Skocz do zawartości

drzewo smagane wiatrem


polon

Rekomendowane odpowiedzi

potrzebuje "prostytutek" czyli prosty tutek, lub pomocy w kazdym razie tak iż wymodelwalem drzewo ono ma sie chybotac pod wplywem wiatru tak jak drzewo w naturze, ktos wie jak to poczynić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przy gałęzi tworzysz Particles:Clouds (lub podobne)

 

Ustawiasz rodzaj na face

 

wstawiasz jako materiał zdjęcie listka jako texturkę + opacity map (biały liść na czarnym polu, lub odwrotnie)

 

kombinujesz z ustawieniami wielkości itp, a na końcu kopiujesz emiter na inne gałęzie. Gdzieś widziałem taki tutorial.

 

Co do ustawień w tej chwili Ci nie pomogę, poszukaj tego tutoriala lub próbuj samemu.

Nazwy mogły mi się trochę pomylić, nie mam maxa przed sobą.

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nic takiego nie robilem, extra czegos nowego sie naucze, a czy na to mozna nalozyc teksture?

a gdybym nie chcial tym sposobem robic, tylko zwykle plane to jak to mozna zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż

1.Można na plane nałożyć texture i bendem tego plane wyginać(animować)

2. Można na drzewo (nie jest trudno zrobić -extrudujesz boxa kilkanaście razy w różnych kierunkach i dajesz meshsmooth) Korzeni, ani gałęzi(no chyba że to zima:) nie widać. Więc na górną część można dać plane z texturką liścia+opaciti i użyć scatter.

3. Na model nałożyć particle (w/w)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden plane+textura czy każdy liść to plane? bo jak na jednym plane to efekt będzie nie zaciekawy i o falowaniu liści to sobie możesz pomażyć. Jak chcesz dokładniejsze drzewo to polecam PF wsumie jak chcesz już modelować całe drzewo to liści bym polecał PF'em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności