Skocz do zawartości

Liście i opcja


_Arti_

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko.. W grach często, a raczej zawsze liście są robione jako textura na płycie, ponieważ 10 000 listków by bardzo zamuliło ją. Otóż właśnie w grach w liściach są miejsca gdzie liście prześwitują, tzn. nie ma tam tekstury i to daje efekt, że to liście i przez nie widać. I tu nasuwa się moje pytanie. Czy to była odpowiednio narysowana płyta opcją line bądź podobną, czy można zrobić teksturę w której niektóre miejsca prześwitują.

 

I inne pytano.. Wie ktoś jaka nazwę nosi opcja, która np. w box'ie ( obiekt kwadratowy ) rozzuci vertexy by dało to wygląd kamienia?

 

Edit.

 

Jak nap. robie jakies kolo z line, to jak zrobic by to juz byla siatka 3D i zeby np. gdy bede robil extruda jednej ze scian to zeby mi sie nie robilo wnetrze tej figury.. Dam lepiej screen.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/396212f8fb89cfaa.html

 

pomocy.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

co do pierwszego to można zrobic texture wielu liści i osobno do niej texture opacity ( skala szarości na zasadzie i bardziej biały tym bardziej przeźroczysty, biały, totalnie przeźroczysty) szukaj hasła opacity.

 

2: modyfikator noise

 

3: nie wiem o co ci chodzi:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3: nie wiem o co ci chodzi:D

 

Zobacz na screenie.. zrobiłem extruda, ale od dolu jest puste pole, a ja chce by to była figura zamknięta :P

 

co do 2 to noise probowałem, ale jakoś nie wychodzi.. pobawię sie w jego ustawianiach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pierwszego to można zrobic texture wielu liści i osobno do niej texture opacity ( skala szarości na zasadzie i bardziej biały tym bardziej przeźroczysty, biały, totalnie przeźroczysty) szukaj hasła opacity.

 

Raczej w plikach pomocy nie ma otym. Nie wiem jak to zrobic :/ Pomocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej w plikach pomocy nie ma otym. Nie wiem jak to zrobic :/ Pomocy...

 

proszę? ech... lenistwo to jedno z nielicznych rzeczy za które mam ochotę powiesić.

chłopie: wciśnij F1 i wpisz sobie "opacity" w helpie! jakoś dziwnie, że mi od razu wyskoczyły dwa tematy traktujące o opacity. w tym jeden w którym wyjaśniają o co chodzi na przykładzie witraża. teraz podmień witraż na liście i masz rozwiązanie.

i nie kłam że nie ma skoro jest. więc albo nie zassałeś helpa albo po prostu nie umiesz wpisywać fraz w wyszukiwarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZemu wszyscy "adepci" od razu chcą wykonać skok na głęboką wodę z wysokości 100 metrów? Nie lepiej tutki poprzeglądać, zapoznać się z opcjami, przerobić ćwiczenia? Skoro jesteś zielony, to nie ma szans żeby hop-siup zrobić coś co wymaga pewnej wiedzy i znajomości programu. Wybacz, mimo że chętnie tu wszyscy pomagają, to niestety nikt nie będzie wyjaśniał wszystkiego od podstaw. Tym bardziej że te podstawy są dobrze opisane na necie. Czasami trafia się problem który nie jest "common" i wtedy pomoc na forum naprwde sens. W innych przypadkach pytania są po prostu brakiem poszanowania naszego czasu i oznaką lenistwa. Bo proszę, 5 sek w google:

 

http://www.3dlessons.com/tutorials/3D-Max-Using-Opacity-Maps-02060.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hynol Twoj filmik cos tam pomogl, ale to nadal nie to co chce....

 

http://img131.imageshack.us/img131/5904/cvbsm3.png

 

Ta tekstura... jak zrobic by to co biale... Zle.. Jak usunac bialy kolor z tekstury gdy naloze ja na obiekt? Nadal nie uzyskalem dobrej odpowiedzi.. Widze, ze w reference file jest to o tym witrazu, ale nie jestem specem od anglika, a tlumacz nie zawiele pomoze, Wiec prosze kogos by mogl mi to po polsku powiedziec....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce spamowac, ale gdy uzylem metody jaka dal Hynol to moja texturka zardzawiałego żelaza zmieniła się na nowiutką stal ( zmieniła kolor na srebrny ) Jak zaradzić zmianie kolorów w teksurze?? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności