Skocz do zawartości

error 3dsmax 9


Yaro16

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu stalo sie to,gdy robie cos to 3dsmax odmawia posłuszeństwa,pokazuje error ze zostanie wyłonczony i dupa.Od razu mówię ze nie jest to kwestia złego użycia turbo smoth ,bo w scenie niema żadnych ms i ts.Więc moje pytanie czemu sie tak robi?. Zauważyłem że możliwe ze jest to od material editor gdy w nim coś zmieniam textury to wtedy najczęściej sie wiesza.Jest to przy 3dsmax 9 ,gdy miałem wcześniejsze wersje to nie wieszał sie.Do 3dsmaxa nie mam żadnych servis packów zainstalowanych.Myślę ze dobrze opisałem i proszę o jakieś sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

to przyjdz do mnie;)

 

jakiś cud, nigdy, nigdy ci się nie zawiesił?,

znam maxa jeszcze od 3d studio 4 to było około 1994 roku, przechodziłem przez wszystkie wersje, każdy na czyms się wieszał - pobaw się żałosnymi NURBSami w maksie to cud prysie. Albo zainstaluj sobie PowerNURBS to szlak cię trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a ma ktoś jakieś sugestie jak to rozwiązać? Ja też zauważyłem, że sypie się w VRAY w Material Editor. Zastanawiam się jek profesjonaliści na tym pracują. Przecież to szlag człowieka może trafić nawet jak używa maxa amatorsko, a co dopiero mając napięte deadline'y.

 

Uncle - używasz maxa 9? Napisz może jaki masz sprzęt, może to od tego jest zależne bo ja już mam tylko zgrzyt zębów jak widzę znów znajome okienko z pytaniem czy zapisać kopię zapasową:/ I tak średnio co 30 minut. Dodam że nie używam wersji "krakersowej" więc ten element odpada.

 

Pozdro Szymon

 

EDIT A może my jeździmy po Maxie a to jest wina VRAYa? Tak sobie pomyślałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na open GI to viewport zaczyna wariować(wszytko sie nakłada przy ruchach kamery)

Co do 3ds maxa 9 to mnie ostatnio tak wpienia, że słowami tego sie nie powiem.

Ale robie niedługo formata to zobaczę po niem jak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hindus - uchyl rąbka tajemnicy. Ja nie chcę osiwieć w wieku 26 lat:)

 

Pozdro Szymon

 

Edit: Zauważyłem że na OpenGL wywala się dużo rzadziej.

 

e tam

wystarczy w miare rasowy sprzęt a nie jakieś aszroty itd

ja miałem z maxem problemy dłuuugo, zanim w końcu sobie nie kupiłem kompa od podstaw za jednym zamachem

ogólnie o sprzęt chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie kosci ram np. wywoluja bledy w procesach tylko niewlasciwie napisane oprogramowanie, ktore powoduje konflikt i bach. Wiadomo, ze jak jest tani sprzet to i oprogramowanie ma badziewne bo tanie.. to generuje jakies bledy system staje sie nie stabilny wiec i cale soft uruchomiony tez jest nie stabilny.. ale hardwer chodzi tak jak moze .. to, ze cos sie wysypie to nie zalezy czy impuls elektryczny wyslany z jednej diody do drugiej nie doszedl na czas tylko, ze oprogramowanie nie jest wstanie wychwycic takiej anomali i przez to rodzi konflik.. i tak w kolko... cholera sorry za offtopa... tak czy siak MAX 9 jest najmniej stabilna wersja jaka do tej pory sie ukazala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam

wystarczy w miare rasowy sprzęt

 

 

Możesz rozwinąć?:) Rasowego to mam psa.

 

 

e tam

ja miałem z maxem problemy dłuuugo, zanim w końcu sobie nie kupiłem kompa od podstaw za jednym zamachem

 

J.w.

 

Próbowałęm też maxa 9 na starszej stacji graficznej u znajomego (Dell Xeon 2,4GHz, 1GB ECC, Quadro MX) i jest to samo.

 

Pozdro Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUPER_OkO wszystko się zgadza, tylko że czasami nawet dobrze napisany program nic nie pomoże. Max jaki jest każdy widzi. Czasami winne są dziwaczne pluginy, czasami użytkownik a czasami progamista (nawet nie ten który pisze program tylko ten, który napisał program w którym pisze program inny programista ;D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po to sa service packi zeby cos dawaly ;)

 

Wogole z maxem jest jak z atarynka.. kiedy gra sie wgrywala przez 2 godziny trzeba bylo byc absolutnie cicho, chodzic na paluszkach i najlepiej sie nie odzywac.. bo inaczej kaseta sie nie wgrala.. Najlepiej maxa nie tykac i sie nic nie bedzie dzialo ;) ... ja tam jestem wyczulony na rozne narzedzia i zanim zawsze je tkne to save wczesniej i save i autoback i save.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

athlon xp 2600 i gf5200 :D chodzi naprawdę całkiem fajnie :D system xp z SP2 a maxa mam gołego plus vray. pamięci 1GB (2x512) najczęściej zawiesza się jak coś się w geometri pokręci i obmyśli sobie, że się dwóch vertexów połączyć nie da :D ale nie dzieje sięto zbyt często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności