Skocz do zawartości

Początki z 3ds max


Gość Łuaksz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zamieszczam ten post z powodu braku wiedzy a mianowicie chciałbym się dowiedzieć od czego mam zacząć prace z programem 3sd max.

Prosze o jakieś porady dotyczące początkujących, ale możecie też dać informacje co do dalszych działań w przyszłości z tym programem dziękuję.

Pozdrawiam: Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Srednio co tydzien pojawia sie taki post.

A odpowiedzi sa wciaz takie same;)

Tutoriale, ksiazki, F1;)

Naucz sie najpierw oslugiwac maxa, poznaj interfejs, do czego sluza poszczegolne "guziczki" i co czym sie je;)

Pozdrawiam serdecznie;)

tadzio

 

edit; matti byles pierwszy;) czemu za rok?? jak chlopak jest bystry i ma talent, to moze mu to szybciej pojdzie;) ostatnio co raz czesciej pojawiaja sie prace pt "moja pierwsza" i sa calkiem cacy ;)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie chce zakładać nowego tematu więc może tutaj się dowiem :p Chodzi mianowicie o to jak zacząć z 3dmax od której wersji dla początkującego ? Czy 6 będzie dobra ? Wiem że już jest 9 ale niechciałbym się rzucać na szeroką wodę gdy nawet podstaw nie mam opanowanych ?

 

Wy od której zaczynaliście ? I skąd je ściągnąc wiem że na początku trial, a jak się skończy ? Ceny orginałów są kosmiczne są jakieś "niekomercyjne" ?

 

Napiszcie mi z która wersją zacząć ten romans bo chciałbym żeby trwał jak najdłużej dla obu stron (trial) później może weźmiemy ślub (kupie orginał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma roznicy od ktorej wersji zaczniesz. Bo wszystkie sa praktycznie takie same(interface sie nie zmienil wogole). Triala i tak juz nie sciagniesz zadnej wczesniejszej wersji procz max`a 9(http://www.discreet.com). No max niestety do najtanszych nie nalezy.

Zawsze mozesz zainteresowac sie blenderem. jest darmowy i jest bardzo zblizony w mozliwosciach do maxa. W niektorych nawet go przerasta (jak to mawiaja jego zagorzali uzytkownicy;))

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Fifek

Nie chce robic nowego tematu, w ogole nie mam pojecia jak zrobic jakis objekt(tzn.sam obiekt umiem zrobic) gdy mu dam teksture wychodzi ona taka rozmazana.Co to jest ten modeling(kojarzy sie z wykonczeniem)?:D zblizam sie do puenty: znacie jakas ksiazke ktora uczyla by "od zera do kodera" ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja się zapytam tutaj;)

tweety -> jeżeli ja się uczę, jestem na etapie gimnazjum, od przyszlego roku liceum, jestem objęty pojęciem "student"? czy mogę się ubiegać o tą tanszą wersje? pozdrawiam i dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz. nazwijmy o po prostu "licencja edukacyjna". może to kupić każdy ale nie może na tym w żadnym razie zarabiać. po prostu dostajesz maxa doc elów niekomercyjnych.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

program jako taki jest to pełna wersja, jedyne ograniczenia dotyczą licencji, która kategorycznie zabrania wykorzystywania tej kopii do celów zarobkowych.

 

a z tym czy trzeba być studentem czy nie to mi sie wydaje, że jednak trzeba

 

"Aby móc nabyć taką wersję oprogramowania należy przed złożeniem zamówienia:

przesłać kopię ważnej legitymacji studenckiej,

przesłać oświadczenie o tym, że soft nie będzie wykorzystywany do celów komercyjnych

przesłać zaświadczenie z uczelni o wpisaniu na listę studentów w danym roku akademickim.

Przesłać 100% przedpłaty na nasze konto."

 

takie coś kiedyś dostałem od dystrybutora

 

edit:

wersja studencka 3d studio 9 kosztuje 100 ojro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja dodam jeszcze jedno BTW tematu ;)

też zauważyliście że gdy nadchodzą jakieś swięta, czy inna przerwa w nauce, to jak grzyby po deszczu pojawiają się niedzielni 3d maksowcy, byłem dostępny na gg od poniedziałku i kilka razy dzinnie ktoś nieznajomy zagadywał z pytaniami mniej więcej "co to 3d, od czego zacząć"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności