Skocz do zawartości

Super Spray - Pytanie O Dym


heaven

Rekomendowane odpowiedzi

witam.. mam pytanie odnosnie super spray. mianowicie czytam sobie tutoriala z max3d.pl o wodzie ogniu i dymie ale mam problem ze zrobieniem koloru i wygladu dymu... niby dym sie ladnie rusza ale sa jakies trojkaty a nie kleby dymu.. zreszta sami zobaczcie... moze ktos na forum wie jak zrobic zeby ten superspray mial postac dymu ?

 

http://www.sendspace.com/file/q8c4ce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Widzisz.. jest kilka typów kształtu, jaki może przybrać cząsteczka. Domyślnie może to być jeden s presetów w samym emitterze (Sphere, Cube, Special, Tetra... itp) ... dodatkowo możesz wskazać dowolny obiekt jako cząsteczkę (Instance Geometry)... a do takich teksturowanych dziwactw to najlepiej ustawić cząsteczkę jako taki płaki placek zwrócony w stronę kamery (typ: Facing)... no i oteksturować materiałem jakimś. Przeważnie zmiękcza się krawędzie cząsteczki, dając gradient radialny w kanale opacity. Pamiętaj o zaznaczeniu opcji 'Face map' w Edytorze materiałów aby każda cząsteczka została poprawnie zmapowana tą przezroczystością. Dalej kwestia materiału i koloru to już zupełnie otwarta kwestia i pełna dowolność.

 

Jest to podstawowa technika tworzenia shaderów pod cząsteczki... JEDNAK!

 

Muszę tu wspomnieć o pluginach takich jak Afterburn czy Fume FX, które używają algorytmów volumetrycznych dla obrazowania objętości cząsteczek. Oznacza to, że cząsteczka nie ma twardej geometrii tylko jest miękką chmurą wypełnioną wewnątrz... daje to bardziej realistyczne rezultaty ale wymaga też większej mocy obliczeniowej.

 

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności