Skocz do zawartości

[blender] Krzaki w Blenderze


avant.garde

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Gdy pierwszy raz zainstalowałem Blendera, to wszystko było w porządku. Ale po jakimś czasie uruchamiam go ponownie i zaczął nagminnie występować problem: gdy najeżdżam na jakiekolwiek elementy interfejsu obraz krzaczy się. Poniżej zrzut.

 

Untitled-1.png

 

Przeinstalowanie Blendera nic nie dało. Żadnych sterowników nie instalowałem, ani niczego z oprogramowania grafiki. Po prostu działał dobrze i nagle się obraził i przestał:P System to WinXP Pro SP2. Żadnych elementów systemu czy SP także nie instalowałem. Czy spotkaliście się z takim problemem? Ew. jak sobie z tym poradzić bez ponownego instalowania systemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Zmieniłem sterowniki i nie pomogło niestety. Wrzuciłem starszą wersję Blendera (bo pracowałem na 2.44) i także nic:/

 

EDIT: Zapominałem, że instalowałem w między czasie ATI Tray Tools i ono mogło namieszac w Blenderze. Co prawda odinstalowałem i symptomy nie zniknęły. Ale problem zażegnany po zainstalowaniu Catalyst Control Center, które pewnie override'uje to co namieszał Tray Tools. Catalyst Control spowodował mi jeden mały problem tylko - nie mogę napisac "ć" pomimo wyłączenia funkcji "hotkeys" w programie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faaaaaaajne,

na poczatek sprobuj przywrocic fabryczne ustawienia blendera. wykasuj plik {sciezka blendera}\.blender\.B.blend

 

blender korzysta z opengl i tutaj pewnie wystepuje jakis problem, ale nie mam visty takze sie nie spotkalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

avant.garde nie wystarczy wyłączenie hotkeya, musisz najpierw inny skrót klawiszowy przypisać, później wyłącz hotkeya i bedziesz mógł pisać ććććććććć

rozumiem że z blenderem juz wszystko ok?, bo mógłbys jeszcze spróbować pythona zainstalować chć do końca nie wiem czy to by pomogło

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sanki, właśnie wywalałem wszystko, co po odinstalowaniu Blendera zostawało - katalog oraz wpisy w rejestrze. Niestety nic to nie dawało, bo problem prawdopodobnie tkwił gdzie indziej:/

 

Już wszelkie problemy zażegnane;] Rzeczywiście jak pisze empeck, problem prawdopodobnie dotyczył wymuszonego AA, który ustawiałem za pomocą ATI Tray Tools. Usunięcie ATI TT nic nie dało, jedynie instalacja Catalyst Control Center usunęła problem (prawdopodobnie przez nadpisanie ustawień ATI TT).

 

Jeśli chodzi o nieszczęsne "ć", to po prostu po całej operacji wywaliłem ze startupu Catalyst CC, które to właśnie uniemożliwiało mi zastosowanie skrótu ALT+C, gdy się już po starcie systemu odpaliło.

Matchias, instalowałem Pythona i również skutku to nie przynosiło. Ale uwaga odnośnie hotkeys bardzo przydatna, wielkie dzięki:]

 

Dziękuję wszystkim za tak szybką pomoc i zainteresowanie, szkoda tylko, że jedynym mankamentem tego wszystkiego jest mój brak umiejętności co do Blendera:P Ale obiecuję nadrobienie zaległości. Jeszcze raz dzięki. Pozdrawiam:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności