Skocz do zawartości

Obliczanie potrzebnej ilości ramu.


!Ewert

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Właśnie jestem w trakcie robienia najwieszej sceny w swoim życiu i mam problem z ilością ramu, mam 4gb.

 

Cały problem zaczyna się kiedy do sceny dodaje drzewka i samochody, wtedy render przy LC sie zatyka i jest kicha. Oczywiście wszystkie drzewka sa w proxy i wybierałem drzewka które zajmują mało mb na dysku i właśnie tego dotyczy moje pytanie. Czy można jakoś obliczyć które drzewko bedzie mi zjadało wiecej ramu a które mniej, czy moje myślenie że czym drzewko mniej zajmuje na dysku to bedzie mi zjadało mneij ramu?

 

Czy może jakoś to przeliczacie? jeśli drzewko zajmuje mi jako plik proxy 60mb to ile bedzie zajmowało w ramie

 

ewert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Bawiłeś się ustawieniami "Raycaster parameters"? Na początek polecam znacząco podnieść wartość "Dynamic memory limit" a jak to nie pomoze to pobaw się resztą.

http://www.spot3d.com/vray/help/150R1/render_params_system.htm

A jak i to nie pomoże to zostaje Ci renderowanie w częściach przez backburnera

A żeby odpowiedzieć wprost na Twoje pytanie to odpowiem Ci tylko, że jak na twardym zajmuje dużo to w pamięci jeszcze więcej (chyba;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co pionix pisa. Do tego vraydisplace tez uzywa dynamic memory. Wiec laczenie proxy i displace czesto go zatyka. Jak ci zabraknie ramu do tego, pozostaje pierw liczyc scene bez displace, pozniej regiony z wlaczanym displace i poukrywanymi drzewkami. A z obliczeniem ile drzewko zajmuje w ramie... no idea.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polka - nie umiem zrobić takiej trawy w 3d :(

 

B_d - Ok, masz racje. Tylko właśnie chce zrobić render z lotu ptaka i wszystkie elementy są pokazane.

 

Ale ogólnie problem został rozwiązany po wywaleniu zasłon.

 

Dzięki wielkie wszystkim za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o duże sceny, u mnie zawsze na proxy są:

- zasłony,

- auta

- roślinność (trawa na displace)

- elementy ogrodowe (lezaki, stoły duperele)

 

Przy jeszcze większych scenach osiedlowych, gdzie kilka domków jest identycznych - jeden zostawiam jako poly a reszta idzie do proxy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności