Skocz do zawartości

Problem z F10 - brak menu renderera


piksar

Rekomendowane odpowiedzi

Po pracy na dwu monitorach zniknęło menu ustawień renderera - wciskam f10 - ikonka sie zapala a okienko nie wyskakuje - na drugim monitorze też nie ma, przełączałem jeden z drugim, wiekszość opcji przekopałem

any idea ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Tyle razy mialem z tym problem jak nagle mi zabraklo 2. Uzywam 2 monitow od ponad 7 lat i jeszcze nie znalazlem sposobu na przywracanie menow, chodzi tez o inne programy jak ps, ae, pr, cady. Czasami pomaga zmiana defaultowego UI na inne, ale dla maxa to nie dziala. Jedyny sposob jaki znam to podlaczenie drugiego monita ;) Nawet probowalem czyszczenie calego rejestru z autodeska i dalej to nie pomagalo. Jak nie mialem monitorow 2 przez dluzszy czas to nawet probowalem reinstalacje z poprzedzonym czyszczeniem rejestrow.. dalej to samo. Pomagala chyba zmiana na wyzsza wersje, czy tam wgranie jakiegos SP, ale nie dam sobie za to kabla od myszki uciac. Jestem juz tak przeczulony na tym punkcie, ze zawsze przenosze wszystkie menu na glownego jeno ekraniczka. Czekam na rowniez na przepis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiazanie jest bardzo proste i podal je juz Maveric. To rozwiazanie jest nawet w Helpie.

 

Zeby nie tracic innych ustawien, w pliku 3dsmax.ini mozesz tez zmienic wartosc dla zmiennej przechowujacej polozenie okna dialogowego renderera.

Znajdz RenderDialogPosition i w Dimension zamien wartosci na takie:

 

[RenderDialogPosition]
Dimension=96 123 355 615

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności