Skocz do zawartości

jak zrobic dobra trawe,drzewa całą nature do wizek


Yaro16

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym sie nauczuc robic dobra trawe,drzewa ,chodzi mi o takie do wizek.

mam vue6 PLE ale gdy inportuje do maxa drzewko to textury bardzo ohydnie wyglądaja.Chciałbym poznac wasze porady dotyczące robienia takiej natury do wizek.Z góry thx...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

2 szkoły: drzewka 3d lub drzewka 2d. Moim zdaniem najlepiej połączyć te dwie metody. Jeśli 3d drzewka to najlepsze chyba są z onyxa. Potem do maxa wrzucone przez vrayproxy żeby nie zjadły całego ramu. Drzewka 2d to szop i troche wyczucia koloru, kompozycji itd. Zdjęć do pocięcia w necie pod dostatkiem, są też gotowe kolekcje np. "total textures vol. 10" lub "imagecells profesional designer"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie zrobiłem trawe i chciałemw v ray proxy to mi cos tym zle działało jak zrobiłem v ray proxy do trawy to gdy kopiowałem to tlo sie psuło i tego skopiowanego widac niebyło ale gdy zaznaczyłem to bylo.

zreszta gdy wróce ze szkoły to zarzuce screna i bedizemy razem myslec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o trawę to wazne jest dobranie dobrej textury. Ja korzystam ze standardowych 3dsMaxa8 i wychodzi przyjemnie.Po nałozeniu textury przy pomocy UWV map ustawiasz jej wymiary, pozniej VrayDisplacement który "wyciąga" ją do góry. Efekt :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności