Skocz do zawartości

Obrót sceny


adam_m

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Mam scenkę poziomą i pojawiają się błędy w renderowaniu. Chciałbym spróbować ją obrócić o 90 stopni i wyrenderować w pionie. Jest jakaś opcja (tak aby nie robić tego ręcznie) w ustawieniach renderowania? W helpie nie znalazłem. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Eee, nie wiem, czy dobrze Cię zrozumiałem, ale wydaje mi się, że obracanie sceny/kamery raczej nie pomoże - jak wygladają te błędy? Wrzuć jakiegoś skrinszota, to może uda się coś doradzić.

 

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wstaw kamerę (w widoku który chcesz renderować ctrl+c) i obróć ją o 90 stopni wokół lokalnej osi z.

 

chociaż raczej wątpie żeby błąd w renderowaniu zależał od obrotu sceny. jaki to błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie prace o tym samym rozmiarze. Jedna pionowa druga pozioma. Z pionową jest wszystko ok a na poziomej pojawiły się czarne paski :( Aniu jak obrócę samą kamerę to ok. render będzie pionowy ale scena nadal pozioma, czyli obiekt bedzie na boku postawiony. Teoretycznie jak zaznaczę wszystko i obrócę wg osi z o 90 stopni (w widoku front) powinno być ok. Ale nie jest dlatego, że kamera jest pod kątem ok. 30 stopni do front. Obrót względem widoku screen powinien działać ale tak nie jest bo oświetlenie się zmienia. Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności