Skocz do zawartości

Wyrównanie kata obrotu w 3 osiach do innego obiektu


Mac26

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prosbe...czy ktos moglby mi powiedziec jak wyrownac katy obrotu dwoch obiektow? Mam obiekt X i chcialbym by byl zorientowany dokladnie tak samo jak obiekt Y ktorego wczesniej obracalem poleceniem ROTATE.

 

Normalnie w przypadku prostych obiektow odczytuje wartosci obrotu Absolute World iprzepisuje do nowego obiektu. Ale w przypadku zlozonego obiektu ( np po boolean i connect) orientacja jest rozna mimo wpisania tych samych wartosci....

Pomozcie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eh, nie dziala.... zeruja sie wartosci obrotu wzgledem world na 0 0 0 ale gdy rysuje nowy obiekt ktory ma takie wlasnie wartosci ( 0 0 0 ) to oba obiekty sa zupelnie inaczej zorientowane... Chyba ze cos zle rozumiem.

A moze mozna ustawc viewport do obiektu? Np. mam obiekt o wspolrzednych obrotu 2,34 4,45 56,34....i ustawiam viewport bym go widzial w rzucie...

Moze to jest mozliwe?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o cos odwrotnego... Potrzebuje ustawic obiekt w dokladnie takiej orientacji jak inny.

Chodzi o wyrownywanie katow obrotu obiektow. Tak jak polecenie Align wyrownuje pozycje.

Nie ma problemu gdy widze obiekt w viewportach w przekroju....ale gdy sa poobracane w trzech osiach o katy rozne od pelnych wartosci (30,60,90...itp) to stanowi to dla mnie problem. Nie chce dopasowywac na oko.

Czy ktos z was zna rozwiazanie tego problemu. Mysle ze po prostu jest na to metoda tylko ja jej nie znam.

Pomozcie.

 

Pozdrawiam

Mac26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności