Skocz do zawartości

Pamięć wirtualna


Gość bluefer

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bluefer

Nie mam pojęcia jak przydzielić więcej pamięci wirtualnej dla maxa, np. na innym dysku niż jest zainstalowany i tak dalej. Nie potrafie znaleśc tej opcji moze jej nie ma.

POMOCY!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mowia,ze dwa razy wiecej niz systemowa wtedy jest odpowiednio. No i dobrze jest miec na osobnej partycji sformatowanej FAT16 - prosty i szybki system plikow - powinno to przyspieszyc dzialanie systemu.

 

Pozdrawiam

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bluefer

Przydzielenie większej przestrzeni na pliki stronnicowania pomogło. Ale dalej zastanawia mnie czy nie mam opcji w maxie na pokazanie gdzie ma takie pliki zapisywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Jestem tu nowy i mam problem, gdzieś wyczytałem, że możne być on związany z pamięcią wirtualną. Otóż gdy zaczynam renderować dość dużą scenę w vrayu, wywala mi 3ds maxa. Prędzej mimo, że pracowałem na dużo gorszym sprzęcie nie miałem takich problemów. Dodam, że system 64 bit, to samo z maxem i vrayem. Pokazuje mi błąd: UNHANDLED EXCEPTION:irradiance map thread.... dalej nie byłem w stanie odczytać, bo od razu po wystąpieniu błędu, program się wyłącza. Czy jeśli to jest wina pamięci wirtualnej, to jaką wartość liczbową minimalną i maksymalną przydzielić? Jestem zielony w tych technicznych sprawach, więc bardzo bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką scena ile masz ramu, pamięć wirtualna nie ma tu znaczenia, nie masz w scenie przypadkiem źle ustawionego vradisplacementmod. Najlepiej daj screenshoty z ustawień samego vraya i pokaz jak wygląda scena,sprawdź czy w materiale nie posiadasz w bump map typu normal bump, jeśli są to trzeba je przerobić na odpowiednie mapki vraynormalmap. Wersje vray od 3 potrafią wywalać się na tego typu mapkach szczególnie przypadku kiedy odnosi się to np do materiałów roślin których jest w scenie olbrzymia ilość

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności