Zobacz pełną wersję : Co czytacie?

Strony : [1] 2 3 4

Frankot
05-08-03, 19:26
Stworzyłem ten Topic bo jestem ciekaw co czytają teraz ludzie, nie chciałem robić sondy bo chodzi mi także o jakieś tytuły kturym dajecie rekomendacje lub je trochę opiszecie np. Jak tę książkę zacząłem czytać to nie poszedłem do szkoły/na wykłady zanim jej nie przeczytałem. Jeżeli w ogóle nie czytacie nic to możecie napisać dlaczego itp.

Mam nadzieję, że ten pomysł się przyjmie.

Lucas
05-08-03, 19:55
Ja ostatnio czytam \"Mroczną Wieżę\" Stephena Kinga. Dopiero kończę drugi tom (z siedmiu:)) i już mi się zajebiście podoba[spox]. Najkrócej określiłbym to jako połączenie Władcy Pierścieni, Fallouta no i może jeszcze Planescape Torment. Co do fabuły, to jest to o ostatnim rewolwerowcu (lol:)) który ściga człowieka w czerni. Mało to pewnie mówi ale książka bardzo wciąga, ma świetny klimat i czasami jest naprawde pokręcona:).

sikham
05-08-03, 20:02
ja ostatno przeczytałem \"poznaj photoshopa\" \"dreamweaver mx\"

:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P

STANEK
05-08-03, 20:06
A ja proponuję autora Clive Cussler.
Pisze książki o tematyce przyszłościowej jak \"podnieść tytanika\" czy \"Vixon 3\".Polecam go szczególnie gdzyż czytam jego książki często a mogą być one natchnieniem.
Pozdrawiam.

Karawan
05-08-03, 20:21
A ja zafascynowany ORWELLEM, HUXLEYMEM i GIBSONEM sam cos proboje stworzyc, ale powoli to idzie bo na bierząco poprawiam text i mam dopiero 2 strony (przez 4 dni...) Owa powieść co pisze nazywa sie DIES IRAE (Dzień Gniewu), tytuł roboczy

ronin
05-08-03, 20:30
Prachett i jego Świat Dysku

Polecam też \"Buddy Holly zyje i pozdrawia z Ganimedesa\" Bradley Denton. Świetna książka - sf z watkami humorystycznymi.

Karawan
05-08-03, 22:16
mam alergie do rzeczy zwiazanych z eminemem wiec nie skorzystam

Vorek
05-08-03, 22:50
Originally posted by Karawan
mam alergie do rzeczy zwiazanych z eminemem wiec nie skorzystam

hehe ja tez :)

A tak wogole to czytalem ostatnio Lema \"Opowiesci o pilocie Pirxie\" i musze przyznac ze naprawde fajnie sie to czyta, facet musi miec wyobraznie poprostu nieziemska zeby wymyslac takie zeczy w czasach kiedy sience fiction dopiero w polsce raczkowalo, polecam wszystkim.

Pozdro

Pablo
05-08-03, 22:53
[b]hmm...ja ostatnio sobie przeczytalem Wladce PIerscieni wszystkie czesci :))) naprawde qll...bodajze 1200 stron :D:Dale ani razu sie nie nudzila :))

pozdr

Vorek
05-08-03, 22:56
Originally posted by Pablo
[b]hmm...ja ostatnio sobie przeczytalem Wladce PIerscieni wszystkie czesci :))) naprawde qll...bodajze 1200 stron :D:Dale ani razu sie nie nudzila :))

Taaa Wladca to jest to :) przeczytalem 2 razy i zabralem sie za wydanie po angielsku ( niestety dalem sobie spokoj po kilkunastu stronach :D )

Karawan
05-08-03, 23:04
wiem ze to dla niektorych herezja ale ja wole film od ksiazki, chyba ze wzgledu na szybsza akcje i muzyke

Lucas
05-08-03, 23:10
A ja dużo bardziej wolę książkę:), mogłem odrazu obejrzeć LOTR ale najpierw książkę przeczytałem i dobrze - po przeczytaniu film nie wydawał mi się już taki ql jak o nim mówili a gdybym najpierw obejrzaj film to pewnie książkę też już raczej gorzej by się czytało (gorzej w sensie - nie wciągała by tak).

rebuzz
06-08-03, 00:16
moja ostatnia ksiazeczka to :
Clive Barker \"POWROT Z PIEKLA\" mroczne klimaty......po prostu cudo.....:]

dr Ug
06-08-03, 00:42
Ja w wiekszosci nie wychodze poza Kinga i Mastertona. Chociaz ostatnio z wypiekami na twarzy polykalem \"Inni\" Jamesa Herberta;)

Jezeli mialbym cos polecac (poza Kingiem, bo jego nie trzeba polecac) to \"Nekroskopa\" Briana Lumley`a.

5 grubych ksiag historii nekroskopa, czlowieka ktory jest jedyna na swiecie osoba potrafiaca sie komunikowac ze zmarlymi. Oni sami nie moga ze soba sie porozumiewac, wiec bohater jest ich jedynym lacznikiem i rozmowca. Zrobia dla niego wszystko, zeby tylko z nimi pogawedzil... :)))
Jezeli ktos lubi historie o wampirach to musi ja przeczytac!

Powstala druga edycja z beznadziejna okladka. Szkoda ze nie powtorzyli tej z pierwszego wydania. To juz klasyka:)

http://www.merlin.com.pl/sklep/sklep/strona.glowna?str=fis264960&skad=uzkmucpmny

Uff... ale zareklamowalem;)

Toxic
06-08-03, 08:47
Ja skończyłem 4 tom \"Mrocznej Wieży\" Kinga i w oczekiwaniu na piąty tom czytam wszystkie powieści tego autora jakie są w jakiś sposób związane z Mroczną Wieżą:)

[Post został wyedytowany: 6-8-2003 by Toxic]

rebuzz
06-08-03, 10:50
Dobra a teraz ja zadam pytanie.....Kto przeczytal Harrego Pottera.......?? :D

Ps. JA przeczytalem.....i musze powiedziec ze byl zajebisty i czekam az zostanie opublikowany nastepny tom w Polsce.......

Lucas
06-08-03, 11:11
Toxic, są jakieś książki związane z tą serią?:). Możesz napisać co znalazłeś?.

Połki
06-08-03, 11:12
Ja ostatnio przeczytałem \"29,99zł\". Nie pamiętam autora, ale książka była wypasiona. Opowiada o gościu, który pracuje w dużej agencji reklamowej i opisuje jak to wszystko działa i jakie historie się zdarzają w takich sferach. Wszystko co zostało opisane, oparte jest na faktach. Może niezbyt dobrze ją zareklamowałem, ale nie chcę zdradzać treści. Polecam również \"Alchemika\", \"Czerwony Imbir\", a dla masohistów Erich Fromm - \"Anatomia ludzkiej destrukcyjności\", lub \"Siódmy kandydat\" Kropiwnickiego:). Aha z lektór szkolnych, to zajebista jest \"Mistrz i Małgorzata\":D

Pozdro[piwo]

Karawan
06-08-03, 11:17
1) Na pottera mam uczulenie
2) Ja polecam \"TAJNE SPRAWY PAPIEŻY\", mozna sie duzzo dowiedziec (cos dla antyklerykalow jak ja)

rebuzz
06-08-03, 11:25
wow.......KARAWAN masz moze w pdf albo na pc....ta ksiazke ??? pozycja numer 2 ......:D

Toxic
06-08-03, 11:53
Lucas może nie całkiem ksiązki związane z Mroczną Wieżą ale wątki i postacie z niej występujące. Z resztą co ja bede pisał zajrzyj na ta stronke: http://burial.interpab.com.pl/
i popatrz na opisy książek na dole zawsze są powiazania z innymi powieściami.
P.S W zbiorze opowiadań pt. Wszystko jest względne jest jedno opowiadanie o Rolandzie całkiem fajne z reszta inne też są niezłe.

Karawan
06-08-03, 12:15
mam - kontakt na gg

dr Ug
06-08-03, 12:17
Fucktycznie we \"Wszystko jest wzgledne\" znalazlo sie opowiadanie zwiazane z \"Mroczna wieza\". Jedyne, ktorego nie przeczytalem, bo nie zabralem sie jeszcze za te historie:)

Usmialem sie za to przy opowiadaniu o psie i kocie ;)))

giorgione
06-08-03, 16:23
Dobra przyznaję się bez bicia :P - nie przeczytałem jeszcze \"Władcy Pierścieni\" i \"Wiedźmina\" - ale nadgonię straty :]

Bardzo fajnie czytało mi sie pracki G. Orwella, a w szczególności(co może wydawać wam się dziwne) \"Folwark zwierzęcy\"

Giorgione

MeG
07-08-03, 08:57
a ja sapkowskiego czytalam ostatnio i tak ogolnie to digital production gazetke cyztam oraz computer technik (ct)
kinga tez czytam

Nimrod
07-08-03, 09:10
Ehh, no więc lubię czytać głównie fantastykę i science-fiction, choć np. teraz męczę \"Ulissesa\" Joyca, a ostatnio przeczytałem \"Wyklęty\" Mastertona i \"Czarne Oceany\" Dukaja -> polecam, naprawdę kawał (jakieś 500 stron) świetnego Science-fiction. Polak potrafi! :)

Z fantastyki ostatnio czytałem \"Narrenturm\" Sapka, ale na półce stygnie jescze nie ruszona \"Achaja\" Ziemiańskiego :(.

ikim
07-08-03, 11:22
Hmm Aragorn - ciekaw jestm czy podołasz z silmarillionem ,wielu moich znajomych na nim odpadło, ale powodzenia:)
Ja głownie czytam fantastykę - polecam narrenturm ASa i wogle wszystko co napisał - czyta sie jednym tchem...

Deler
08-08-03, 00:35
Ja przeczytalem ostatnio \"Piesni krwi\" hmm tylko autora niepamietam, swietna ksiazka, koles stworzyl inteligętną cywilizacje białych krwinek. iem ze to moze dziwnie brzmi ale ksiażka jest genialna. Może to Wellsa ksiazka byla? niewiem, juz sam, chociaz teraz jestem gotow powiedziec ze \"wechikul czasu\" jest tego autora, [hmmm]
pozatym teraz czytam \"katar\" Lema ale jakos mi ciezko to idzie[ziewa]

Karawan
08-08-03, 10:12
A ja zapytam troche kontrowersyjnie?

KTO Z WAS czytal BIBLIE SZATANA ?? No smialo, nie krepowac sie

ikim
08-08-03, 10:19
Ja, w kazdym razie probowałem ale strasznie nudna i bełkotliwa wiec nie zdzierzyłem do końca...:)

dr Ug
08-08-03, 13:43
Ja przeczytalem cala.

Nawet ciekawe rzeczy pisal ten stary psychol. Kilka rzeczy tez mnie rozbawilo :)

Generalnie nie jest tym co sobie wiekszosc ludzi wyobraza.
Przekonany jednak jestem, ze na slabe i zagubione jednostki moze mocno podzialac.

Karawan
08-08-03, 16:16
I na ateistow :P. A ps co cie rozbawailo? o wampirach psychicznych?

dr Ug
08-08-03, 16:27
Juz dobrze nie pamietam, czytalem to z 4 lata temu.

Wampiry psychiczne byly prawdziwe, faktycznie czesto spotykam takich ludzi. Unikam ich, ale nie niszcze ;)

Bawily mnie chyba wlasnie takie nawolywania, byly idiotyczne.

Frankot
08-08-03, 21:56
Nie myślałem, że ten temat sięprzyjmie, cieszę się.

Jeżeli chodzi o mnie to preferuje literature sci-fi. Daje ona (czasami) dużo do myślenia i poszeża choryzonty (chyba tak to się pisze). Najlepszymi książkami tego gatunku jakie przeczytałem to:

1. \"Robot\" A. Wiśniewski-Snerg
2. \"Limes inferior\" Janusz A. Zajdel
3. \"W kraju niewiernych\" Jacek Dukaj (zbiór opowiadań)

Czytałem też takie hity księgarń i bibliotek jak: \"Władca pierścieni\" (film widziałem moim zdaniem gorszy niż książka), \"Wiedźmin\" (film widziałem oraz serial ewidentnie gorszy niż ksziążka) i...
... Harry Potter (filmu nie widziałem).

To tyle na razie kończe bo mnie starzy na kolacje gonią:P

[Post został wyedytowany: 8-8-2003 by Frankot]

darkelf
09-08-03, 20:00
ciesze sie ze tyle osob czyta ksiazki, i nie przestawajcie :).

Tomek Kosiorek
10-08-03, 12:53
Frankot-pocztaj jescze \"Czarnoksieznika z Archipelagu\"(Ursula le Guin) i Lema-dla mnie to podstawa,oczywiscie \"Diuna\" i wiedzmin

leander
15-08-03, 07:05
Fajny Topic :)
To ja trochę odejdę od fantasy i science-fiction i polecę \"Podanie o miłość\" Katarzyny Grocholi. Dotąd sceptycznie nastawiony do tej pisarki, muszę przyznać, że opowiadania sa świetne. Książka przedwczoraj wpadła w moje ręce i przeczytałem (prawie) jednym tchem.

Połki wspomnial o lekturach szkolnych. Mi najbardziej podeszła \"Zbrodnia i Kara\", \"Mistrz i Malgorzata\" na drugim miejscu.

Teraz bede szukal tego \"Nekroskopa\" :)

gonre
15-08-03, 07:51
na Top Of Topic jest :\"Jak tę ksiąrzkę zacząłem czytać to nie poszedłem do szkoły/na wykłady zanim jej nie przeczytałem\".

PrzeczytaLEm takA ksiAZkE po kTOrej nie poszeDLem juZ na wykLady wogOle.
PrzerwaLem studia i przekrEciLem swoje Zycie o 180stopni :)

Ta ksiAZka To \"SADHU\" /Mal Sunjandar/
byla reklamowana na bilbordach z niezwykLym teksetm, na tyle intrygujAcym Ze powiedziaLem sobie \"JeSliu ta ksiAzka bEdzie kosztowaC mniej niZ 20ZL to jA kupiE!\"
KosztowaLa 19,80 i byLy to najlepiej wydane pieniAdze w moim Zyciu.

SADHU to autobiografia w stylu opowiadania, czLowieka ktOry wyjechaL do Indii, by odnaleZC siebie

Fragmencik:
\"Wędrując, poznajemy świat, ludzi, a przede wszystkim samych siebie. Każde zdarzenie, spotkanie każdego Człowieka zmienia nas, odkrywając jeszcze jeden fragment naszej tajemnicy. Wielu z nas zapominając, że wędrówka jest celem w samym sobie, nagromadziło po drodze tyle rzeczy, że musieli się zatrzymać i nie poszli dalej. Na przechodzących obok nich wędrowców patrzą z tęsknotą i udawaną - wyższością spoza murów swoich warowni, w których dzień i noc czuwają, aby chronić swoje bogactwa.\"

POOzdrawiam wszystkich wEdrujAcych [yes]

Loozack
17-08-03, 00:59
hmmm, a ja się przyznam, że mam \"Nekroskopa - Mowę Umarłych\", ale podchodziłem do tego już trzy razy i za każdym mnie nudziła :| dla mnie mistrzostwem był horror Shauna Hutsona \"Dzień Śmierci\" [spox] Autor miał podobno 15 lat kiedy to pisał, a jego języka nie powstydziłby się Graham Masterton :) niesamowita książka, przeczytałem ją 5 razy, i za każdym razem z ogromnym zaciekawieniem... pierwszy raz do niej podszedłem jak miałem jakieś 13-14 lat... ale po przeczytaniu pierwszych 15 stron zrezygnowałem z jej czytania... powróciłem do niej dopiero po dwóch latach :) ta książka jest po prostu bardzo brutalna !! ale jednocześnie bardzo wciągająca, z czystym sumieniem polecam wszystkim miłośnikom horrorów... uff, ale się rozpisałem :D pozdrawiam [piwo]

dr Ug
17-08-03, 01:34
Dwie strony opisu wyciagania rzepki z kolana bez znieczulenia? No thnx ;)

Faktycznie, w porownaniu z ta makabra i groteska Nekroskop jest nudny.

Frankot
18-08-03, 19:39
Frankot-pocztaj jescze \"Czarnoksieznika z Archipelagu\"(Ursula le Guin) i Lema-dla mnie to podstawa,oczywiscie \"Diuna\" i wiedzmin

\"Diuna\" - czytalem 9/10 + wciąganie jednym tchem.
Wiedźmin (cała saga+dwa tomy opowiadań) - 7/10 (na początku chciałem dać 8/10, ale obniżyłem za ostatni tom sagi).
Mistrz i Małgorzata - 10/10 + wciąganie jednym tchem + humor (prośba o zamknięcie do opancerzonej celi) + gorąco polecam.

Co do Lema to czytałem \"Opowieści o pilocie Pirxie\" i \"Powrót z gwiazd\" ta ostatnia wydaje mi się lepsza i jest z tych \"gorąco polecam\".

Jeżeli chodzi o \"Czarnoksiężnika z Archipelagu\" to stary mi to też polecał, chyba się teraz za to wezmę bo obecnie nic nie mam na tapecie.

Kolejną książką, którą bym polecił jest \"Piknik na skraju drogi\" braci Strugackich\". Jest ona dla tych, ktorzy lubią sci-fi i nie tylko. Jeżeli podobały się wam gry \"Gorky 17\" i temu podobne książka z pewnością też wam się spodoba.

Sir Valeq
18-08-03, 20:23
Hmm.... no tak.... niby tyle ludzi czyta książki, a 28/33 osób z mojej dopiero co rozeszłej się klasy liceum (jak to po maturze) nie przeczytało przez 4 lata tejże i 8 lat podstawowej szkoły żadnej lektury..... Oczywiście liceum renomowane, wszyscy tacy ambitni...
Przykre, ale pomimo takich ludzi jak Wy, społeczeństwo upada...
Ale, nie o tym miałem pisać :P

Mnie osobiście najbardziej przypadły do gustu:
Silmalirion (nie jest aż taki trudny :P, niektóre rozdziały czytałem po raz drugi w oryginale, świetnie się czyta), Władca Pierścieni (co tu komentować ;) ), [Hobbit to już troszkę bajeczka ;) ), Ostatni Władca Pierścienia Yeskowa (fantastyczna, polecam, chyba że ktoś się modli do Tolkiena :P ), Zbrodnia i kara (ah...) i wiele polskich powieści (no i lektur) jak Ludzie bezdomni, Lalka, proza okresu okupacji (ale nie emigracyjna). Do tego kilka dramatów, jak Makbet czy Wilhelm Tell... Teraz zaczynam Wywiad z wampirem, a potem zapewne przejdę do Sapka. Naściągało się z internetu to trzeba przeczytać. ;)
[heej]

[Post został wyedytowany: 18-8-2003 by Sir Valeq]

Sir Valeq
18-08-03, 20:29
Aha, a ostatnio przeczytałem Sto lat samotności Marqueza..... Po tytule myślałem, że coś filozoficznego może... A była to tak jakby.... hmm.... 400-stronicowa meksykańska telenowela :P Tzn. co cztery strony ktoś ginął, co 3 ktoś się z kimś kochał, co 5 ktoś się rodził i ogólnie każdy z każdym wszystko. ;) Ale doczytałem do końca, bo nie lubię zaczynać książek i nie kończyć. Książka nie jest aż taka tragiczna, ale ja nie jestem w stanie (może taką mam mentalność na te sprawy) dopatrzeć się zbyt wielu głębszych treści...... No cóż.... :P

Swietlik
13-09-03, 16:08
heh w szkole też nie czytałem żadnej książki, ale jak przyszło siedzieć troche w domu to można wszystko przeczytać.
Ja chcecie czytać biblię szatana to proponuję do tego Harrego Potera, autorka przyznała się że nawiązała książkę do Biblii Szatana.
Silmalirion był pisany w połowi przez J.R.R Tolkiena a w połowie przez jego syna dlatego jest taki ciężki.
Poczytajcie sobie Froida, człenio miał lekko poprzekręcane w główce. [lol2]

sinclar
14-09-03, 01:55
Za czasow mlodzienczych: Masterton, King, Kuttner, Wilson, Lovercraft a ostatnio czytam tylko Dicka - wszystko co mi wpadnie w lapy. A nie, przepraszam ! Wlasnie sobie przypomnialem ze aktualnie czytam rownoczesnie \"demony normandii\"- Mastertona (polecam) i \"kosmiczne marionetki\" - Dicka.
Co do Tolkiena to mnie strasznie znudzil ( nie przepadam za fantasy w ksiazkach) i z tego co pamietam zamienilem go na ...hmm, pamietam tytul \"wieczna wojna\" (polecam - swietna !)

saygon
14-09-03, 03:06
co ja cytam? a obecnie to junga nazywa sie to chyba psychologia jungowska. a tk normalnie to ksiazki do fizyki, sporo lit rosjkiej, troche zaranicznej i poezje - herbert, szymborska, tetjamer.

Nezz
15-09-03, 12:26
aktualnie koncze czytac 2 raz Neuromancera W.Gibsona - polecam wszyskim a juz naweno milosnikom mrocznych klimatow cyberpunka.W kolejce czeka jeszcze Swiatlo Wirtualne i Idoru tegoz samego autora.
hmm jescze calkiem niedawno mialem przyjemnosc przeczytac Psychologie Tlumu - Le Bon\'a oraz Media i Ludzie - Nas\'a i Reeves\'a

[Post został wyedytowany: 15-9-2003 by Nezz]

Willow
15-09-03, 13:08
Hmmm...ja niezbyt lubie książki (szczególnie lektury) ale jest pare tytułów które naprawde warto. Ogólnie lubię fantastyke,a szczególnie klimaty średniowiecza-fantasy. np:
saga \"Kain\"-Wagnera
Ponadto polecam wszystkim czytanie podręczników do RPG(gł. Warhammera) i opowiadań pisanych na ich podstawie.
Dodatkowo, za jedną z lepszych książek uważam Harry Pottera:)Możecie się śmiać ale naprawde warto go przeczytać.

Frankot
02-11-03, 20:16
Sie ma,
dawno na forum nie zaglądałem, ale miałem problemy z kompem i nie było potrzeby. Poza tym szkoła i... no wiecie:)
Zacząłem czytać (niedawno) \"Paragraf 22\", polecam gorąco ten tytuł, czytam tę książke kiedy tylko moge, jest świetna. Nie wspominając o tym, że lubie tematy wojenne. Polecam ją każdemu. Może się niektórym wydać, iż to komedia, ale jest to raczej komedio-dramat lub dramat w pełnej krasie.
Co do \"czarnoksiężnika z archipelagu\" to jakoś go nie zacząłem, bo czasu nie było wybrać siędo biblioteki, a że paragraf był pod rękom to sięgnąłem go (niedawno).
Na razie tyle jak skończe to go ocenię.

Ostatnio przeczytałem \"Świętoszka\" Molliera 7/10 - niezła.

leander
02-11-03, 21:42
Kurt Vonnegut. Facet jest genialny. Niedawno skończyłem \"Śniadanie Mistrzów\" i \"Witajcie w Małpiarni\". Szczególnie polecam tą drugą pozycje - zbior opowiadań.

Powstało kilka adaptacji filmowych na podstawie jego opowiadań (wiem o \"Śniadaniu Mistrzów\" i \'\'Harrison Bergeron\")

blood_brother
02-11-03, 23:32
Ja ostatnio przeczytalem \"Folwark zwierzecy\" Orwella. Ksiazka mi sie bardzo podoba.
Poza tym lubie Hemingwaya, chociaz przeczytalem tylko jeden zbior opowiadan \"Rzeka dwoch serc\" poprostu podoba mi sie jego styl, chociaz momentami mnie denerwuje.
Z klimatow fantasy J.R.R. Tolkien oczywiscie. Polecam tez ksiazke w klimatach fantasy pt.\"Zguba elfow\" dwoch autorek Andre Norton i Mercedes Lackey. Jest jeszcze druga czesc pt.\"Elfia krew\", ale jakos mi sie nie chce narazie czytac fantasy i odlozylem na pozniej.
\"Czarnoksieznik z Archipelagu\". Latwo sie czyta. Sa cztery tomy ale ja dotarlem tylko do drugiego. Jakos ciezko sie czyta drugi. Podobno trzeci jest rownie dobry co pierwszy.
Moge tez polecic \"Diablo: Dziedzictwo Krwi\" fajna ksiazka. Troche chaotycznie napisana, ale przyjemnie sie czyta.
Teraz czytam \"Zabic drozda\" Harper Lee.
Co do lektur szkolnych to przeczytalem tylko trzy:
Hobbita
Robinson Cruzoe
Pies, ktory jezdzil koleja.
Mam jeszcze pytanie:
Ma ktos moze na kompie albo zna jakis link do \"Piknik na skraju drogi\" Strugacckich????

Ojej ale sie rozpisalem
Pozdro[piwo]

Loozack
03-11-03, 00:16
nie wiem czy się nie ośmieszę, bo na tym topicu panuje raczej taka \"poważna\" atmosfera :P ale czy ktoś z was czytał Thorgala ?? bo mnie ten komiks pochłonął jak miałem jakieś 14 może 15 lat i szczerze mówiąc chętnie bym do niego wrócił (wprawdzie mam gdzieś na płycie wszystkie części w formacie JPG ale to nie to samo :))
pozdrawiam [piwo]

P.S. z lektur najbardziej mi się podobał \"Dywizjon 303\" :)

Cpt.Obvious
03-11-03, 00:51
Sie thorgala czytalo.Sie czytalo tolkiena hobbity władcy kowale i inne bajki no i sie sienkiewicza namietnie chłoneło :) A teraz czytam najciekawsza ksiązke zyciowa : fizyka - krótki kurs (tylko 700 stron,warto)i piękna ksiazke algera liniowa, rozdział o liczbach zespolonych . Polecam :P

leander
03-11-03, 04:29
Thorgala czyta się czyta.. i potem znowu się czyta :) Ja całą serię powtarzam gdzieś co 2 lata. Pierwsze numery mam jeszcze wydane przez KAW (Krajowa Agencja Wydawnicza), wytarte, stare, postrzępione.. ale takie czyta sie najlepiej :)

Ale czytać go z jpg\'ów to chyba jakas profanacja! No ale w sumie nie probowałem.. :)

A co do algebry liniowej (też u mnie wraca średnio co 2 lata:)) to zdecydowanie bardziej polecam Thorgala.

Gacek
03-11-03, 10:40
Czyta się Thorgala czyta, choć te nowe zeszyty to już nie to :(

Leander widze że lubisz konkretną lekturę \"Rzeźnia numer 5\" Vonneguta to prawdziwy majstersztyk inne zresztą też (\"Syreny z Tytana\", \"Perły przed wieprze\").

Frankot, chyba masz rację, że Paragraf 22 to dramat, bo mimo że śmieszy jak się go czyta to jednak cała książka dołuje pokazując jaki ten świat porąbany (nie podobał mi się jednak \"Paragraf 22 na bis\"), na pewno spodoba Ci się \"Na zachodzie bez zmian\" Remarqa, chyba że już czytałeś.

A tak od siebie polecam:
-Johna Irvinga i jego powieści pełne erotyki, tak podanej jak u nikogo innego;
-Nabokova i jego \"Lolitę\" którą czyta się dosyć ciężko ale z każdym czytaniem odkrywa się coś nowego;
-\"Lot nad kukułczym gniazdem\" Kena Keseya;
-\"Króla szczurów\" Jamesa Clavela (nie wiem czy dobrze piszę nazwiska :) );
-No i wszystko co wam wpadnie w łapki bo książka to wspaniała sprawa, szkoda tylko że coraz mniej czasu na nią :(.

Pozdrówka [piwo].

Loozack
03-11-03, 10:48
Leander, zazdroszczę ci, że masz w domu cała serię :P próbowałem go czytać z jpg\'ów ale nie dość, że oczy bolą od gapienia się w monitor, to jeszcze nie czuje się tego klimatu, więc płytka leży gdzieś i się kurzy a ja czasami wysępie jakiś numer od znajomych :D zdrówko [piwo]

P.S. hehe, jak nic wyjdzie, że jestem inny jakiś :P bo Asterixa jeszcze kiedyś czytałem i do dzisiaj mam około 15 numerów :D to se teraz pomyślicie o Loozacku :P

P.S.2. ehh, kiedy ja ostatnio książkę w ręku miałem [hmmm] oprócz \"Po prostu 3DS MAX 4\" oczywiście [rotfl]

soshka.cg
03-11-03, 12:07
No to ja troszeczke z innej beczki ponieważ ostatnie ksiązki które czytam to bajki mojemu synkowi. Tak więc Kubuś Puchatek jest wmoim domu czestym gościem. Zresztą sam nigdy z niego nie wyrosnę, czego życze każdemu.;)
Pozdrawiam

Gacek
03-11-03, 15:43
Kubuś Puchatek to jest naprawdę wielka rzecz i podstawowa lektura dla wszystkich, z niego się nie da wyrosnąć.

Loozack jak czytasz komiksy to myslisz że coś nie tak? Teraz ludzie nie potrafią czytać wcale (ale głupi ci ludzie :P).
Ja Asterixa czytuję namiętnie i bynajmniej się tego nie wstydzę (a że śmieje się przy nim jak głupi to już tylko moja radocha :) ).

Loozack
03-11-03, 16:38
Gacek, od dzisiaj będe z dumą kupował komiksy w kioskach :D a tak serio to jak kupowałem kiedyś Asterixa (szkoda, że już nie wychodzą nowe części :() to zawsze jak go przeczytałem to mi go mój tata potem zabierał... i też czytał :D obaj pękaliśmy ze śmiechu [lol2]
hmmm, a może by tak Obelixa wymodelować ?? w sumie to by wystarczyło postawić teapota i dorobić ręce i nogi :D chociaż on wcale nie był gruby, tylko zaokrąglony ;)

Batou
04-11-03, 14:51
Z książek polecam rok 1984. Jest to książka, która jako jedna z bardzo niewielu pochłonęła mnie w całości. Świetny klimat, lekko dołujący. Podobała mi się również trylogia Tolkiena. Generalnie jednak wolę obejrzeć dobry film.
Jeśli jednak chodzi o komiksy to całkowicie nie zgadzam się z opinią, że jest to rozrywka dla dzieciaków. Są komiksy zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych, które nie rzadko poruszają bardzo poważne tematy. Niema u nas niestety tradycji czytania komiksów takiej jak np. we Francji czy w Japonii. Przez to bardzo trudno jest dostać u nas jakąś bardziej wartościową pozycję. Komiksy nie kończą się przecież na batmanach czy innych supermenach. Podobnie ma się u nas sprawa z wszelkimi rodzajami filmów animowanych. Ale to już zupełnie inny temat.

giorgione
04-11-03, 15:27
NO dokładnie czytaliście np. falkę:D??

Pozdr
giorgione

Anonymous
04-11-03, 16:00
Batou masz zupełną rację, we Francji, Belgii i Japonii komiks to część dorobku kultury, a u nas, niestety, nadal postrzegane są jako lekkiej treści kolorowe zeszyciki dla dzieci. Wystarczy spojrzeć na zasoby komiksowe polskich księgarnii i bibliotek, toż to totalna żenada, niestety same wydawnictwa nie bardzo się tym tematem interesują. Zresztą mentalność polskiego społeczeństwa nadal nie nadąża za prawami panującymi w świecie cywilizowanym.

Co tu dużo gadać kto, czyta komiksy ten wie co inni tracą.

Gacek
04-11-03, 16:07
Sorki za anonima powyżej [gafa]

blood_brother
04-11-03, 18:15
A czytaliscie komiks pt.\"Szninkiel\"???? Naprade fajna rzecz.

Pozdro[piwo]

Batou
04-11-03, 18:52
Mój ojciec ma dwa egzemplarze tego komiksu. Na jednym z nich jest oryginalny autograf od Rosińskiego:
„Dla Andrzeja
Pozdrowienia
Rosiński”
I do tego szybki szkic ołówkiem głównego bohatera jego autorstwa.
Jednym słowem egzemplarz kolekcjonerski.

Gacek
04-11-03, 19:22
A gdzie gdzie mieszka Twój tata i czy łatwo się dostać do jego domu bez klucza? ;P

Szninkiel jest świetny, ale nie wybaczę temu kto wpadł na pomysł żeby go pokolorować.

Batou
04-11-03, 19:38
Mój jest czarno biały :P Jedynie okładka jest kolorowa.
A do mojego domu dość łatwo jest się dostać bez klucza. Wystarczy mocniej kopnąć w drzwi. Jest tylko jeden mały problem. Wstępu broni ogromna włochata bestia, która rozszarpuje na strzępy każdego kto stanie na jej drodze;).

[Post został wyedytowany: 4-11-2003 by Batou]

blood_brother
04-11-03, 23:21
Moj tez jest czarno bialy i ma czerwona okladke:D

pozdro[piwo]

kora
08-11-03, 16:00
szninkla to ja kocham nad zycie prawie, moj jest niestety kolorowy:( komiksy uwielbiam- czytujecie moze \"produkt\" albo \"aqq\"? w ym drugim ukazala sie kiedys zajebista rzecz pt \"śpiewacze\" bodaj turka to bylo... to jest odjazd totalny i spiewacz to moj tatoo motyw:>

co do ksiazek to ja szczegolnie nie odstaje od nazwijmy to \"normy\". fantasy (udalo mi sie zjesc silmarillion<pewnie z bledem napisalam>za pierwszym razem:) ), lubie kinga, szekspir mnie od dawien dawna kreci i wiecie co tez lubie? dracule brama stokera w kazdej wersji(w oryginalnej tez). masterton to tez jest cos co tygryski lubia czytywac, jonathan caroll, kubus puchat oczywiscie chociaz NIENAWIDZE mruczanek (doprowadzaja mnie do obledu...).

czarna biblie tez czytalam, uczucia mieszane, momentami zenada totalna:)

pozdrawiam wszystkich, swietnie ze ktos jeszcze czyta:D

Brolias
08-11-03, 17:42
az strach sie przyznac ale jedyna ksiazka jaka przeczytalem w tym roku to \"kamnienie na szaniec\" a.kaminskiego(lektura). Wieśmaka dopiero jutro se pożycze żeby poczytać.A poza tym to gazeta Super Express i na tym by był koniec. A nie czytam bo to jak dla mnnei za duzo czasu zzera

kozioo
08-11-03, 20:24
A mnie ostatnio porwala seria książek Andrzeja Pilipiuka o Jakubie wędrowyczu. Jakby ktoś nie wiedział jest to wioskowy egzorcysta amator, który w wolnych chwilach pędzi bimber i 98% wino:]

Loozack
09-11-03, 00:13
Kozioo, a są tam jakieś instrukcje co do tych, khem... napojów ?? tutorial może jakiś :D

Frankot
10-11-03, 19:30
Siemanko.

Skończyłem czytać \"Paragraf 22\", moja ocena to jakieś 9/10 + wyróżnienie za jakość. Dowiedziałem się ostatnio, że istnieje kolejna część, ale jest podobno marna:( Niestety Joseph Heller to pisarz jednej książki:( Teraz przymierzam się do czytania \"Innych Pieśni\" Jacka Dukaja. Lubie czytać jego książki, bo pisarz ten ma ciekawe pomysły, wiele ciekawych pomysłów. Z jego książek nie przeczytałem tylko \"Czarnych Oceanów\" (oraz wyrzej wymienionej :))

Co do komiksów jakie przeczytałem (bo rozmowa ostatnio zeszła na te tematy) to nie mam zabardzo czym się pochwalić:| Troche czytałem je w dzieciństwie, ale były to zazwyczaj \"Kaczory Donaldy\" itp. Ostatnio jednak troche się podciągnąłem, ponieważ przeczytałem \"Wiedźmuna\". Pare razy przeglądałem \"Thorgale\", \"Jeża Jerry\'ego\" i \"Prodykt\". Mogę z tych pozycji najlepiej polecić \"Wiedźmuna\", bo jedynie go przeczytałem od dechy do dechy:)

[Post został wyedytowany: 10-11-2003 > Frankot]

kozioo
12-11-03, 20:02
@ Loozack - przypomniał mi się jeden \"drink\" w 3 wersjach:
Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków - 93% procent mleka i 7 % spirytusu;
Królewna Śnieżka i 40 rzobójników 60% procent mleka i 40 % spirytusu;
Królewna Śnieżka i kompania gwałcicieli - od spirytusu różni się tylko nazwą:] [rotfl2]

Miłego degustowania??

Loozack
13-11-03, 00:11
ooo widzisz... i to są książki, z których można coś wynieść ;) dzięki Kozioo :] [piwo]

Bacry
13-11-03, 08:39
A znacie drinka \"sapera\"?

woda mineralna z cytryną :D
A czytam właśnie Hobbita, in english

Erni
24-01-04, 23:33
Mam Szninkla czarno bialego jeszcze pierwsze wydanie bomba a ostatnio czytalem slownik ortogeaficzny.
Acha czytalem Paragraf 22 przed wojskiem w trakcie po wojsku ipo 10 latach po zakonczeniu sluzby za kazdym razem odebralem ja (ksiazke) inaczej i czekam kiedy bedzie nastepne 10 lat.

[Post został wyedytowany: 24-1-2004 by Erni]

kowalski
24-01-04, 23:57
co do mnie to genralnie czytałem fantastykę (SF, Fantasy, trochę horroru), przez jakieś 12-15 lat czytałem praktycznie wszystko co się ukazywało, teraz jednak raczej się książek pozbywam, jezeli już czytam to poprzestaję na magazynie Science Fiction i co lepszych tytułach polskich autorów (Piekara, Ziemkiewicz itd)
co do komiksów to lubię twardą SF i mangę, Thorgala wytrzymałem do numeru 8 czy 9, co do Szninkla (w pierwszy wydaniu b&w) to mogę mu jedynie zarzucić, że praktycznie nie ma sznas, żeby okładka trzymała się na orginalnym kleju ;), wydanie kolorowe jakoś mnie nie \"pociąga\"

Bacry
25-01-04, 00:06
DUKAJ! Właśnie skończyłem \"Inne pieśni\":D

Christian Noir Stein
25-01-04, 00:11
Ogólnie to czytam, co kto poleci chociaż nie ukrywam mam swoich idoli :
Terry Pratchett
Glen Cook
S. King
P. Dick

Krzysiek
25-01-04, 11:19
Ja od nie dawna odkrywam swiat Terry Pratchetta, swietnie napisane opowiadania, Ricewind i Mort rzadza!!

Pozdrawiam

ikim
25-01-04, 15:01
Bacry - tez skonczyłem Inne Piesni - rewelacja :), troche z innej pólki - \"Achaja\" Ziemiańskiego, moze problemów metafizycznych nie porusza ale czyta się swietnie!:)
Aragorn - Terry swietny jest, niestety w ostanich tomach zaczyna powtarzac pomysły:(

Nimrod
25-01-04, 17:09
A ja właśnie zacząłem \"Inee Pieśni\", a skończyłem \"Ulissesa\", \"Boską Komedię\", \"Kartotekę\" - to tak bardziej szkoła pachnie, no ale cóż trzeba nadrabiać zaległości przed maturą.

\"Inne...\" skończe przez ferię, i \"Achcję\" obydwa tomy też wtedy mam zamiar przeczytać od razu :]

Bacry
26-01-04, 15:11
Pratcheta już skończyłem, kilku ostatnich pozycji już nie chciało mi się czytać. Na początku był świetny, teraz raczej tylko przeciętny. Właśnie zabrałem się za \"Wampira Lestata\".

Frankot
31-01-04, 20:20
Jakie są te \"Inne Pieśni\". Mam je, ale jakoś boje się je zacząć, przeraża mnie ten rozmiar. Zresztą u Dukaja denerwuje mnie to używanie słów w różnych lub innych znaczeniach. Chyba kumacie o co chodzni??

Ostatno przeczytałem:
1. Cały cykl \"Ziemiomorze\"-bardzo dobre, chociaż ta ostatnia \"Tehanu\" tylko dobra, ale jak inne z serii wciągająca.
2. \"Stalowy Szczór prezydentem\"-nie jest to książka najwyrzszych lotów, ale przyjemnie się ją czyta. Główny bohater ma ciekawe podejście do życia i za to podejście jest jednym z moich ulubionych postaci.

ikim
01-02-04, 03:43
\"Inne piesni\' - Tym razem sporo myśli greckiej więc zaopatrz się w słownik wyrazów obcych :) Na poczatku nie wiedziałem o co w chodzi , dopiero po 50 - 100 stronach udało mi się wczuć w klimat i przyzwyczaić do języka. Po przeczytaniu stwierdzam jednak ze jest abslolutnie rewelacyjna:)
Własnie skonczyłem \'\'Mgły Awalonu\'\' - też polecam jezeli ktos lubi legendy arturiańskie - bardzo wciągająca.

Nimrod
01-02-04, 06:48
Spokojnie Dukaj mi nie straszny :D czytałem już Extense, Czarne Oceany i W Kraju Niewiernych więc wiem czego się spodziewać. Już kończe Inne Pieśni i juz mi sie bardzo podobaja a przezciez u Dukaja najlepsze sa kocówki, oj cos czuje ze bedzie to jego najlepsza ksiazka...

exTolek
03-02-04, 11:38
ksiązek raczej nie czytam, a ostatnia którą przeczytałem (jakieś 3 lata temu) - \"Koniec świata\" Haruki Murakami (nie licze lektur)

Co do komiksów to zbieram sobie różne mangi, takie jak Naruto czy Slayers.
Oprucz tego lubie sobie poczytać produkta i wilq .

A ostatnio obejrzane filmy:
- Freddy vs Jason - całkiem niezły
- Jeepers Creepers - przesz pierwszą część filmu troche się bałem, ale później jak go już przejechali to nudne się zrobiło.

Bacry
12-02-04, 08:06
Teraz czytam Basztę Czarownic:D Powody sentymentalne wzięły górę. W końcu to o moim rodzinnym mieście:D

Christian Noir Stein
12-02-04, 16:52
Ja obecnie zaczynam Miasteczko Salem i kończę Tkacza Iluzji.

Sir Valeq
12-02-04, 17:08
Niedawno przeczytałem \"Sługę Bożego\" oraz \"Młot na czarownice\" Jacka Piekary i bardzo polecam tym, którym przypadł do gustu styl Sapka (bo Piekara równie zręcznie, śmiesznie i ciekawie operuje naszym językiem) i koniecznie w przypadku bycia katolikiem mają odpowiedni zapas tolerancji czy samokrytycyzmu, bo jednak ktoś przy czytaniu tego może się poczuć jakoś urażony podobieństwami tego świata do naszego... ;) Ale naprawdę polecam.

Nimrod
13-02-04, 20:05
Skończyłem \"Inne Pieśni\" Dukaja, co tu dużo pisać - Polecam! Kawałek świetnej polskiej literatury.

Teraz czas nadrobić zaległości lekturowe :(.

mkk3a
14-02-04, 22:17
ja miałem ferie i postanowiłem nieco mniej posiedzieć przy kompie i troche przeczytać. przez te 2 tygodnie przeczytałem:
Frank Herbert \"Diuna\"
Philip Hindred Dick, 2 zbiory opowiadań \"ostatni pan i władca\" oraz \"impostor\" i powieśc \"Blade Runner\"
Robert A. Heinlein \"drzwi do lata\"
teraz czytam trzeci tom Diuny \"Dzieci Diuny\" (drugiego tomu nie było w księgarni).
jeśli chodzi o Diune to wg mnie jest lepsza od Władcy Pierścieni i 2x dłuższa :D

Paul_PL
14-02-04, 22:58
Ja aktualnie czytam \"Dżumę\"...oczywiście top lektura...myślałem ,że będzie gorzej. Osobiscie polecam wszystko co napisał phillip K. Dick :D A tu jeszcze parę ksiązeczek S-F ,które oczywiście gorąco polecam:D
\"Pierścień\" larry Niven
\"Wieczna Wojna\" (z tego co pamietam) Joe Haldeman
Oczywiscie cała seria \"diuna\" :d

Bacry
16-02-04, 12:13
A co z Johnym Mnemoniciem? Nie czytał nikt Gibsona? \"Wypalić Chrom\" jest niezaprzeczalnym liderem w zbiorze opowiadań. Oczywiście \"Neuromacer\" czy też \"Graf Zero\" też niczego sobie.
A właśnie zacząłem czytać \"Galilee\" Clive\'a Berkera.

Mała_Li
26-02-04, 05:15
Czytam czytam od kiedy się nauczyłam ;) Wiekszość książek które wymieniacie też przeczytałam albo własnie czytam. Osobiście polecam:
Cały cykl o królestwie Amberu Rogera Zelaznego - jakby ktoś napisał dobry scenariusz to byłby świetny film
Dukaja tez lubie ale chyba mam za mały poziom wiedzy bo czasem nie rozumiem co on opisuje.
Czy ktoś czytał Konrada Lewandowskiego? Noteka - polecam albo Huberatha - Gniazdo światów
Generalnie czytam fantastykę i regularnie pisemko Nowa fantastyka - szkoda tylko że wywalili Lecha Jęczmyka:(

Nimrod
26-02-04, 05:25
Lekturki: \"Początek\" Szczypiorskiego, \"Dżuma\" Camusa i \"Tango\" Mrozka, a poza tym zdazylem jescze dokonczyc \"My Zdobywcy\" zbior opowiadan Dicka (przednie!)

Tez do niedawna zaczytywalem sie Nowa Fantastyka, ale teraz brak pieniedzy jak i czasu :(

Mała_Li
26-02-04, 05:39
No z tym to jest ból - cena Nowej F. rośnie i rośnie...wogółe to rzadko kiedy kupuje sobie jakąś książke bo poprostu nie mam kasy :(

ciuciu
26-02-04, 09:10
Ufff...przebrnąłem przez cały wątek i doszedłem do jednego wniosku: albo książki , które najbardziej się Wam podobają, podobają się również innym ludziom, albo ludzie , którzy lubią czasem coś popykać w maxie mają podobne gusta czytelnicze, bo zazwyczaj pojawiają się te same tytuły. Oczywiście większość z tych pozycji też przeczytałem, ale największe wrażenie, chyba od 15 roku życia zrobił na mnie Orson Scott Card, zwłaszcza w trylogii o Enderze Wigginie. Gra Endera to najlepsza książka jaką w życiu czytałem.

Tomek Kosiorek
26-02-04, 13:08
hehe- przczytalem ja z dziesiec razy- dodam jeszcze opowiesci o pilocie pirxie i pare innych lemow+ursula le guin-czarnoksieznik z archipelagu-czyta ktos??
ps. gre endera ukradlem z kiermaszu taniego obuwia gdzie kiedys pracowalem:-) z.....dziesiec lat temu hehe

[Post został wyedytowany: 26-2-2004 > Tomek Kosiorek]

ciuciu
26-02-04, 18:05
Mówiąc szczerze to też ją ukradłem gdzieś 10 lat temu tyle że z biblioteki, a tej bibliotekarce powiedziałem,że zgubiłem i przyniosłem w zamian jakieś 2 inne ksiązki, a Gra Endera wciąż stoi w mojej bibliteczce :)

Nimrod
26-02-04, 22:37
Widzisz ciuciu przez ciebie teraz kilka naście lub set osob nie pozna tej wspanialej ksiazki :P

ciuciu
28-02-04, 03:18
Nie ma sprawy, jeśli tylko ktoś będzie chciał przeczytać tą książkę to bez problemu mu ją pożyczę. [lol2]

Grind
04-03-04, 00:41
ja teraz czytam książki Tom\'a Clancy\'ego i oprócz tego super są książki Philip Dick\'a

everyman
06-03-04, 05:11
podobnie jak christian noir stein czytam \"miasteczko salem\" s. king\'a a ze mam teraz sporo czasu jak jestem w studenckim mieszkanku to mysle ze nadrobie straty wynikajace z wczesniejszego nieczytania ;-D... nastepne na pozarcie pojdzie \"solaris\"...

Frankot
09-03-04, 18:01
Dawno mnie tu nie było, niestety nie miałem dość czasu. W szokle urządzają takie jazdy i obozy zagłady indywidualnych myśli, że ciężko się z nich wyrwać. Ostatnio z tej okazji miałem nieprzyjemność przeczytać \"Pana Tadeusza\":( Co to za gniot, jedyne porównanie jakie nasówa mi się na myśl to brazylijski serial z wątkami wojennymi. W najbliższej przeszłości katowałem swoją głowę także \"Nie-Boską Komedią\", to jest nieco mniejszy gniot, ale to nie przesądza faktu, że też jest beznadziejna... Wczoraj dowiedziałem się, że będę musaił (kategorucznie i nieodwołalnie) przeczytać \"Lalkę\" [killer]B.Prusa. W tym całym szambie najgorsze jest to, że nie mam czasu na czytanie książek, których chciałbym przeczytać. \"Inne pieśni\" leżą odłogiem :| , a ja nic nie mogę na to poradzić. Może jakby dzień miał 36h to bym się jakoś wyrobił. Jak ktoś zna rewelacyjny sposób na naukę to niech się nim podzieli, ta czynność zabiera mi jakieś 3-4h dzienni. Napisze więcej w krótce (czyt. nie wiem kiedy), bo teraz zadzwonił dzwonek i muszę gnać na lekcję (czyt. pranie muzgu).

Siegmar
10-03-04, 07:57
Kończe 4 tom \"Mrocznej Wieży\" - \"Czarnoksięznik i Kryształ\" S. Kinga... Bardzo nietypowa sprawa... King napisał coś, czego nigdy bym się po nim nie spodziewał... W sumie wciągnela mnie ta historia... Rolanda z Gilead podążającego Ścieżką Promienia wprost ku Mrocznej Wieży tonącej w morzu czerwonych róż... Swoją drogą czytając tę książkę miałem kilka (dziesiąt) wspaniałych pomysłów na prace... W sumie polecam, choć nie wszystkim...

Frankot
02-04-04, 20:41
Sie ma, przeczytałem ostatnio \"Miejsce początku\" Ursuli K. Le Guin. Książka jest znakomita. Nie ma co jedna z najlepszych jakie w życiu czytałem, na pewno jest w pierwszej dziesiątce. Jak na razie na pierwszym miejscy są exekwo \"Paragraf 22\" Josepha Hallera i \"Robot\" Adama Wiśniewskiego-Snerga. Nie mogę rozsztrzybnąć, która jest dla mnie lepsza? To jest jak na razie dla mnie niemożliwe, mimo iż miałem kilka głębszych refleksji na ten temat.

Nimrod
03-04-04, 15:00
\"Malowany Ptak\" Jerzego Kośińskiego naprawdę wstrząsająca książka, pełna brutalnych i dokładnych opisów śmierci, można powiedzieć, że to naturalizm do kwadratu

Frankot
07-04-04, 12:30
Jakoś nie mogę się zmusić, żeby kontynułować tą \"Lalkę\" :)

Yansen
07-04-04, 17:10
\"Fale tłumią Wiatr\" Strugackich (to sf) i \"Applied Group Theory\" Cracknell\'a (to teoria grup - czyli fizyka/matematyka a nie socjologia jak pewnie niektórzy pomyśleli :-) )

Nimrod
19-05-04, 17:30
Skończyłem \"Małą Apokalipsę\" Tadeusza Konwickiego, i bardzo mi się podobała, chyba sięgnę po inne tytuły tego autora.
\"Im większy bezsens, tym głębsza myśl\" - hmm skądś to znam, to właśnie cytat z tej książki.

mkk3a
19-05-04, 17:42
wczoraj skonczyłem \"Cieplarnię\" (Brian W. Aldiss) a dziś czytam juz \"Koniec dzieciństwa\" (Arthur C. Clarke)

chveti
20-05-04, 21:36
a ja czytam \"Macromedia Flash - ćwiczenia zaawansowane\" i skonczylem \"3dstudio max od podstaw\" , \"tworzenie www\" , \"html - to proste\"

gutek
22-05-04, 20:15
ja przeczytałem całego Władcę Pierścieni i wszystkie częśći które dotychczas wyszły Harrego Pottera, oprócz tego BAAARDZO wciągnełą mnie książka Janusza Mesinera (jakoś tak sie to pisze) Czarna Bandera (Opowieść o Janie Martenie) i jej 2 następne tomy, jest to chyba jedyna książka w któej szczerze się \"zasmuciłęm\" kiedy zabili głównego bohatera. A tego henryka to bym normalnie zabił!!;)
Książki Alistara MacLean\'a- Działą z Nawarony, Komandosi z Nawarony- o komandosach SUPER!
seria o Sabrinie Carver i tym drugim (ja sie nazywał nie pamiętam) był to cykl książek o agentach specjalnej grupy (coś jak FBI) wypełanijących różne zadania,
jeszcze kilka innych jego książek jednak muszę stwierdzić ze pisał on wszystkie książki podobnie :( i po przeczytaniu tych kilkunastu wiedziałęm już kto będzie szpiegiem, kiedy co się stanie (np w kilku książkach powtarzał się trik złodzieja który wykorzystał to że dwóch agentów stało blisko siebie to popchnął jednego na drugiego i oni suie wywalili a on uciekł:/) jednak WARTE SĄ PRZECZYTANIA
kiedyś czytałęm przygody Winetu i Old Shaterhanda (tą drugą postać to nie wiem czy dobrze zapamiętałem czy z jakiejśinnej książki podałem bo czytałęm książki z nimi już daaaaaawno)
Więcej już nie umię sobi przypomnieć, ale powiem WAm że tego janusza Meissnera przeczytałem więcej książek i dopiero książka o jakimś synku co sie uczył latać samolotem bo to jego pasją było mnie znudziła i była to jedyna książka w życiu którą przestałem czytać nie dokańczając (oprócz lektur oczywiście:D)
aaa lektury! przypomniał mi się Hobbit, też fajny, ale krótki:(.
Teraz chyba poszuakm tą Mroczną Wieżę bo tak mnie zaciekawiliście tym tytułęm że musze zobaczyc:)

Kiedyś na widok książki z 300 stronami się przerażałęm, a teraz krótka książka to dla mnie około 500 stron bo krótsze to sie ani nie opłaca zaczynać bo w jeden dzień przeczytam i nie \"pożyje\" tymi emocjami dłużej:/ A ta Mroczna Wieża ile ma stron??
I powiedzcie Potop jest fajny?? Bo on jest dłuugi :d:):):)

edit: WOW ale sie rozpisałęm, bęzie sie to chciało komuś czytać co napisałęm??;)

[Post został wyedytowany: 22-5-2004 > gutek]

geminus
24-05-04, 01:04
Różne:Czarnoksiężnik z archipelagu,Cieplarnia-Aldisa(czekam od wielu lat-może ktoś zrobi film w końcu efekty filmowe poszły do przodu) ,Wystarczy być-Kosińskiego,Układ-Kazana,Władca pierścieni,Egzorcysta,
Zgadzam się gonre z Tobą ,są książki które przekręcają życie o 180stopni,ale co jednego przekręci innego nie ruszy.Mogę polecić kilka :Mewa lub Iluzje.. -R.Bacha,Niebiańskie proroctwo -J.Redfielda,Tajemnice-Ch.Thomas,Alchemik,Wybór,Śmiertelni nieśmiertelni.
Nie wymieniam tu książki która zrobiła zwrot w moim życiu bo to nieważne napiszę tylko że polazłem do księgarni i wybrałem i zaczęło się inne życie :)
Pozdrawiam wszystkich Wędrujących.

fotoas
24-05-04, 04:22
Z mojej strony polecam Jonathana Carrolla \' kraina chichow; albo \' muzeum psow\' ..ale cala reszta jest rownie genialna, koles trzyma fason :)_ chyba w nastepnym miesiacu uda mi sie skonczyc jego najwieksze dziela.
Hrabala_ ile si eda i co sie da !! bez komentarza !!
ostatnio tez ksiazki z serii SPECTRUM _ Edwarda T.Hall\'a na temat architektury, takie ladne dwie pozycje sa dostepne w bibliotekach. Same perly :)
Na stargane nerwy moze rozwazania Zygmunta Baumana. facet jest nie do pobicia. genialny w kazdym calu

milego czytania
FotoAs

pauloos
31-05-04, 12:02
ja ostatnio przeczytalem \"Fechmistrza\" Pervez-Revertego - tego od \"Siodmych Wrót\", a teraz zabieram sie za \"Młot na czarownice\" poradnik dla inkwizytorow z 17 wieku:) niestety malo czasu na czytanie... praca, praca, praca:(

uczeen
31-05-04, 20:09
lubie ksiazki o 2 wojnie swiatowej, jakos mnie interesuje ta tematyka ( polecam Kirsta-byly zolnierz Wermachtu, pisze tez fajne kryminaly ... niektore na podstawie faktow) po za tym jutro ide do kiosku po \"Imię Róży\" Umberto Eco, ponoc ma byc dolaczone do Wyborczej :)

Nimrod
31-05-04, 20:14
Też idę ;), mam nadzieję, że jeszcze będzie...

uczeen
31-05-04, 20:23
mialem wersje na kompa ale nie da sie tak czytac, czytac ksiazke a czytac z monitora to dwie rozne rzeczy :) a ide w zasadzie dlatego bo tyle razy ten film obejrzalem a wstyd sie przyznac ze ksiazki nawet na oczy nie widzialem :) od 8 juz sie w kolejce ustawiam

Nimrod
31-05-04, 21:30
A to 8 dopiero? A myślałem że jutro...

uczeen
31-05-04, 21:48
Kłobuc hehe o 8 u nas kiosk otwieraja :D o to mi chodzilo :D loooool

uczeen
01-06-04, 08:22
Juz wrocilem po kupnie ksiazeczki :) za niedlugo trzeba bedzie zaczac ja czytac ... film ciekawey a ksiazka pewnie jeszcze bardziej :)

gutek
06-06-04, 11:15
a ta Diuna to super jets!! przeczytałęm narazie tylko 2 książki, ale im dłużej czytałem tym bardziej chciało mi sie czytać!!! EXTRAAAAA utwór

gutek
08-06-04, 15:20
ludzie pilne pytanie mam do Was
KTO MA ELEKTRONICZNA WERSJĘ KSIĄŻKI: MESJASZ DIUNY????? PILNE prosze jeśli ktoś ma niech da znać bo mam nastepne tomy diuny a nie chce tak skakać po kawałkach:/ tylko pokolei
jeśli ktoś miał to bede ogromnie wdzięczny jeśliby mi ją posłął (najlepiej dajcie znać na u2u)

Bacry
19-06-04, 20:01
O stary nie ładnie. Do biblioteki idź. Ja wszystkie części przeczytał pożyczając z biblioteki (bardzo fajna instytucja). A niedawno przeczytałem \"Marmurowego fauna\"- Ciężko się to czytało. Teraz nadrabiam zaległe numery NF. I już czeka coś z SF. Jak przeczytam to napiszę czy warto było:D

thud
19-06-04, 20:22
a ja polecam ksiazki Toma Clancy\'ego oraz \"Desperackie kroki\" (autora niestety nie pamietam);
naprawde warto przeczytac <-- dla milosnikow sensacyjnych ksiazek to bedzie wspaniala lektura (czyta sie to tak jakby sie film ogladalo, serio)

Obywatel
19-06-04, 22:40
No to ja polece \"Pamietnik znaleziony w wannie\" Lema. To jest moja pierwsza ksiazka przeczytana z mojej wlasnej nie przymuszonej woli w UWAGA 5 dni ;p Wciagajaca i zakrecona. Ciekawe przemyslenia przychodza.
\"Kiedy wszyscy są wariatami nikt nie jest wariatem.\" :-)
Przewaznie czytam ksiazki typu Zrob to sam ;) Czyli jakies tutoriale.

Orion
19-06-04, 22:55
Graham Watkins Wichry ciemności - najzbereźniejsza książka jaką czytałem, co drugą stronę się dupcą :) Harlequiny przy tym to jak bajka dla trzylatka. Wszystko opisane ze szczegółami. Wciąga jak cholera :) Btw to jest kryminał :P

gutek
21-06-04, 14:10
a ja już jestem na Dzieci Diuny i ta książka normalnie pododba mi się bardziej niż władca Pierścieni!! Mimo tych wielce filozoficznych zdań (jak tata przeczytał wyrywek książki to sie mnie spytął czy sie z czegoś ucze:))))
ale jak juz sie zrozumie o co w nich chodzi to sie wydaje że bez nich by książka by;a gorsza:)))
POLCAM PORAZ KTÓRYS:)

Batou
21-06-04, 21:24
Właśnie zaczynam czytać Diune. Książka mnie mocno wciągnęła co się rzadko zdarza :/.

sir_Bols
21-06-04, 21:31
niechce mi sie przedzierac przez caly topic wiec sory jesli ktos juz o tym wspomnial..... tak czy inaczej polecam \"inne piesni\" dukaja..... naprawde genialna ksiazka...

Krzysiek
06-07-04, 18:20
Po zdaniu matury paradoksalnie mam wiecej czasu na czytanie :|, wiec postanowilem przeczytac sobie Inne Piesni, ksiazka naprawde wciaga, a swiat stworzony przez J. Dukaja, jest idealna inspiracja dla grafikow, polecam kazdemu.

Pozdrawiam

Salvator
06-07-04, 20:32
Ja czytałem ostatnio.. Pinokia ;] To pod wpływem bitwy 2d ;p (po raz 30 chyba czytałem, ale co tam)
Wcześniej czytałem wszstkie książki Lem\'a oraz guntera grass\'a, hemingway\'a (komu bije dzwon rlz - 3 nieprzespane noce), remarque i \"Moje drzewko pomarańczowe\" Velasqueza (czy jakoś tak:P), To byłby skrót ostatnich trzech miesięcy... aha i jeszcze max3d :P

Mateusz
06-07-04, 21:00
Ja się zaczynam rozczytywac, jak w kazde wakacje...
niewiem, pewnie juz bylo... , to klasyka:
Bułhakow \"Mistrz i Małgorzata\", \"Kosmiczne jaja\" i moja ulubiona tego autora: \"Diaboliada\" - naprawde polecam...
J. London \"Wilk morski\" - niezle dziala na wyobraznie...
Walter Scott \"Ivanhoe\"
J. Verne \"Tajemnicza wyspa\" - czytalem 2 razy, fajne opisy

ostatnio wpadla mi w rece ksiazka, zbior felietonow W. Chudego, \"Sniadanie u Sokratesa\", poglady facet ma dosc dziwne, ale przeczytac i zastanowic sie warto...

ogólnie, dawniej czytalem raczej malo, (nieliczac dennych kryminałów) ;)dopiero jakies 2 lata temu zacząłem nadrabiac zaleglosci ;) i czytam nietylko wiadomosci z swiata techniki ;)

SF raczej nieczytuje... ktos, kiedys, chcial mnie namowic na \"gwiezdne (coś tam, cos tam)\" i sie zrazilem, wiekszej glupoty w zyciu nieczytalem... :D

P.S. jeszcze lupie poezje, krotkie opowiadanka... (Najbardziej O. Tokarczuk)

[Wyedytowany dnia 6-7-2004 > Szatan]

[Wyedytowany dnia 6-7-2004 > Mateusz]

flesz_gordon
13-07-04, 14:45
fajny topic
polecam \"Achaja\" Andrzeja Ziemianskiego - ksiezniczka udupiona przez rodzinke, poszla do woja, a pozniej do niewoli

Księga całości- cykl 5 czesci- Feliksa Kresa - dark fantasy, fajnie facet kreuje światy- czasy rycerzy, zbojów, rodów szlacheckich itp

Neil Gaiman- \"Nigdziebądź\"- o gosciu który przeszedl jakby do rownoleglego swiata

conraderro
14-07-04, 23:24
Ja od półtora miesiąca przeczytałem mnóstwo postów, z akcentem na \"mnóstwo\" poza tym właśnie skończyłem 3 część Sabata - Guy\'N Smitha pt. \"Kult kanibali\" i jutro zabieram się za ostatnią :]

blood_brother
15-07-04, 14:42
Ja ostatnio przeczytalem dwie pierwsze czesci z dziesieiu o ksiestwie Amberu Rogera Zelaznego. Teraz poluje na 3, 4 i 5 bo reszte mam, a nie chce czytac nie pokolei:). A teraz czytam \"Swiat czarwonic\" Andre Norton. Bardzo przyjemna ksiazka. O tym swiecie jest chyba 7 albo 8 ksiazek. Narazie mam 2:). Jak skoncze to wszystko to przeczytam sobie \"Aleje Potepienia\" Zelaznego, bo tak wszyscy polecaja. No i \"Neuromancera\" musze odebrac:). A co do \"Innych Piesni\" Dukaja to nie dalem rady przeczytac za pierwszym razem. Przeczytalem ponad 3/4 i sie poddalem. Dotarlem do jakiegos malo ciekawego fragmentu, gdzie wiecej gadali, niz robili:) Ale trzeba przyznac, ze ksiazka potrafi wciagnac i, ze jest napisana ciekawym jezykiem. Moze uda mi sie nie dlugo skonczyc:)

Pozdro

conraderro
18-07-04, 10:36
blood_brother - co do świata czarownic to sądzę, a nawet jestem przekonany że jest ponad 20 części a sam czytałem około 10 :] pozdr.

blood_brother
18-07-04, 12:56
Conraderro: Mozliwe. Napisalem 7, 8 bo tak mam na wykazie na koncu pierwszej czesci wydanej w 1990.

Krzysiek
23-08-04, 14:06
Mi dzisiaj przyslali, calutka trylogie Tomasz Pacyńskiego - "Sherwood", wiec biore sie za czytanie. Czytal ktos moze te serie, bo slyszalem ze niezla.

Pozdrawiam

Tomur
23-08-04, 14:28
Glownie prase - Polityka, Rzeczpospolita - dodatek gospodarczy.

a z ksiazek to odswierzam "Kacice" Kohouta

Tymek
23-08-04, 15:26
Terry Pratchett - Świat dysku od paru lat, a od czasu do czasu thrillery medyczne Robina Cook'a.
Ostatnio odkryłem 5 tomową historię o życiu Ramzesa II Christiana Jacq'a i to mnie zajęło na pewien czas :)

kozioo
23-08-04, 16:09
w wakacje miałem troszke czasu i kilka ksiązek poszło ;) "Świat wg Garpa", "Stukostrachy", "Zeby tygrysa", "Ja, Klaudiusz", "Cyfrowa twierdza", "I nie było już nikogo", "Pierwszy łyk piwa i inne drobne przyjemności", "Pilot". Sorki że bez autorów, ale czesci z nich juz nie pamietam ;)

Nimrod
23-08-04, 16:20
Na razie zdążyłem tylko: "Sztukę Wojny" Sun Tzu, "Metody Wojskowe" Sun Pina i "Xavras Wyżryn i inne fikcje narodowe" Dukaja. Kończe "Diunę". Wreszcie...

Krzysiek
23-08-04, 16:27
Kłobuc moglbys cos wiecej napisac o "Sztuce Wojny", bo takze chcialem sie kiedys za to zabrac.

-EDIT-

nie bede tworzyl nowego posta, wiec dzieki Kłobuc.

Pozdrawiam

Nimrod
23-08-04, 16:48
To sa tylko fragmenty, wieksze fragmenty bo caly tekst sie nie zachowal do naszych czasow :(, ja mialem dodatkowo wydanie z komentarzem, bo bez komentarza czasami trudno sie pokapowac o co chodzi, gdy mowa o konkretnych panstwach, dynastiach. Ksiazka ma bardziej charakter podrecznika - taka sytuacja - rob tak, inna - rob tak. Ogolnie rzecz biorac nie ma tam za wiele odkrywczego jak na nasze czasy bo sporo z teorii Sun Tzu przewija sie w roznego rodzaju poradnikach, pt "Jak odniesc sukces", oczywiscie nie doslownie, ale tez teorie te nie odnosza sie tylko do wojny, znaczy juz nie. Czyta sie dosc szybko, ksiazka jest ciekawa, tylko czasami szkoda ze jest tak ogolnikowa, np jezeli chodzi o formacje wojskowe :(.

Plastique
23-08-04, 17:48
Polecam E.A Poe, a tak pozatym to aktualnie czytam 'W kregu enigmy' narazie jestem w polowie swietny tytul (serio) :D

greg_jg
23-08-04, 18:29
lektury :/

Badyl
06-11-04, 20:04
wgryzam się w kolejne tomy Świata Dysku Pratchetta,
a w wolnych chwilach czytam "Okręt" Lothara Gunthera-Buchheima

mCh
06-11-04, 20:15
A, więc z mojej strony, ostatnio wydane rzeczy:

J. Eugenides - Middlesex
J.M. Coetze - Hańba, Czekając na barbarzyńców

A moi ulubieńcy:

J.Joyce - tego pana nie trzeba przedstawiać ... mój absolutny mistrz.
Pierre Reverdy - francuski poeta i pisarz. pił i bawił się razem z ferajną picassa, pod wpływem ruchu kubistycznego pisał swoje minimalistyczne, ascetyczne utwory. Świetna rzecz, choć nie dla każdego.
G. Apollinaire - Wolę Reverdiego, ale ten, następny członek klubu francuskich poetów z okresu Picassa też jest wart uwagi.
B. Schulz - tez nie trzeba przedstawiac
M.Proust - j.w.
Bułchakow - j.w.

jeśli popełniłem literówkę w czyimś nazwisku, przebaczcie...

everyman
06-11-04, 20:50
o widze ze znowu sie ten watek przesunal do gory ;-)
obecnie zabralem sie za trawienie ostatnio popularnej ksiazki - wszyscy ja czytaja wiec nie moge byc gorszy ;-p tymbardziej ze chce miec o niej wlasne zdanie - ale do rzeczy... jest to "Kod Leonarda da Vinci" Dan'a Brown'a... co moge o niej powiedziec... hmm niewiele bo jestem w polowie a nie chwali sie dnia przed zachodem slonca (podobno jest kontrowersyjna bo podwaza autorytet kosciola i rzuca nowe swiatlo na religie z tym ze to bede mogl potwierdzic lub zanegowac po przeczytaniu calosci)... powiem tylko ze dobrze i szybko sie ja czyta oraz co najwazniejsze to wciaga...
pozdro...

Mkaszpir
06-11-04, 21:05
No eee chmmm...
Dziś w pociągu zacząłem czytać "Inne pieśni" Dukaja - wciągające, nawet bardzo :]
No nie mógłbym też pominąć mojej ulubionej serii o przygodach Kane`a
Imię róży - ta intryga !
Wachadło Foucaulta - ta intryga ! /w pisowni mogłem się rypnąć, więc wybaczcie/
seria o "Czarnoksiężniku z archipelgu" też nie może być pominęta
kolejna seria: "Dune" wracam do nich często
"Dżuma" - sam nie wiem czemu, może przez ten nastrój

no mCh jeśli chodzi o G. Apollinaire to czytałeś może "Wyczyny młodego Don Juana"? tegoż autora? he he he

mCh
07-11-04, 14:13
Mkaszpir niestety nie, a warto?

Ostatnio rozkochałem się w bajecznym stylu Marcela Prousta...

Ja się tak zastanawiam, dlaczego nikt nie zna Reverdiego??? Jesli ktoś sobie życzy tomik jego twórczości, to mogę nawet poskanować stronki jego tomiku. Jest tak stary, że chyba prawa autorskie wygasły... Naprawdę, warto.

Mkaszpir
07-11-04, 14:22
He he he no wiesz poznasz drugą stronę tego twórcy, jakże piękną i opisową, tłumacze wręcz płakali bo polski język w tej tematyce nie mógł sie równacz oryginałem, ale czytaj w ukryciu bo to hardcore od conajmniej 20 lat dozwolony he he he.

mCh
07-11-04, 14:25
Coś lepszego od Pana Tadeusza XIII księgi? Na pewno upoluję :>

dr Ug
07-11-04, 14:31
"Ja się tak zastanawiam, dlaczego nikt nie zna Reverdiego???"

Heh, uwielbiam patrzec jak sie onanizujeszs swoja 'oryginalnoscia' i 'poziomem' :D

edit: ups, zaraz ktos mnie posadzi o molestowanie nieletniego.

Mkaszpir
07-11-04, 14:43
Coś lepszego od Pana Tadeusza XIII księgi? Na pewno upoluję :>
XIII przy tym to grzeczna jest i słownictwo ma ubogie :] ale "Wyczyny. . . "
zastrzegam nie wszystkim mogą przypaść do gustu, bo ostrzejsze są :D

gogo_20
09-11-04, 15:23
ostatnio wchłonęło się kilka opowiadań poe ale niektóre troche mnie znudziły, jako moją ulubioną książkł polecam groteskę wojnę światów graynor w klimacie lekko schizofreniczna z niekonwencjonalnym prowadzeniem fabuły, jeżeli chodzi o coś lżejszego to całkiem pozytywnie ooceniam foresta gumpa grooma; a tak ogólnie wszystko co wpadnie w ręce niczym nie gardze bo wychodze z założenia, że dobrze jest być otwartym na wszystko i często można być mile zaskoczonym
większość pozycji które się tu przewinęły mam zaliczone:D

javor
09-11-04, 15:51
o kurcze ...... że też jeszcze w tych czasach ludziom chce się czytać :|
ale dużo takich nie ma :P

nielot007
09-11-04, 16:07
ja tam czytam "pania domu";);)

M'actep
09-11-04, 16:21
Ja czytam serie książek Clive'a Cussler'a - naprawdę świetne książki przygodowe!

ftorek
09-11-04, 16:39
ja wlasnie przebijam sie przez kolekcje z gazety wyborczej - byla dzuma, kroniki marsjanskie, jakas agata cristie, dziala nawarony - a teraz jakos milosz mi wlazl do reki :)

Hatred
10-11-04, 00:16
najlepsze z dotad przeczytanych:
Diuna Herberta, Rozmowy z katem Moczarskeigo, wszytkie jakie czytalem ksiazki P.K.Dicka (koles rzadzi), Jerozolima 1099 Sławomira Leśniewskiego (z serii bitwy chistoryczne) <--- najlepsza seri, Faust Goethego, Dzuma i Obcy Camusa, LotR Tolkiena, wspomnienia zalnierza Heinza Guderiana, Wiersze Herberta!!!!, Miszcz i Małgorzata Bułchakowa, Zbrodnia i Kara, Wiedzmin Sapka...

edit: aha no i H.P.Lovecraft!!!!!

no to chyba te najulubiensze :) a z tych ogolnie rzecz biorac dobrych to:

nie no zarcik :)

spoon
11-11-04, 19:27
Hatred, eseje Camusa, np "Syzyfa" sobie zerknij, spodoba ci sie:)

Hatred
11-11-04, 23:46
nieomieszkam obadac jak tylko wojne Francusko Algierska i historie komiksu skoncze czytac :) Camusa jescze czytalem 2 opowiadanie o kolesiu co siedzial w porcie i osadzal ludzi ale nie pamietam wogole tego ;)

spoon
12-11-04, 02:49
no to jeszcze Sartre`a polecam, tak do kompletu:)

kozioo
12-11-04, 10:20
L. Frederie - "Życie codzienne w Japonii w epoce samurajów" - znalazłem przez przypadek w szkolnej bibliotece;) Jedna z nielicznych ksiazek dotyczacych historii/kultury, kóre się przyjemnie i gładko czyta.
A poza tym lekturki, "Bozy Bojownicy" i cos jeszcze ;>

spoon
12-11-04, 17:33
L. Frederie - "Życie codzienne w Japonii w epoce samurajów" - taaaaaak:) kiedyś też przez przypadek znalazłem u kumpeli na półce, a że Japonia wielka jest sie rzuciłem:)

Hatred
13-11-04, 18:05
:P pewnie siedza u ciebie :P idz poczytaj sobie Szymborska ;P :D

SAIRAM
16-11-04, 12:59
ja polecam książkę "Geniusz" Mastertona, naprawdę warto przeczytać
W sumie wolę czasopisma np. CD-Action, Click, Reset, Pc format
i chyba tak jak każdy dużo czytam w necie

pozdro

uncle
16-11-04, 13:05
robert jordan - oko swiata, wlasnie ugrzezlem w tych ksiegach ;)
wladca pierscieni tez mila ksiazeczka,
przy okazji czytam mistrza i malgosie bo w szkole nie mialem czasu ;))
oczywiscie swiat dysku :)
i wiele innych roznych
ogolnie fantazy lubie

Reanimator
16-11-04, 13:31
Wczesniej "Zle miejsce" Deana Koonza;
aktualnie Stephen King - "Sklepik z marzeniami" :P
Masterton juz mi sie znudzil, ilez mozna... ;)

Nimrod
22-11-04, 19:07
Widzę, że sztuka czytania zanika ;)

Ostatnio:
Frank Herbert "Diuna" - bardzo dobre
oraz antologie:
"PL +50 Historie przyszłości" - rozczarowałem się
"Wizje alternatywne 3" - ujdzie

gogo_20
23-11-04, 17:55
Widzę, że sztuka czytania zanika ;)
jak mozesz tak mowic, ja wlasnie Pinokio zaczelam czytac:p

Krzysiek
26-11-04, 19:49
Ja sobie czytam trylogie "Sherwood" (całkiem przyjemna, chociaz miejscami za wolno toczy sie akcja), a w kolejce czekają "Boży Bojownicy" Sapkowskiego oraz jestem na kupnie "Perfekcyjna niedoskonałość" Dukaja.

Pozdrawiam

Dark Hunter
29-11-04, 20:31
Ja ogólnie MIŁUJE FANTSY troszkę mniej FANTASTYKĘ _ lubię książki therrego Goodkinga , jetem na etapie czytania cyklu "Perła" Erica Van Lustbandera 1 część _- "Pierścień pięciu smoków" - książka ma niemiło SUuuuuuper fabułę i wogule jest cool...!!! Konflikt między cywilizacją pokonanych (Kundalan) i zwycięzców Vornnó'w niemiła są technomadzy, stworzenia (perwillony:)_) i wogule super się czyta, z początku trochę ciężko, ale zatem pużniej... LoL )))) Są takie myki za np. Główny bochater (wybraniec -- Dar Sala-At- nadzieja kUndalan)zamienia się ciałem z babo! i to 10lat mlodsz:) są strzelby loniczne , łuki... to trzeba zobaczyć ! (cena ok. 35sztuk złota) ]-

Dark Hunter
29-11-04, 20:33
I jeszcze polecam oczywiście osławiony swiatek Forgotten Realms !!!SALVATOR!!!!

gogo_20
06-12-04, 16:03
pinokio był strasznie ciężki, wiec teraz zabrałam sie za opowiedania pilipiuka, a żeby atmosfere sobie zdeczka oczyścić hehehe :D

blood_brother
06-12-04, 16:45
Ja ostatnio przeczytalem dwie ksiazki o Forrescie Gumpie:) Pierwsza jest rewelacyjna, a druga najwyzej przecietna. Przeczytalem tez Daleka Tecze Strugacckich. Bardzo ciekawa lektura. Tylko krotka wiec czytam teraz Probe Ucieczki tych samych autorow:) Jak skoncze to wezme sie za Perfekcyjna Niedoskonalosc Dukaja (moze ktos slyszal:))

kozioo
06-12-04, 16:50
Własnie zaczynam tom 3 (i ostatni) Achai (Ziemiański). Poprzednie dwa były całkiem przyjemne:)

Nimrod
06-12-04, 19:31
Mam pierwsze dwa, kupie trzeci i przeczytam cala trylogie, chyba ze trzeci nie jest ostatni... A jest?

Badyl
06-12-04, 19:51
w obecnym czasie czytam:
max gallo - piesn wymarszu (ktory to juz raz? :)
roman bugaj - eksterioryzacja - istnienie poza ciałem
william golding - władca much
r. kleczek, w. kowal, p. waniowski, j. wozniczka - marketing. jak to sie robi?
i zupelnie na czasie terry pratchett - wiedzmikolaj

illy
06-12-04, 21:37
Neuromancer by William Gibson
czytam to juz od polowy roku i skonczyc nie moge ale podoba mi sie

_michal
31-12-04, 20:24
Skończyłem Pottera 5, teraz czytam Solaris Lema, w kolejce czeka Królowa Potępionych Rice :)

kolegaalek
31-12-04, 22:19
Niedawno skończyłem "Gnój" Kuczoka. Teraz czytam najnowszą "Achaję" Ziemiańskiego i "Twierdzę Szyfrów" Wołoszańskiego

ognisty
31-12-04, 22:54
ja ostatnio przeczytałem "Kompania Braci" S. Ambrose'a, teraz sobie zamawiam "D-Day" tego samego autora

Simple_man
01-01-05, 00:58
Ostatnio ciągle siedzę przy "Metodologi nauk społecznych" Nowaka.
Głupie to jak nie wiem, ale muszę:(

gogo_20
03-01-05, 11:59
przez swieta nadrobilam półroczne zaleglosc; zaczęłam od opowiadań Ziemiańskiego "Zapach szkła" potem wszystkie tomy "Achaji" a nastepnie przeszlam do serii "Honor Harington" Davida Webera :D sadze, ze na tym sie nie skończy hehehe :D

Robertus
03-01-05, 12:19
Aktualnie ' Bezsennosc ' Stephena Kinga ' , wczesniej wysiadlem po 3 tomach jego ' Mrocznej Wieży ' , niewiem ale przytloczyla mnie klimatem tak ze nie moge jej czytac... dziwne zjawisko.
Kilka lat temu oczywiscie LOTR i Hobbit.
Do tego jeszcze ' Pani Trillium ' Marion Zimmer Bradley i cała masa pozycji o zjawiskach paranormalnych , ufo , smierci itp. :D

gogo_20
14-01-05, 13:45
mydlana sopace opera "Honor Harington" byla znosna do 4 tomu, potem wymieklam :D, wrocilam do pilipiuka, dokonczylam opowiadania i skusilam sie na jego grubsze ksiażeczki hehehe "Kuzynki", "Księzniczka" i "Czarownik Iwanow", swietne poczucie humoru, czasami musialam sie trzymac krzesla zeby nie spasc :D

Christian Noir Stein
14-01-05, 16:56
Obecnie zakończyłem koeljne Pratchetty i biorę się za Siewcę Wiatru oraz coś Dukaja zakupię (zapewne Xavres'a bo mnie się okładka Dziadka Stali podoba :))

Christian Noir Stein
14-01-05, 16:57
gogo_20 - jak dla mnie to opowieść o naszym cywilnym egzorcyście jest ZDECYDOWANIE!! za droga :/
mało stron, czcionka jak z poczytaj mi mamo tak że nawet ślepy by ją zauwważył i wygórowana cena :(

darkelf
14-01-05, 17:23
ale jaki smieszny :)... ja aktualnie dukaja "czarne oceany" [bardzo fajnie przemyslana przyszlosc, nieszablonowe pomysly i unikalny jezyk samego autora :P], niedawno bawilem sie bozymi wojownikami[wiem, wiem, pozno... ale warto bylo, solidna robota ;) ] i asimovem[uzupelniam braki :P].

Badyl
14-01-05, 19:30
sie wie - Pratchett wymiata :)
dzis przeczytalem znow 'Niepokonanego' pana Hemingwaya i mimo, iz nie jest to nie wiem jakie opowiadanie, to jednak jesli nie przeczytam go raz na pol roku, to sie zle czuje :)

gogo_20
14-01-05, 20:00
gogo_20 - jak dla mnie to opowieść o naszym cywilnym egzorcyście jest ZDECYDOWANIE!! za droga :/
mało stron, czcionka jak z poczytaj mi mamo tak że nawet ślepy by ją zauwważył i wygórowana cena :(
a kto powiedzial ze ja to kupilam :D tylko przeczytalam hehehe
apropos Pratchett'a to ja mnialam do czynienia tylko z "Pomniejszymi bóstwami", ale mam zamiar naprawic to niedociągnięcie hehehe:D

Knysha
14-01-05, 20:08
Sapkowski - 'Cos sie konczy, cos sie zaczyna', 'Narrenturm', 'Bozy Bojownicy', saga o Wiedzminie i jeszcze pare ksiazek.
Tolkien - wiadomo.
I jeszcze troche :).

lumaq
16-01-05, 02:21
hhehe polecam wszystkie ksiażki Rolanda Topora. Gosc wymiata.Zbior opowiadań "4 roze dla Lucienne" i "Hotel Palace" chyba najlepsze. Nieźle sie mozna posmiac.
A tak poza tym to "Opowiesci o pilocie Pirxie" Lema wymiataja;]

_michal
23-01-05, 19:53
Manual do xsi

blood_brother
23-01-05, 21:58
Skad masz manuala??

olej
24-01-05, 00:23
"Inne piesni" Dukaja wlasnie koncze.

A na egzamin conajmniej 1/2 ksiazki dziennie.
Dzisiaj zmeczylem Lintona "Kulturowe podstawy osobowosci":)

Edi
24-01-05, 00:52
Ja już jakiś czas temu, co prawda, ale "Madame" Antoniego Libera. Gorąco polecam każdemu. Dla mnie książka wręcz genialna. Czytałem 2 razy.

_michal
24-01-05, 08:02
Blood_brother -> dostałem z pracy. Jestem w piątym rozdziale, fascynująca fabuła ;) Ciekaw jestem kto i kiedy zabije ;)

chojraq
24-01-05, 13:39
A ja ostatnio przeczytalem Michael Marshall Smith "Zmieniaki". Swietna ksiazka odrazu mnie pochlonela, fantastyczna kryminalna fabula jednym slowem futurystyczny-psychologiczny-kryminal polecam. A druga ksiazka to "Labirynt Smierci" P. K. Dicka takze swietna ksiazka chyba przedstawiac nie trzeba i tego autora jak i jego ksiazek... ;]

flesz_gordon
24-01-05, 14:08
"wiedzmin" ! :D
jestem w polowie 3 tomu- swietna ksiazka

RK
24-01-05, 16:26
"Człowiek renesansu", praca zbiorowa :). Niekoniecznie najbardziej rozrywkowa pozycja na rynku ale całkiem ciekawa.

Nimrod
24-01-05, 18:53
pownownie Dukaj, tym razem "Perfekcyjna niedoskonałość".
Ponownie świetne czytadło spod pióra Dukaja. (IMHO oczywiscie ;) )

Conrad
24-01-05, 19:13
Fantasy, z innych to Graham Masterton, Steven King, ciekawostki rożne lubie czytać, o jakiś morderstwach , wojnie, mafii, tajemnice, ludzie, coś tam wszystko takie sprawy na codzień niewiadome, niewyjaśnione sprawy itp.
No i lubie czytać coś na necie..

aha..i playboya..

Salvator
24-01-05, 19:24
hyhy ja czytam forum ;]
a tak poza tym to jestem zrozpaczony bo przeczytałem pół roku temu ostatnie książki Steinbecka i Lema ... tylko Whartona jeszcze kilka zostało do przeczytania ... ale to i tak nie to samo. No ale jak przeglądam ten wątek to zaczynam wątpić w przyszłość tego kraju ... „ [...] takie rzeczpospolite będę , jakie ich młodzieży chowanie” Staszic mógł sobie pisać, a idioci i tak idiotami zostaną, amen.
btw. Playboya da się czytać? ;]

Thomas665
05-02-05, 07:32
Witam. Ja aktualnie jestem po Achaji (po lekturze książek pana ziemiańskiego poprostu odzyskałem wiare w polską fantasy), a wczytuje sie w Obcego w obcym kraju, Ślimaka na skraju zbocza, I Wojne światów. A przymierzam sie do Nicza :)

polka dot
05-02-05, 09:02
jedyne co czytam to posty na forum i rozklad jazdy na przystanku ;>

qrde ale musze przeczytac lalke ciekawe jek sie za to wezme

Hatred
01-03-05, 19:38
lalka dla mnie byla nudna :P

ja wlasnie czytam Dmochowskiego Wietnam 1962-1975, a dopiero co skonczylem czytac o Hong Kongu, hmmm... a do 10 musze jescze przeczytac o Toyotomi Hideyoshim, bo bede musial oddac to :(

TA
09-03-05, 22:16
Chociaż przeczytałem dopiero połowe pierwszego tomu Achaji to musze powiedzieć że też mi się bardzo podoba.

_michal
10-03-05, 06:30
'Wilk Stepowy' Hessego. Był niedawno w wyborczej. Niesamowita książka.

Salvator
22-03-05, 23:38
a ja dzisiaj odkryłem zalety poezji Reverdiego. Przeszukiwałem swoje zbiory w poszukiwaniu czegoś oryginalnego i trafiłem właśnie na niego. Polecam.

Nimrod
23-03-05, 07:08
Janusz Głowacki "Z głowy". Polecam.

chojraq
25-03-05, 12:20
Kurt Vonnegut "Kocia Kołyska" - jedna z lepszych ksiazek ktora ostatnio przeczytalem, ma boski klimat ktory nie pozwala sie od niej oderwac, jest taka napisana aby pobudzac nasza ciekawosc przez to ciagle chce sie wiedziec co jest dalej ... naprawde polecam ;)

_michal
15-04-05, 06:16
Cień Endera. Niesamowita seria.

hcpiter
15-04-05, 10:12
hehe ja to czytam sobie albo gazety albo ksiazke telefoniczna.
Jedyne co przeczytalem nie wymuszone to ksiazka "Blair Witch Rustin Par "
BARDZO POLECAM ! no i Harrego całe 3 tomy :D
No i ostatnia to "Odpara posłów greckich" ale nuda
NIE POLECAM :D

RA
15-04-05, 21:03
J.K.Rowling: Harry Potter - wszystkie czesci po kilka razy (przyznaje sie z pelna odpowiedzialnoscia) :P
Robert Ludlum: Protokol Sigmy, Pakt Holcrofta i Spisek Akwitani
Mark Joseph: Potiomkin
Terry Pratchett: Swiat dysku... jakies dwie czesci (nigdy niepamietam tytulow ale byly to chyba dwie pierwsze czesci serii)
Dan Brown: Kod Leonarda da Vinci i Anioly i demony (i te dwie przeczytalem ostatnio)
I lekture przeczytalem ostatnio! Mekbet sztuka sie zwie (wiadomego autora) i polknalem owa ksiazke w pare godzin i stwierdzam ze mogla byc dluzsza. :D

MIDELEC
17-04-05, 12:12
ostatnio niestety nie mam czasu na czytanie, ale ostatnia przeczytana ksiazka, ktora zrobila na mnie wrazenie bylo "Dozywocie z wyboru" David'a Ellis'a. Polecam fanom Grishama.

_michal
17-04-05, 12:21
Włąśnie skończyłem Cień Hegemona. BTW, pottera też mam i lubię :) dwa razy całą serię przeczytałem, kiedy szóstka?

RA
17-04-05, 16:59
Nie wiem kiedy 6 czesc, ale i tak znajac polskiego wydawce bede musial najpierw przeczytac wersje przetlumaczona przez fanow, a dopiero po pary miesiacach kupic oryginal. :/

chojraq
18-04-05, 14:02
a ja ostatnio czytam "Znaczenie komunikacji niewerbalnej w negocjacjach" fajne polecam :P

streaker
18-04-05, 14:39
jedyne co czytam to forum i książka "3ds max5 - projekty i rozwiązania" , poza tym to tragedia ostatnimi czasy.
Ulubiona książka: Władca Pierścieni.

JunioR
18-04-05, 21:32
Ja ostatnio co przeczytalem to "Odprawa posłów greckich" ( lektura),
a ogolnie to czytam tutoriale i ksiazki na temat 3d.

_michal
18-04-05, 22:04
Makbet świetny jest! Ja w szkole go akurat nie przerabiałem, ale przeczytałem go (dwa razy) tak dla siebie. Teraz Teatr Cieni no i mi się zaraz seria skończy :(

curka
19-04-05, 00:11
ja dzis czytalam helpa w maksie :/

_michal
19-04-05, 00:18
też ciekawe. Ja od czasu do czasu manual do XSI męczę :D

slate
19-04-05, 10:40
Ja czytam ostatnio zbiór felietonów Roberta Stillera "Pokaż Język!". Gorąco polecam, autor w sposób dowcipny i złośliwy piętnuje nieznajomość polszczyzny wśród polityków, dziennikarz, pisarzy i innych tego typu profesji. Naprawdę dobrze się czyta.

bukovsky
19-04-05, 12:14
Czytam przede wszystkim literaturę fachową, dotyczącą multimediów, kreacji, programowania itd. (amazon.com rulezz ;))
Do tego jakieś pierdy na studia w stylu matematyka, zachowania organizacyjne itd.
Następnie rzeczy o historii sztuki, projektowaniu itd., co wiąże się z moimi poprzednimi studiami i zainteresowaniami.
Z rzadka przeglądam stronki porno i czytam obrazki ;)
Zdarzy się, że przeczytam maila.
Czasem nawet przeczytam coś na GaduGadu i odpowiem.
Czytam fora dyskusyjne.
Nie czytam pism, które przychodzą z urzędów, zwłaszcza skarbowego i ZUS.

Dla równowagi, na półce leży "Ojciec Chrzestny" M.Puzo oraz tomik wierszy Ks. Twardowskiego.

Jeśli potrzebujesz to do jakiejś ankiety to odpowiem, że czytam po to by zdobywać konkretną wiedzę, którą staram się stosować w praktyce.

Pozdrawiam

Jim mee
28-04-05, 07:07
kurcze .. nie przeczytałem wszystkiego co czytaćie , ale jako ja :) , naprawdę gorąco i gwarantuję 3 mega fajne książki (sam nie wiem jak to się stało, że je zgryzłem)
-"Ptasiek" , :|
-"Buszujący w zbożu" , Sellingera
-"Świat według Garpa" , :|

Synuś
09-05-05, 19:41
A mnie ostatnio komiksy wciagly ^^'' Zawsze uwazalem to za głupote dla malych dziecie, dopoki nie przeczytalem paru dojrzalszych tytulow :) Ostatnio "zaliczylem" :
Sin City ( wszystkie czesci ), 100 naboi ( wszystkie czesci ), Kaznodzieja ( wszystkie czesci )

peter_muler
08-07-05, 14:49
"Pokalanie" Piotra Czerwińskiego
jak sam autor wpomina zaczyna sie kiepsko ale pozniej sie rozkreca :D
choc dla mnie caly czas jest "lajfstajlowo"

Ustrój jest bez sensu, jeśli władze ma hołota. Wcale się nie zdziwię, jeżeli kiedyś hołota zniszczy sama siebie... A wszystko dokoła jest jak najbardziej po linii: to nawet nie urodzaj na debili. To prawdziwa moda. Moda na prostackie pomysły. Moda na pracowników, którzy są najgłupsi i przez to najmniej groźni. Dalej są najgłupsi kierownicy działów, najgłupsi zastępcy. Najgłupsi dyrektorzy... Głupek przyciąga głupka, głupki łączą się w coraz większe zbiory. Zbiory głupków sklejają się i pewnego dnia wypełnią cały nasz świat, który w końcu pierdyknie jak mydlana bańka.
i
Ta książka jest ordynarna, porąbana, ma za długi prolog i opowiada o miłości, jaby ktoś nie zauważył
goraco polecam

Tomasz S. Kruk
06-08-05, 21:12
hmm ja czytam z reguły fantastykę, ostatnio tak zwanego Simaka zaliczyłem a mianowicie "Miasto", bardzo mis ię książka podobała i polecam ją wszystkim.

Jestem ponadto fanem Dębskiego, na pułeczce czekają na mnie 2 jego książki lecz aktualnie czytam: Wojne Światów Wells'a :)

razor
06-08-05, 22:09
Ale temat się odkopał :)

Możecie polecić jakąś dobrą książkę o wojnie w Vietnamie ?
Mnie totalnie wciągnęła książka "Powiedz że sie boisz".

_michal
06-08-05, 22:26
Ja czytam Władcę Pierścieni. Po przeczytaniu trzech różnych tłumaczeń, teraz jadę w oryginale.

Baldack
06-08-05, 22:28
jedyne co czytam to posty na forach...miedzyinnym na tym tez:D
i jeszcze na KFD ; forum3d ; i takie tam o p2p

edit:
ale przymiezam sie do przeczytania "solaris" stanisława lema...dlatego nie ogladalem filmu o tym:D

_michal
06-08-05, 22:34
Solaris dobre jest. Nie wiem jak się ma do filmu, bo nie oglądałem, ale książka mi się bardzo podobała :)

Shogun 3D
06-08-05, 22:48
Ja na razie nic nie czytam, bo czasu nie mam, ale ostatnio przypominałem sobie "Małe Prozy" Mrożka. Mam nadzieję, że nie muszę polecać, bo to nazwisko mówi samo za siebie i reklamy nie wymaga. :)

Batou
06-08-05, 23:25
Solaris dobre jest. Nie wiem jak się ma do filmu, bo nie oglądałem, ale książka mi się bardzo podobała :)

Ma się zupełnie nijak, chodź film jest ciekawy (fajna muzyka)

Tajemnicą jest dla mnie czemu akurat tę książkę, zupełnie nie nadającą się do przeniesienia na ekran postanowili mimo wszystko zekranizować *. Zamiast albo stworzyć od podstaw zupełnie nowy, dobry scenariusz (film i tak ma niewiele wspólnego z książką), albo wybrać inną książkę Lema np. „Niezwyciężonego” perfekcyjnie nadajacego się na film.

* tzn. oczywiście wiem :P Jest to jedna z najpopularniejszych książek Lema.

hcpiter
06-08-05, 23:31
No ja z tego co czytałem to moze jest to dla dzieci, ale mi sie bardzo podoba wszystkie 5 tomów Harrego Pottera :]

_michal
06-08-05, 23:32
nie wiesz kiedy będzie 6?

RA
07-08-05, 00:06
Ja wlasnie czytam nielegalne tlumaczenie Harrego Pottera 6 i po 1/3 ksiazki stwierdzam, ze jest super. Typowe dla autorki podtrzymywanie aury tajemnicy wokol wszystkiego wokol glownych bohaterow jest, wiec raczej nie ma sie o co martwic jesli chodzi o koniec. ;) Tlumaczenie oczywiscie w pewnych momentach mocno kuleje, zwlaszcza jesli chodzi o przyslowia itp. oraz specyficzne nazwy/gry slow.
Juz drugi tom czytam na kompie, ale jestem przynajmniej na tyle uczciwy, ze mam wszystkie tomy kupione w formie ksiazkowej. Szosta czesc oczywiscie tez kupie.
Polska premiera 28 stycznia... :/

EDIT:
Ma sie ten gest --Chris--. :D

Chris
07-08-05, 00:11
"Nasz specjalny wysłannik w Edynburgu, gdzie trwa właśnie uroczysta premiera szóstej części przygód Harry'ego, "Harry Potter and the Half-Blood Prince" ma już w ręku upragniony egzemplarz! Została zdjęta klątwa milczenia, a więc ogłaszamy datę polskiej premiery szóstego tomu!

Polskie wydanie książki Harry Potter i Książę Półkrwi ukaże się 28 stycznia!

Rzeczywiście, powinniśmy uzbroić się w cierpliwość i przypomnieć sobie wszystkie szczegóły poprzednich tomów, a zwłaszcza Komnaty Tajemnic, która - jak mówi sama JK Rowling - kryje odpowiedzi na wiele pytań.."

Pozdro :)

Edit:
Kurde RA!! Jak mogłeś mnie wyprzedzić? :D

_michal
07-08-05, 00:16
To tłumaczenie też mam i czytam :P ale mi chodziło o książkę. Shit, do stycznia daleko. Nie lubię czytać na kompie :/ zdecydowanie wolę książki analogowe.

blood_brother
07-08-05, 00:53
Ksiazki analogowe...ciekawe okreslenie:)

Ja ostatnio zaczalem czytac "Neuromancera", ale stwierdzielem, ze nie mam ochoty na taka dosc wymagajaca skupienia lekture, wiec chwycilem za "Imie moje Legion" Zelaznego i powiem, ze pisal lepsze ksiazki, ale dla rozloznienia sie jest w sam raz.
A teraz czytam "Biale jablka" Johnathana Carrolla. Moja dziewczyna, fanka Carrolla, mi polecila. Powiedziala, ze jest to ciekawa ksiazka o postrzeganiu kobiet przez mezczyzn. Co prawda przeczytalem dopiero jeden rozdzial, ale musze powiedziec, ze ksiazka interesujace i zawiera dosc zaskakujace elementy fantastyczne.

Co do Harrego to przeczytalem tylko pierwszy tom i jakos nie przypadl mi do gustu. Ale to pewnie kwestia co kto lubi:)

duck
07-08-05, 01:05
co do harrego, to czytałem że początek i koniec tylko są niezłe. dłuuugi środek poprzeplatany romansami bohaterów. dziecinada według krytyków. książka bedzie miała pewno ogromną sprzedaż, bo każda 12 latka ją zakupi by sie dowiedzieć co hary czuje jak sie całuje ;) nieukrywam że z checią przeczytam 6 częśc jak inne pozostałe. a co do nielegalnych tłumaczeń.. 5 skończyłem 2 miechy przed premierą, milczałem jak grób a później kupiłem oryginał :)

_michal
07-08-05, 01:33
blood_brother - Carroll jest genialny. Polecam Ci trylogię Crane's View, Krainę Chichów i całą resztę ;) Niezłe ma też opowiadania, zwłaszcza Smutek Szczegółów. Moja żona też go lubi, chyba nawet bardziej ode mnie.