Skocz do zawartości

siatka stalowa


hanna_g

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy moze ktos mialby pomysl jak najprosciej (najszybciej) zrobic siatke? w sensie siatke stalowa, o okreslonej grubosci drutu i gestosc. potrzebuje jej wiele, wiele metrow kw, mam wiec nadzieje, ze reczne modelowanie linek to nie jedyne wyjscie :) a moze mozna gdzies w sieci kupic takie gotowe modele? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Hmmmm... Możesz przygotować sobie wcześniej określony segment takiej siatki, po prostu ze spline'ów z zaznaczoną opcją renderable, a później ten segment dowolnie powielać, lub mozesz na przykład przygotować odpowiednią mapę dla kanału alfa i tą samą mapę zastosować dla masku w materiale blend. Białe to widoczne, czarne niewidoczne, czarne to jedne materiał, białe to drugi;)

Pozdr!

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robie siatki tak (w moim galeonie tak zrobilem) ze biore sobie plane'a, nadaje mu taka liczbe segmentow jaka chce miec w siatce, konweruje do edit masha, zaznaczam edgesy i create shape from edges. Masz wtedy siatke ze splajnow, dobrze polaczone splajne i latwe do edycji (edit spline gdzie mozesz nadawac odpowiednia grubosc "lin" itp). A pozniej mozesz ja sobie edytowac jak juz Ci pasuje i wedle potrzeb ( by dopasowac do innego obiektu np bendem, 2x2/3x3 mod czy innymi).

Sprawdza sie takie cos;)

pozdrawiam serdecznie;)

 

edit; pozdrawiam Londyn;)

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności