Skocz do zawartości

Rozbroić MP3


satanicus1991

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

satanicus1991: poprosiłeś właśnie o jedyną rzecz na tej planecie, której nie da się zrobić. Niby są jakieś programy do "wycinania wokalu" ale efekt ich pracy jest żałośny i kończy się wycięciem części głosu z wieloma innymi dźwiękami. Kolego zanurz się trochę w definicję dźwięku a zrozumiesz dlaczego nie można wyciąć głsou tak łatwo jak można np. wyciąć postać z obrazka. Przecież każda głoska wypowiadana ma jakąś określoną częśtotliwość a raczej zakres częstotliwości. Wycinając głos wytniesz wszystkie dźwięki o z tego samego zakresu częstotliwości. Mam nadzieję, że wyraziłem się w miarę jasno i rozumiesz o co chodzi. :)

 

Mówimy tu tylko o samym głosie a co dopiero o rozkładaniu utworu na czynini pierwsze. Nie da się. Możesz tylko starać się wycinać poszczególne fragmenty, gdzie dźwięki są odseparowane (typu wejście perkusji albo solówka gitarowa). Nic inaczej nie zdziałasz bez destrukcji utworu (drastycznej). No chyba, że masz wolne 5-10 lat życia na mozole wycinanie i wstawianie/rekonstruowanie dźwięków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie do końca macie rację; na przykłada Karaoke Anything! działa całkiem nieźle :D z większością plików. Zresztą, muzyka najczęściej jest nagrywana ścieżkami. Osobno wokal, osobno instrumenty. Więc myślę, że da się to zrobić od końca...

A znacie jakieś duże, zaawansowane programy do edycji muzyki? Bo jedyne z czego teraz korzystam to Audacity... i jest trochę, hmm... ubogi w funkcje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mp3 jest to poprostu skompresowany danym algorytmem plik pcm (np wav i inne takie jakby ktos nie wiedział) który tylko nagłówek i daną ilość kanałów (np dla stereo będą to 2 kanały) i w każdym kanale zapisane próbki opisujące zmiany amplitudy i długości fali, teraz, jako że gitara elektryczna, wokal i perkusja, to dane częstotliwości pokrywające się niestety w sporej mierze w środkowej części pasma słyszalnego można co najwyżej wyciszyć dane częstotliwości z utworu, np wyciszenie odpowieniego zakresu, zlikwiduje nam wolka w całości bądź w pewnym stopniu, ale tym samym usuniesz np środek pasma gitary, którą będziesz dalej słyszeć gdyż zostaną dzwięki wydawane przez gitarę o częstotliwościach niższych i wyższych od wyciszonych, ale chyba każdy usłyszy różnicę :). Podsumowując: mając utwór w formacie mp3, nie zrobisz nic, chyba, że satysfakcjonuje właśnie takie wywalania części częstotliwości, którego bez problemu dokonasz w pierwszym lepszym edytorze audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masater: dokładnie to samo mu powiedziałem.

 

Nie mówicie mi o programach "karaoke coś tam" bo to kicha. Utwory zapisywane na ścieżkach? Nie, utwory są komponowane naścieżkach a potem renderowane do stereo czy 5.1 (filmy etc.)

Nie da się zrobić tego o co pytasz - zrozum to wreszcie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą, muzyka najczęściej jest nagrywana ścieżkami. Osobno wokal, osobno instrumenty. Więc myślę, że da się to zrobić od końca...

 

lol, np. queen nagrywali na 32 pasmowym mixerze i im zabrakło ścieżek, dlatego nagrywali wokal i gitare na tym samym. Poza tym kto ci udostępni projekt wyjściowy ze studia, który wydawce kosztuje miliony ? ktoś ze znajomych gdy był mały poszedł do pizza hut i chciał żeby mu podali przepis na ciasto razem z proporcjami, żeby mu mama takie same robiła. Ciekawe czemu nie dostał ...

 

any way, magiczne programy do rozdzielania ścieżek to jak aparaty z interpolacją, jednych zadowolą innych zgorszą :) nie ma złotego środka. Lubisz kawałek ? ściągnij tabulatury do Guitar Pro 5, tam masz zazwyczaj w większości tonacje wokalu, całą ścieżkę Gitary, Perkusji, Basu i ew. chórku. Wyciągnij tabulatury do perkusji i wykorzystaj w jakimś lepszym programie do komponowania perkusji, później dodaj to do fruity looops i zrób resztę (oprócz gitary ofcourse, bo żaden syntezator nie odwzoruje gitary w zadowalającym stopniu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym kto ci udostępni projekt wyjściowy ze studia, który wydawce kosztuje miliony ?

No i właśnie dlatego chciałem "rozbroić" empetrójkę. Ale w sumie już nie ważne; siedziałem bezmyślnie przed tym fruity loops, próbując zrozumieć istotę jego działania. I w końcu doszedłem (bez skojarzeń proszę ;p)! Brawo Ja! ;] Teraz może uda mi się częściowo odtworzyć tą piosenkę... Dzięki za zainteresowanie, rady i pomoc! XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności