Skocz do zawartości

Textury w 3dmax


Gość xec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Najpierw mimo wszystko chcialbym zaznaczyc ze z maxem mam doczynienia od kilku dni i prosze o wyrozumialosc ;)

 

Otoz tworze sobie budynek z boxow, planeow i innych podstawowych obiektow. Texturuje to tak jak mi sie podoba. Nastepnie exportuje calosc do 3dmax i importuje w oddzielnej aplikacji (napisanej rowniez przezemnie). W moim programie caly budynek laduje sie prawidlowo, ale bez textur. Pytanie brzmi - jak wyexportowac z maxa same textury do pliku graficznego tak aby muc je pozniej zaladowac gdzies indziej (tutaj w moim programie)? Kombinowalem cos z Render to texture ale za chol^%e mi nawet pliku utworzyc nie chcialo:)

 

Z gory dziekuje za pomoc w tym temacie. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

No ale co to w ogole za "Twoj program" ??

Ej jak sam go napisales to chyba powinienas uwaglednic w nim cos takiego jak materialy;)

Mozesz sobie wyexportowac obiekt razem z biblioteka materialow.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj program - napisany w delphi (na bazie komponentow GLScene - moze kojarzysz)

Ma obsluge materialow. Moge wlasnie zaladowac textury z pliku graficznego. Ale nie wiem jak wyeksportowac taki plik z 3dsa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz swoj obiekt zrobiony w maxie (z materialami, a wiec juz zmapowany) to exportujesz go do jakiego tam potrzebujesz formatu (.max, 3ds, obj itp) ladujesz do swojego programu i tam w ladujesz te same textury co w maxie i nakladasz na obiekt ktory juz jest zampowany.

Ewentualnie exportujac w .obj robi Ci sie automatycznie biblioteka materialow tego obiektu. Lub sam recznie zapisz swoje materialy w jakiejs bibliotece i zimportuj do swojego programu (nie znanego mi:)).

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami gdzies widzialem np czlowiek.3ds i do tego czlowiek.jpg, w 3ds byl obiekt a w jpg textury, poczym wystarczylo czlowiek.texture.image.loadfromfile('czlowiek.jpg'); i ten czlowiek juz mial twarz, ubranko itd ;) wlasnie o takie cos mi chodzi ale nie wiem jak te textury wyexportowac w maxie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekstury tworzysz np. w Photoshopie i zapisujesz do pliku (TGA, TIFF, JPG, ...).

Max sam w sobie nie tworzy tekstur, tylko je wykorzystuje z istniejących plików. Chyba że piszesz o teksturach proceduralnych, ale nie wiem jak je wyeksportować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to textury proceduralne :) jestem zupelnym laikiem w sprawach grafiki jakiejkolwiek, niemniej jednak temat mnie interesuje i chcialbym cos pokombinowac w wolnych chwilach ;)

 

Wracajac do tematu, chodzi mi o textury typu jak na przykladowym obrazku:

http://www.skrix.com/a/textury.jpg

 

Napewno teraz osoby siedzace w temacie troche dluzej zrozumieja o co mi wlasciwie chodzi ;)

 

pozdrawiam i z gory dziekuje za cierpliwosc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności