdopodbniej "zahaczyl" glowa o ktoras z czesci tynego usterzenia i zginal na miejscu albo utracil przytomnosc - a w takim stanie nei da sie otworzyc spadochronu... wiec moze okopć mocno pokrywe i okolice kabiny :) moze przydaloby sie tez na koniec lekko pogiac calosc nosa bo w koncu jak samolot zaryje w ziemie to kontrukcja sie pogniea kontrukcja w takim mijescu nie jest projektowana na obciazenia z przodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Wacman-->good idea, okopce to co napisales, co do zniszczen mechanicznych to pszyjdzie jesczze na to czas, napewno jakos to jesczze pogniote narazie chce zrobic bryle, nad ktora pozniej mozna bedzie sie pastwoc,

 

proba tex szkla, rama bedzie dokladniejsza narazie jest tylko tak na odczep.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyby-moze sie myle i pewnie czepiam, ale jak dla mnie piasek jest za gruby a jesli tak to nie utrzymałby sie na górnych czesciach.widziałbym to raczej jako drobinki kurzu.jak jeszcze je wybijesz ,okopcisz i oblejesz ropa i krwia pilota bedzie ok.

silnik -detal super .do całosci sceny "rozgrzane powietrze ":)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super więcej więcej :) ale przydało by się zchamferować wszędzie krawędzie i może lekko powgniatać tu i ówdzie

pozdrawiam

p.s. acha - a nie było nitów na tych metalowych elementach kabiny ?

( pewnie bez sensu jest moje pytanie bo widzę że jesteś specem od samolotów ale co mi szkodzi ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu Ja - znawca historii :P zabacz ten link - dosc duzo mozna sie tu dowiedziec

 

http://historie-asow.elk.com.pl/marse/marse_.htm

 

mialem gdzies jeszcze pare linkow z np. wnetrzem mesera - a tak w ogole jesli naprawde chcesz sobie poogladac wnetrze mesera to zagraj w Il-2 Sturmovik :D tam jest max wysmaczone wnetrze Me-109 F

 

Me-109 diese fleugzeug ist wunderbar!! Naturliś werkliś JAWOL!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx, ale jak juz wspomniales pierwszy raz o tym kolesiu, to poszukalem sobie inf o nim co to za kolo ze byl taki wyczesany, jak poogladalem sobie tu i owdzie to zauwazylem ze moj nie ma tego znaczka z przodu, ale pozniej okazalo sie ze tych samolotow mial kilka i w zaleznosci od czasu zmienial sie lekko wystruj jego maszyny, Co do ila to gralem ale nie amm zamiaru robic wnetsza, po co?, i tak nie bedzie nic widac, bardziej sie skupie na dobeym zniszczeniu skszydel i reszty kadlubu pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności