Skocz do zawartości

3ds max9 - error


polon

Rekomendowane odpowiedzi

Przez przypadek usunalem kilka .dll'i i poniszczylem sobie maxa8. Postanowilem wiec wyprobowac maxa9. Instaluje, ok - pomyslnie zakonczono instalacje. Ale uruchamiam i mam taki oto komunikat

 

error.JPG

 

 

 

No to sprawdzam wymagania sprzetowe

wymagania.JPG

 

i ok, mam tylko 256 RAMu. Załatwiam sobie kostke 512 i dalej to samo. Myśle sobie ze w najgorszym wypadku czeka mnie format systemowej partycji. No to trace pol dnia na format i dalej ten sam błąd.

 

I teraz to już zupelnie nie wiem co moze byc przyczyna tego ambarasu. Przeciez Framework2.0 sie instaluje z plyty i tak samo directX9.0c. Wszystko niby ok. Płyta z maxem tez ok bo instalowalem na innych kompach i bylo ok. Jedyna mozliwosc to taka ze mam konflikt softwareowy albo sprzetowy z maxem.

Moze mam za slaba karte graficzna.

 

everest.JPG

 

To moj PC. Prosze o pomoc, jak moge ten problem rozwiazac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Skoro format nie pomógł to napewno nie jest to wina jakiś braków na dysku, jak zresztą sam napisałeś. Moja poprzednią kartą graficzną był właśnie GeForce 2 64 mb i u mnie występował problem z brakiem akceleratora OpenGL'a bo karty starego typu obsługiwały zaledwie Directa. Uważam, że powinieneś się dowiedzieć czy jest możliwość "doładowania" OpenGL'a do karty czy trzeba po prostu zakupić nową. Z drugiej strony myślę, że brak OpenGL'a nie wstrzymał by otwarcia programu, ale to już tylko domysły. Możesz jeszcze sprawdzić czy Twoja obecna karta graficzna jest kompatybilna z płytą główną - możliwe, że brakuję jakiegoś sterownika.

 

EDIT: Może spróbuj z tym sterownikiem: http://www.softwarepatch.pl/plik/6760/sterowniki_i_biosy/Nvidia_Forceware_for_GeForce2_3_4_Fx_6_7_9148_WHQL.html

 

Powodzenia i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z formatem to byla taka historia, ze tylko formatowalem systemowa partycje. Wiem ze to bez sensu zeby niezainstalowany w systemie program zakłócał inny program, ale nie takie rzeczy sie pod windowsem dzialy. moze faktycznie sterownik do grafy nie ten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja poprzednią kartą graficzną był właśnie GeForce 2 64 mb i u mnie występował problem z brakiem akceleratora OpenGL'a bo karty starego typu obsługiwały zaledwie Directa. Uważam, że powinieneś się dowiedzieć czy jest możliwość "doładowania" OpenGL'a do karty czy trzeba po prostu zakupić nową.

Powodzenia i pozdrawiam.

 

LOL. Ładne bzdury kolega wypisuje :). Rozumiem że np. Quake nie chodził na większości kart graficznych bez "doładowanego" OGLa??? Zresztą nieważne. Problemem zapewne nie jest karta graficzna, co można sprawdzić ustawiając sterownik graficzny na software (uruchamia się maxa z jakimś parametrem dla execa, ale nie pamiętam juz jakim). Jeżeli procek jaest kręcony, to na czas rozruchu też bym go sprowadził do normy, żeby wykluczyć wszystkie możliwości. Sprawdź też na wszelki wypadek czy Frameworki Ci się dobrze zainstalowały. Co do sterów do grafy to też już nie pamiętam które były najstabilniejsze dla GF2MX400, chyba 48.xx. W każdym razie poszukałbym jakiś starszych detonatorów na necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał Hynol:

LOL. Ładne bzdury kolega wypisuje :). Rozumiem że np. Quake nie chodził na większości kart graficznych bez "doładowanego" OGLa???

Wtedy chciałem, żeby to była bzdura :), ale niestety nie tylko gry odmawiały posłuszeństwa.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłopoty bywały tylko ze starszymi kartami Ati a rozwiązywało się je pakując do katalogu programu biblioteki OGLa dla Ati. OpenGL jest tak niskopoziomowy że każda karta wyprodukowana po S3Trio posiada instrukcje niezbędne do jego obsługi. Problemem może być tylko posiadanie odpowiednich sterowników i bibliotek w systemie (a nie odpowiedniego BIOSu karty!!!), ale od kilku lat nie zdarzyło mi się aby karta Ati czy nvidia po prawidłowym zainstalowaniu driverów odmówiła obsługi OGLa. "Wgrywanie" OGL na karte to tak jak wgrywanie Directa do karty. Spróbuj sobie softwarowo dodać instrukcje DX9.0 do GF2MX. Jeżeli Ci się to uda to stawiam Ci 100 piw. Pomijam tutaj fakt że wszystkie instrukcje do których odwołuje się OGL są bardzo podstawowe i musiałbyś mieć chyba AGE żeby nie ruszyło. W razie problemów polecam skopiowanie pliku Opengl32.dll do katalogu z uruchamianym exekiem. Powtarzam - wszystkie problemy z OGLem da się rozwiązać na poziomie systemu i instalacji odpowiednich bibliotek. W przypadku problemów wystarczy się zapytać a pomoc nadejdzie ;). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności