Skocz do zawartości

displacement mapping - techniki


mblade

Rekomendowane odpowiedzi

witam

chciałem sie was spytać o poradę dotyczącą mapowania przestrzennego, a mianowicie chciałbym sobie stworzyć... poweidzmy murek (kamienny) tak jakby był zrobiony z oddielnych kamieni, połączonych ze sobą jakąś zaprawą (jak to w średniowieczu robiono) i mam pytanie odnośnie tego... jak byście to zrobili? aby wyglądało jak najbardziej realistycznie, nawet z bliska. dobrym i pewnym sposobem pewnie byłoby wymodelować takie coś, ale to zbyt czasochłonne, i by było zbyt wymagające dla kompa z taka ilością dodatkowych polygonów, więc jest chyba inny sposób na to, jak byście wy to zrobili?

słyszałem, że dałoby się zrobić to za pomocą displcement, ale nigdy tego nie stosowałem, i nie jestem obeznany w tym dziale (bym był wdzięczny za wyjśnienie tego, albo jakieś tutki odnośnie tego działu) jak to działa ten displacement? czy to musi być gęsta siatka? czy to samo generuje polygony z textury?

będę wdzięczny za wszelkiego typu porady

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

tylko czy to jest mniej wymagające od wymodelowanych kamieni to nie powiem. może i w podglądzie viewporta to owszem ale do renderingu :D

podczas ręcznego modelowania masz większą kontrolę nad modelem. wystarczy rozsądnie wymodelować kamyczki i gotowe.

pytanie czy rzeczywiście masz taki słaby komputer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze... a czy któś byłby tak miły i mógłby mi powiedzieć na czym polega ten displacemaping w maxie? czy to trzeba dac obiektowi dużą liczbę polygonow aby max mogl sam sobie na podstawie obrazka je dostosowac, czy sam z gladkiej sciany potrafi zrobic trojwymiarowa, bez nadmiaru poly? i jezeli tak to co jest do tego potrzebne, co, gdzie, jak wkleic, ustawic, dostosowac, aby otrzymac np ze standardowego boxa, trojwymiarowa ceglaną sciankę ??

bym był wdzięczny za taki ogólowy tutorialek od jakiegoś doświadczonego maxowicza odnośnie przedstawionego tematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności