Skocz do zawartości

czy znacie jakiś toturial o renderingu sieciowym w maxie 9 ??


suselus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

na "glownym kompie "odpalasz backburner manager, na obu kompach odpalasz server i Ci sie łaczy automatycznie, potem monitor i dajesz connect zeby widziec co sie dzieje , potem w maxie zaznaczasz Net renderer, w wyskakujacym oknie zaznaczasz opcje include maps, no i tyle, sciezke zapisu plikow albo ustawiasz sieciowa, czyli pliki bede gromadzone na 1 kompie albo np C:\animka\ i wtedy z 2giego kompa kopiujesz klatki. chyba tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cornelius Scipio

Zrobiłem tak jak napisał ttaaddeekk ...wszystko chodzi OK ...jest połączenie z drugim kompem...daję render..wyskakuje mi okienko, daję submit i juz powinno działać.Render rozpoczyna sie tyle że na drugim kompie, a ten z którego wydaję polecenia jest w stanie spoczynku i nawet klikając assign to selected jobs dalej nie pracuje(jesy na żółto podświetlony).Natomiast kiedy wyłączę prace dla drugiego kompa,pierwszy odziwo włącza się i renderuje scenę od początku...A przecież chciałbym aby to dwa kompy renderowały jednocześnie scenę...sami widzicie do której z tym siedze -.-'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie koniecznie, tez tak kiedys mialem w backburnerze przy animacji, ale zrestartowalem oba kompy i pomogło, wiec nawet nie zastanawialem sie czemu tak sie dzieje, sproboj wykonac jakies losowe czynnosci ktore osobno nie maja zadnego sensu a w kupie sprawiaja ze wszystko zaczyna dzialac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cornelius Scipio

Dlatego uciekam się do takich możliwości ponieważ na moim C2D E6700 i 2GB RAM max wywala się na samym początku...obserwując menadżera zadań,to gdy ilość użytkowania ramu jest już maxymalna wtedy tak się dzieje (ale to inna bajka już)...jeszcze walczę z tym ,ale efekty marne marne (siedze w maxie od 1,5 tyg. ;] )...thx za pomaści :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cornelius Scipio

Ok udało się :) w opcjach wyłączyłem net render,ustawiłem scene itd. włączyłem V-ray DR spawner na serwerze... clienta nie ruszałem tylko wystartowałem w nim render... i tutaj kolejny problem mam..hmm są trzy kwadraciki (2 clienta i jeden serwera),jeden z nich pozostawia po sobie plamy...hmm ale w okienku wiadomości pisze ,że scena została załadowana na drugim kompie...domyślam się ,że na nim wystartowały tylko materiały podstawowe ,a tekstury,bumpy pozostały na głównym...jak można je exportować lub dobrze udostępnić serwerowi??...ratujcie...musze dzisiaj jeszcze oddać ten projekt ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności