Skocz do zawartości

przezroczystosc w animacji


Hindus

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka - odrazu pisze że nie interesuje mnie składanie klatek do kupy - mam program obsługujący format png z szopa - jak zapisze cos z opcja transparency to potem moge go wrzucic do tego softu, chodzi mi o to czy mozna z maxa zapisac animke do pliku w ten sposób aby zachowac tło 'przeźroczyste'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

tak, mozna

w renderze masz zakladke co ma byc renderowane :)

ktore ID, tlo, swiatla, inne duperele :)

uzywam tego do nakladania animacji na zanimwoane wczesniej tlo zeby nei zajezdzac geometria scen...

 

edit: wiecej sie dowiesz sciagajac podstawowy tutek o psd menagerze, tam jest pokazne zdaje sie co to i gdzie jest, psd menager do tego jest niepotrzebny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do psd tez mozesz wyeksportowac, tyle ze to juz automatyzuje psd menager...

a normalnie mozesz eksportowac to co jest w renderze, kliknij po prostu render (eksportowane sa ponazywane pliki, na dole definiujesz nazwy) i zobacz czy Ci to starczy...

poklatkowo oczywiscie...

 

joke: Hindus-gifa wyeksportuj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tak jasno napisałem :) nie klatka po klatce bo za duzo roboty przy imporcie, soft nie obsługuje masek wiec one odpadają - obsługuje te transparenty z png - wiec spytałem o animacje i zapis do jakiegos formatu ktory by działał na tej samej zasadzie a dawał opcje zapius animki w plik ale chyba sie nie zrozumielismy, nie interesuja mnie jakies klatki po klatce ani tga itp :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boże - dobra dajmy na to że zapisze jako sekwencje i co mi z tego ? he ? wiem ze jak wrzuce do premiery albo AE to mi zapoda automatycznie w pare chwil sekwencje tylko co ja sobie z nią zrobie co ? chyba do kosza wypieprze bo ja potrzebuje to warstwami wrzucic do softu swojego ktory nie obsłubuje ani masek ani waszych chorych sekwencji - jak bym potrzebował sekwencje to bym napisał ze sekwencje albo maske ale ludzie to nie działa w moim sofcie - i co ja z tym zrobie jak bede miałsekwencje w premierze ? zapisze sobie do avi i mi nie będzie działac mam wam tłumaczyc dlaczego :] ? bo to avi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boże - dobra dajmy na to że zapisze jako sekwencje i co mi z tego ? he ? wiem ze jak wrzuce do premiery albo AE to mi zapoda automatycznie w pare chwil sekwencje tylko co ja sobie z nią zrobie co ? chyba do kosza wypieprze bo ja potrzebuje to warstwami wrzucic do softu swojego ktory nie obsłubuje ani masek ani waszych chorych sekwencji - jak bym potrzebował sekwencje to bym napisał ze sekwencje albo maske ale ludzie to nie działa w moim sofcie - i co ja z tym zrobie jak bede miałsekwencje w premierze ? zapisze sobie do avi i mi nie będzie działac mam wam tłumaczyc dlaczego :] ? bo to avi

 

nie trzymasz ciśnienia - luzu trochę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boże - dobra dajmy na to że zapisze jako sekwencje i co mi z tego ? he ? wiem ze jak wrzuce do premiery albo AE to mi zapoda automatycznie w pare chwil sekwencje tylko co ja sobie z nią zrobie co ? chyba do kosza wypieprze bo ja potrzebuje to warstwami wrzucic do softu swojego ktory nie obsłubuje ani masek ani waszych chorych sekwencji - jak bym potrzebował sekwencje to bym napisał ze sekwencje albo maske ale ludzie to nie działa w moim sofcie - i co ja z tym zrobie jak bede miałsekwencje w premierze ? zapisze sobie do avi i mi nie będzie działac mam wam tłumaczyc dlaczego :] ? bo to avi

oj hindus modkiem jesteś a zachowujesz się jak szczeniak w pierwszy dzień na forum.

zrób to jak to robią wszyscy= po co używać niepraktycznego softu który nie obsługuje podstawowych funkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za tajemniczy soft? Czyzby Windows movie maker? Biedny programik w mojej komorce juz ma wiecej mozliwosci. Skoro napisales, ze nie obsluguje niczego, nawet glupiego kanalu alpha to czego sie spodziewasz? Jest pare formatow avi ktore potrafia zapisac kanal przezroczystosc ale poniewaz twoj program tego nie czyta.. hmmm to chyba nie ma mozliwosc jak zciagniecie jakiegos innego cuda freewarowego ktorego jest poddostatkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zauważyles, ze jak ktos zielony zadaje pytanie "jak to zrobić", to wszyscy po pierwsze pytają: "a co chcesz uzyskać"?

tak więc po kolei: najpierw napisz, co chcesz uzyskac, a potem napisz czemu pchasz się w soft, który to uniemożliwia?

 

Chyba, że jestes pilot oblatywacz dla pracy dyplomowej kolegi programisty?

Możesz mu wówczas zasugerowac dopisanie importu i obsługi sekswencji klatek z alphą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super oko - i te pare formatow avi mnie interesuje :] poprostu czy da sie to zapisac do takiego formatu czy nie :) nie potrzebuje zadnych linkow niczego tylko nazwy formatow które zachowuja alphe czyli jak bigleb pisał rgba bez kompresji tak ? i cos jeszcze ? staram sie byc wyluzowany były w tym poscie emoty moze ktos to zle odebrał sorki :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie jak ja musialem juz uzywac to zazwyczaj mova ale mozesz pocwiczyc: gif, flc, fli, mov, avi U rgba, huffyuv, ffvfw, Cineform, Avid ABVB/NuVista MJPEG, SoftLab-NSK Vision Forward Motion JPEG, Accom SphereOUS MJPEG, indeo video w 5.0 podobno mial przchowywac alphe..hmm ale watpie .. wiekszosci z nich nie uzywalem, poprostu pogooglowalem sekundek 5. Watpie i tak zeby twoj program potrafil wydusic cos konkretnego z tych kodekow skoro nie potrafi obsluzyc najpopularniejszych formatow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności