Skocz do zawartości

Co robie źle? Dziwny render w VRayu


yanek83

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem gdzie jest błąd w ustawieniach vraya ewentualnie maxa. Czy mógłby mi jakiś znawca tematu VRay pomóc?

Poniżej daje kilka Renderów i jeden strasznie zamglony (tytułowy "dziwny")

dziwnyrender.jpg

ren3.jpg

ren2.jpg

 

Ustawienia:

oczywiście jest sufit i ściany wszystkie wiec chyba to nie kwestia zbyt dużej otwartej przestrzeni. Rendering powstał ze zwykłej Target camery o filmie 35mm. materiał domyślny VRaya na wszystkich obiektach.

Poniżej zrzuty ekranu z ustawień:

ustaw.jpg

ustaw2.jpg

ustaw3.jpg

ustaw4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

czym się ustawienia różnią od ustawień tych dwóch scen które działały dobrze? spróbuj wyeliminować różnicę,

ewentualnie skasuj wszystkie objekty ze sceny w której działa dobrze, potem File => Merge wszystkie objekty ze sceny w której nie działa.

Potem render, i już będziesz wiedział czy błąd leżał w ustawieniach rendera, czy w innych ustawieniach.

 

pokaż może jeszcze ustawienia poszczególnych świateł

 

czy scena która wychodzi źle też jest bez dachu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym się ustawienia różnią od ustawień tych dwóch scen które działały dobrze? spróbuj wyeliminować różnicę,

ewentualnie skasuj wszystkie objekty ze sceny w której działa dobrze, potem File => Merge wszystkie objekty ze sceny w której nie działa.

Potem render, i już będziesz wiedział czy błąd leżał w ustawieniach rendera, czy w innych ustawieniach.

 

pokaż może jeszcze ustawienia poszczególnych świateł

 

czy scena która wychodzi źle też jest bez dachu?

 

Scena jest z dachem (tylko ze włączyłem jego wyświetlanie w vievporcie jako box wtedy szybciej chodzi komputer:)) . Jeśli chcesz mogę wysłać ci na e-mail całą scenę. najgorzej że jestem początkujący coś przeczytam coś klikam ale nie do końca wszystko rozumiem. Jeśli wiec masz ochotę zerknąć na tą scene to jestem pod numerem gg 4837111 i pod e-mailem [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem w szoku :) pozytywnym szoku :) o co chodzi z tym podłączaniem do daylight ? jak... jak ty to zrobiłeś ? :) możesz mi wyjaśnić o co chodzi z tym LWF ? jestem bardzo mile zaskoczony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daylight to taki maxowy system symulacji oswietlenia słonecznego , w setupie ustawiasz miejsce na ziemi , date i godzine i slonko sie ustawia na odpowiednia pozycje. Czegos takiego brakuje Vrayowemu Sun. Jesli wiec chcesz oswietlac scene vray sunem z okreslona data i miejscem to musisz wyrównac(align (alt+a))

vray sun do slonca z daylighta a vray sun target do kompasu od daylighta.

Nastepnie uzyj select & link do polaczenia vray sun z daylight sun i vray sun target z kompasem. Teraz system daylight bedzie poruszal vrayowym sloneczkiem. Tylko nie zapomnij wylączyc slonca i nieba w daylight systemie.

Mozesz zobaczyc jak to wyglada w pliku ze scenka ktora podeslalem.

 

A LWF (linear workflow) to taki sposob renderowania w vrayu (i nie tylko).

W skrocie chodzi o odpowiednie ustawienie gammy w maxie, korekcje gammy wchodzacych bitmap i kolorow, stosowanie fizycznej kamery i ogolnie wieksza poprawnosc fizyczna renderingu

wiecej tutaj:

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=37838

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności