Skocz do zawartości

gdzie nauczyc sie i zrobic certyfikat 3dmax?


Gość kriskris84

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kriskris84

mam pytanie, szukam miejsca gdzie moglbym nauzcyc sie podstaw i twozenia projektow oraz animacji w 3dmaxie oraz uzyskac certyfikat uznawany rowniez za granica?? dziekuje za ewentualna odpowiedz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

batonx --> ma racje tylko znając życie pewnie chodzi o to, że nie chce Ci sie samemu siedzieć przed tutakami i viewportami, tylko najlepiej jak ktoś by Ci pokazał i napisał, że "zdane" ... niestety nie wszystko jest takie łatwe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Politechnice Śląskiej w Gliwicach jakieś kursy 3ds maxa są, ale nie wiem jak one wyglądają w praktyce tu masz linka:

http://studenci.polsl.pl/kursy/3dsm.htm

Jak sam się przekonasz to są tam same podstawy 3ds maxa.

 

A też niedawno widziałem plakat link:

http://www.procad.pl/pf/page/szkolenia/termin/szukaj/-1

To chyba bardziej cię zaciekawi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po tych pracach nie wiem kto chwali sobie tą uczelnię... :/

 

a co jest nie tak z tymi modelami? Z tego co wiem to koledzy modelują nie tylko szafy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co jest nie tak z tymi modelami? Z tego co wiem to koledzy modelują nie tylko szafy ;)

 

Są oldschoolowe - dobre 12 lat temu i tyle - modele jezcze oblecą ale render zabija.

Strona wymaga aktualizacji jesli są lepsze prace aby zachęcić oglądających

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najszybciej i najlepiej nauczysz się sam... podstaw. czegoś więcej nauczysz się tylko sam.

certyfikat do pracy kreatywnej nie jest potrzebny ale bardzo się przydaje podczas załatwiania wizy i pozwolenia o pracę w krajach zamorskich.

 

lista jest na stronie producenta :P http://www.autodesk.pl/adsk/servlet/partner/search/results?siteID=553660&catID=6552486&id=6852477&product=10299&country=10235

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o łódź to mam zajęcia z maxa na PŁ, nie wiem jak wyglądają te specjalne szkolenia ale to co jest na zajęciach to jest porażka :/

 

Ja bym raczej zapytał czy ktoś wie gdzie można się nauczyć w sensie na prawdę nauczyć maxa za granicą np. jakiś wakacyjny kurs ? Wiem że we francji są takie rzeczy organizowane i portfolia zabijają! Chętnie bym wyjechał ale francuskiego nie znam ni w ząb;) Obiło się coś komuś o uszy gdzie po angielsku uczą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są oldschoolowe - dobre 12 lat temu i tyle - modele jezcze oblecą ale render zabija.

Strona wymaga aktualizacji jesli są lepsze prace aby zachęcić oglądających

Nie chcę tu szczególnie bronić kolegów ale przy takich komentarzach chyba muszę. Człowieku, nie wiem jak u Ciebie ze wzrokiem ale prezentowane prace na stronie są modelami (pewnie gdyby były na szaro to każdy by się zorientował) nie mają tekstur a rendering jest scanline. Chodziło o pokazanie co potrafią studenci wykonać w maxie po ok. 15 godzinach nauki. Widzialem prace studentów warszawskich uczelnii (troche się interesuje tematem) WIT i polsko-japońskiej i te toruńskie śmiało mogą z nimi konkurować (moim zdaniem). Na tym forum jest wielu świetnych artystów ale czy potrafiliby nauczyć innych (początkujących)? Jest to pytanie o umiejętności dydaktyczne. Widziałem video-tutki gdzie gosciu modeluję głowę w 3 minuty! Super, ale co z tego jak początkujący nic z tego nie zrozumiał. Albo tutki z Zbrusha, początkujący może się jedynie pośmiać ze słownictwa autora. A wydaje mi się, że autor wątku pyta o (dobrego) nauczyciela (certyfikat)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Poznaniu są organizowane takie kursy za grubą kasę, a nauczą cię tego co znjdziesz po nciśnięciu klawisza F1. Ogólnie Polska pod tym względem to kompletne dno. Ja w swoim życiu zrobiłem może dwa tutki i to dotyczące ZBrusha. Maxa uczyłem się sam z helpa i jestem bogu wdzięczny za to, że zostało mi w kieszeni sporo kasy, którą mogłem wydać na jakiś bezużyteczny kurs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, nie wiem jak u Ciebie ze wzrokiem ale prezentowane prace na stronie są modelami ...

 

co do wzroku nie narzekam, jest na tyle dobry aby przeczytac kilka książek o 3dmaxie, obejrzeć i posłuchać wymiatające tutki z 3D Palace o APU itd.

Certyfikat w Polsce na 3dmaxa czy PS-a czy AutoCad nic nie znaczy - idzesz za robotą - sadzają przy kompie i masz godzinkę na wykonanie bojowego zadania i już - bardziej potrzebny pampers niż certyfikat.

I czytaj dobrze co pisze, napisałem że modele oblecą a render do bani

Mniej emocji więcej luzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i czegóż się można nauczyć w 30 godzin? Podstaw interface'u? Mam spore wątpliwości :). Żaden certyfikat nie zastąpi samodzielnej nauki i talentu. Zresztą nie widziałem jeszcze żeby ktoś wymagał papiera - liczy się skill, który zostanie sprawdzony. Co do wizy i wyjazdu, też bym nie przesadzał - jak masz podpisaną umowe z firmą z branży IT to dostajesz papiery od ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej certyfikat a na to konto zapisz się na kółko rysunkowe, rzeźbiarskie lub malarskie. Lepiej na tym wyjdziesz i jeszcze zostanie Ci na kawę do nauki softu w domu.

 

Sam papierek nic Ci nie da, pracodawca będzie wolał zatrudnić oczywiście kogoś z lepszym folio niż z papierkiem.

 

Uważam, że szkoda czasu i pieniędzy na takie kursy w Polsce, nic nie nauczą a zapłacisz jak za zboże.

 

Eustach, 200zł ludzie biorą za dniówkę korepetycji z co ciekawszych przedmiotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Certyfikatem ze szkółek jakie tu są prezentowane nie pochwalisz się nawet w portfolio ;) Musiałbyś podać linka a to już obciach ;)

 

zarzucaj sobie od razu tutki dołączone do maxa (są tak zrobione że zapoznają cię ze wszystkimi podstawami) a potem jazda w net szukać więcej.

 

Nikt normalny certyfikatów nie wymaga, sam widzisz jaki jest poziom tych kursów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Pałacu Kultury w Warszawie odbywają się zajęcia z 3ds maxa. Na początku podstawy modelowania i animacji. Potem jest jeszcze kurs dla zaawansowanych. Chodzę na takie zajęcia i mi to pasuje. Podstawy już znam, a teraz szkole się za pomocą tutoriali. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Poznaniu jest Akademia Technik Komputerowych(szukaj ATK) i mają tam kierunek Grafika 3d: 3ds max. Jest to roczny kurs maxa, zajęcia odbywają się w weekendy co tydzień cena 300 zł za miesiąc ale czasami dają 2 miechy gratis. Tematy zajęć to oczywiście modelowanie, animacja i inne jest też trochę grafiki 2d (photoshop). Ogólnie atmosferka miła i wykładowcy wporzo. Na koniec dostajesz świadectwo ukończenia szkoły i certyfikat (specjalista ds grafiki 3d) który jest ponoć uznawany za granicą. Wiem bo sam ukończyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności