Skocz do zawartości

Czy robić notatki ze swojej nauki?


Ookami

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę was zapytać czy wszystko musze zapamiętywać co robię, czy moge sporządzać notatki np. na kompie i je drukować wraz z opisami poszczególnych narzędzi, ruchów itp.

Ponieważ nie sądze, że każdy grafik zapamiętuje setki operacji i opcji związanych z robieniem grafiki 3d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Zadales pytanie ktore wbrew pozorom moze powalic... ;P Ja robie notatki np z ustawien, pewnych procedur jak np ustawienia HDRI co gdzie ile i po co bo po dluzszej przerwie w zabawien np ze wpomniana HDRI moga byc problemy a tak mam notatki... Wg mnie warto pisac rozne rzeczy - to napewno ulatwi sprawe a w momencie kiedy to notujesz uczysz sie - to tak jak z pisaniem sciag za egzamin... ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ale to nie jest tak ze kazdy zapamietuje jakies wyczesane sety i tylko na nich jedzie. Trzeba byc elastycznym.

Generalnie radzilbym zrozumiec program, poszczegolne opcje itd itp.

Na tym to polega.

Jak zalapiesz co do czego sluzy, to bedziesz wiedzial co wcisnac, jaki parametr zmienic zeby osiagnac pozadany efekt.

Wiec jesli mialbys robic jakies notatki, to chyba tylko dotyczace tego jaki guzior do czego sluzy;) choc tak jak Pioter napisal, wiekszosc potrzebnych rzeczy znajdziesz w helpie.

No chyba ze uczysz sie np vraya/mentala itp to wtedy wlasne notatki gdzie zapiszesz spostrzezenia, "odkrycia" sie przydaja ;)

Potem to i tak wchodzi w nawyk.

pozdr

 

edit: aha, podpowiem Ci jeszcze jedno: rob tutki, DUZO tutkow, to pomaga pokazujac zarowno jak zrobic "cos tam" w 3d i jednoczesnie odkrywa co raz to nowe funkcje programu, ulatwiajac tym samym poznawanie tego programu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu... Kompletnie nieefektywne, notatki robie tylko w wyjatkowych sytuacjach - np. pare użytecznych poleceń maxscripta, które cały czas zapominam, bo maxcsripta używam raz na ruski rok, albo do czego służa clr/nrm/dist thresh w vrayu bo też notorycznie zapominałem - po pół roku weszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności