Skocz do zawartości

Manga & Comic - olowek


jappek

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm... jakos real mi gorzej wychodzi od Mang i comiksow... wiec sprobuje moich sil w tej dziedzinie... To wszystko oczywiscie jest odrysowane... na razie :D

 

Moje ulubione komikoswe postacie z Fallouta :D

30_fallout01.JPG

 

30_fallout02.JPG

 

No i jak moge rysowac Mange bez zachaczenia o Final Fantasy? :D

32_cloud.JPG

 

33_ffsoldier.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

etam, dwa pierwsze sa nawet fajniutkie, dwa pozostale to jak drug powiedzial, ot pokraczne podroby. Wlasnie sobie ogladam filmik American Splendor o pisarzu komiksowym Harvey\'u Pekarze, ktory byl autorem cyklu komiksow pod tym samym tytulem co film. Po co to pisze - pierwszy komiks rysowal Richard Crumb - klasyk undergroundu amerykanskiego komiksu, jak ktos zna i kojarzy jego prace to juz wie do czego zmierzam, nie ma obowiazku miec opanowanej konstrukcji jak Feng, to nie jest styl jedynie sluszny. Wazne jest zeby to co sie zrobi mialo charakter, sens i bylo konsekwentne. Tak samo ostatnio czytalem Mausa Arta spiegela i nie wyobrazam sobie tego narysowanego przez Fenga, ot do pewnych rzeczy pasuje inna kreska, trzeba to tylko umiec wykorzystac. Teraz co do Crumba, to nie jest tak ze koles nie umie rysowac oczywiscie ( tak dla bezpieczenstwa to pisze, zeby nikt sie nie czepial ) wrecz przeciwnie,wszystko co rysowal bylo rzetelna karykatura rzeczywistosci i bylo jak najbardziej przemyslane - a to pisze poto zeby pokazac ze zly rysunek nie moze byc usprawiedliwiany przez \'styl\'.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa pierwsze tez sa nieudolnymi podrobami postaci z Fallouta.

http://vtinc.warparadise.com/arts2.html

 

\"jakos real mi gorzej wychodzi od Mang i comiksow... wiec sprobuje moich sil w tej dziedzinie\"

 

Jappek: jak zaczniesz sam rysowac, a nie przerysowywac gotowe prace, to zobaczysz, ze comix wcale nie jest latwiejszy.

Komix w takiej formie jaka zaprezentowales to synteza. Ale zeby to zrobic, to trzeba wiedziec co sie upraszcza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie anu tylko ano ;)

popieram Drug\'a - ostatnio dopiero po 10 szybkich szkicach doszedlem do syntezy jakiej chcialem

a co do fallouta... ehh gralo sie dawno temu w muliti na scenie FT - milo wspominam te czasy

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gel_Art: ja tam do mangi nic nie mam szczegolnie jesli jest dobrze narysowana (akira np.) ale to jest japonska technika i tylko japonczycy potrafia wyczuc klimat. Reszta to marna imitacja i podrobka.

A kalki gdzies tam widzianych obrazkow to juz mi calkiem nie wchodza, to jest dobre zeby sie nauczyc a nie zeby pokazywac.

jappek: Popracuj jeszcze, pocwicz moze cos normalnego sprobuj najpierw narysowac ?? bo ten twoj \"wlasny\" koles strasznie dziwnie wyglada i nic soba nie reprezentuje.

Jak juz chcesz siedziec w klimatach mangi to polecam how to draw manga (czyli jak rysowac mange wydane w polsce tez) i mase tutoriali w sieci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności