Skocz do zawartości

Tablet.(czy jest potrzebny)


jezyk

Rekomendowane odpowiedzi

jestem ciekawy czy tablet dużo pomaga przy robieniu grafiki w Max'ie 9. jak możecie to napiszcie co robicie za pomocą tableta, jakiego macie i/lub który tablet jest najlepszy do pracy z MAX'em, czy trudno się z nim pracuje, jakie są korzyści i wogóle wszystkie wasze spostrzeżenia. napiszcie jeszcze jakiego tableta macie i za ile go kupiliście. z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Za pomoca tabletA w maxie mozemy co najwyzej splajnami porysowac;]

Nie ma "dedykowanego" tabletA do pracy z maxem, nawet jakby byly to lepiej nie zadawaj pytania "ktory najlepszy" bo to bardzo drazliwa i indywidualna kwestia:)

Takiego tableta mozna za 100-10000zl kupic na googlach masz info:)

Generalnie, nie, do maxa tabletA sie nie uzywa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w pracy przez dość długi okres używałem i trochę w domu, intuosa3 A4 do modelowania (editable poly) i byłem mile zaskoczony, ale po dłuższym czasie wróciłem jednak do myszki, chyba przez brak dodatkowych przycisków na piórku i scroola też brak, są co prawda przyciski i dotykoczułe suwaczki po bokach tabletu (standardowo space, alt, ctrl, shift, zoom i scrool można je modyfikować of coz, ale mi się nie chciało) , ale modeluje się wygodnie (tzn. kto co lubi)... na pewno wygodniej piórkiem, obracać obiektem i tworzyć siatkę, oraz zaznaczać.... i to tyle co mi przychodzi do głowy... jak chodzi o soft 3d to tablet najlepiej się sprawdza w Z-Brush, Mudbox'ie tudzież w jakimś innym sofcie do sculpting'u 3D... Intuos3 A4 Wacom'a to wydatek 2000 zł.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jeżeli chcesz coś do maxa to dobrym rozwiązaniem będzie urządzenie

 

3dcon.jpg

http://www.3dconnection.com/

 

Lecz to raczej nie do modelowania lecz poruszania się w środowisku 3d, a co do modelowania i takich tam to raczej tabletu używa się do textur jeżeli chodzi o maxa. W innych programach takich jak zbrush czy mudbox można wykorzystać tablet do malowania poligonów, podobno jest to bardzo dobra metoda tym bardziej gdy mammy do czynienia z siłą nacisku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności