Skocz do zawartości

Perforacja przy pomocy displacement


terenas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Szukałem podobnego tematu, ale nie znalazłem w żadnym solucji na mój problem, a więc:

 

zakładając że mam sześcian i chcę żeby jego ściany były perforowane, (okrągłe otwory) a przez perforację ma przechodzić światło do jego wnętrza. jak uzyskać taki efekt ? szukałem czegoś o wycinaniu poprzez displacemet ale nadal nie wiem z czym to się je.

 

Będę niezmiernie wdzięczny za każdą poradę (jestem początkujący więc miejcie to na uwadze ;) ).

 

edit: mogę wysłać scenę jak coś

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez terenas
edit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

no właśnie otworów było by strasznie dużo (w tysiącach), w przypadku wymodelowania ich nie dosc ze było by to czasochłonne to sprzęt napewno by tego nie uciągnął przy renderze. mogę prosić o jakieś linki lub informacje jak taka mapa działa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ścianki mają sprawiać wrażenie posiadania grubości to displacement się nada - w połączeniu z parametrem "Water level", który odcina wszystko poniżej zadanej wartości tworząc dziury, lub w połączeniu własnie z mapą opacity. Jednak jeśli ścianki mogą być nieskończenie cienkie to samo opacity wystarczy, a komputer mniej się napoci.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak napotykam problem.

Mapa opacity nie działa na pewnych powierzchniach obiektu i mimo ze zachodze w głowe na wszystkie możliwe sposoby, nie wiem co jest przyczyną.

 

wrzucam scenke :

 

http://rapidshare.com/files/172064760/projekt_usugowa23.max.html

 

chodzi o to zeby mapa działała glownie na tych wytłoczonych elementach siatki którą pokryty jest sześcian.

 

ponownie prosze o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności