Skocz do zawartości

Elemetarny problem z Unwrap UVW


Hideo

Rekomendowane odpowiedzi

Teksturuję statek kosmiczny. Wybieram część faceow kadłuba. Wybieram Planar. Patrze w Edit - jest claster. Wybieram 2 część kadłuba, robię to samo i w edytorze nic nie widać. Jednakże jak wyrenderuję to widać, że mapowanie zostało wykonane tylko nie mogę go zmodyfikowac w edytorze. W czym problem? Chce żeby kolejne clastry były widoczne w edytorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

9 SP2

 

Kraszował się od początku i to przy debilnie prostych operacjach, jak np. wejście do helpu :/. Zainstalowałem SP2 właśnie z powodu braku stabilności ale i tak, sypie się często, np. dzisiaj już ze 3 razy. U ciebie nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie woglę, ale ja mam 8.

ale słyszałam że 9 jest stabilniejszy niż 8, więc nie powinno się tak dziać.

a ten help masz wogle zainstalowany?

instalowałeś maxa na nowo? masz wystarczająco silny komputer? może jakieś wirusy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POMOCY!!!

 

Znowu nie mogę mapować. Działało trochę, a po chwili znowu przestało. Nie wiem czy ja ciągle robię jakiś mały błąd czy to bug. Załączam screen pod adresem: http://www.speedyshare.com/324810727.html

Widać na nim silnik mojego statku i dwa clastry, które udało mi sie zmapować. W prawym dolnym viewport zaznaczona jest dolna, niezmapowana część silnika. Wybrałem Planar i gizmo jest we właściwej pozycji. Dlaczego tego fragmentu nie widać w edytorze?! Dlaczego nie ma zielonego obrysu?! Proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi sie namierzyć źródło problemu. Teraz nie jakiś ekspert wyjaśni mi to. Zaraz po dodaniu modyfikatora Unwrap i wejściu do edytora, jest już coś w nim widoczne. Jeszcze przed wykonaniem jakiegokolwiek ręcznego mapowania. Jak to skasuje to później w edytorze nie widać żadnych następnych ręcznych mapowań. Obiekty, które mapuje były zrobione z boxów. One mają już domyślne mapowanie i to chyba to widzę na początku w edytorze. Dlaczego po skasowaniu tego domyślnego mapowania nie widzę w edytorze mapowania własnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skolapsuj wszystko żeby się pozbyć ewentualnych starych błędów. odkliknij w poly wszystkie selekcje (także w face sub object mode, żeby nic nie było na czerwono).

daj unwrap modifier.

wejdź w face mode.

kliknij facy które chcesz zunwrapować.

kliknij na planar, potem best align, a następnie fit.

odkliknij planar.

kliknij edit.

powinno być, rozłożone po całym obszarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności