Skocz do zawartości

Proxy nie wystarcza


Kubaswielgus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam do wyrenderowania scene, w której jest dużo drzew. Trzeci plan zrobilem sobie z prostych iglaków (około 50szt.) a na pierwszy plan wrzuciłem drzewka z Evermotion Archmodels Vol.58, które są chyba najlepszymi modelami zieleni od everów (5szt różnych modeli). Wszystko pozamieniałem na proxy, ale to nie wystarczyło. Scena liczy sie bardzo wolno, a obciążenie procesora wynosi 50% Wygląda na to, że moje 4GB ramu to za mało. Głównie modele z Vol.58 spowodowały taki spadek mocy obliczeniowej. Jeżeli je usunę to scena liczy się błyskawicznie. Czy jest jakiś sposób na policzenie tego? Czytałem coś o VRayScatter, że podobno można przy pomocy tego pluginu tworzyć całe lasy, ale nie wiem czy to podziała przy 4GB pamięci?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

A jak tam dynamic memory limit?

btw, kupilismy w studio 1 licencje vray proxy, narazie tylko testujemy, ale robi cuda straszne :) A, wiesza sie na Vray 1.5 bez servicepackow, wkoncu zmobilizowalo to nas do zainstalowania ich.

A, czy to proxy to 1 wielkie proxy ze wszystkimi drzewami w srodku? Ja zwykle robie proxy drzewa a pozniej instansuje je wszedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt mam zapisany na pulpicie. Dysk C ma wolnej przestrzeni 15GB. Vray to 1.5 SP1. Gdyby nie modele z Vol.58 to tych iglaków mógłbym nawstawiać z 300-500 (są z Vol.52). Robię to samo co ty Mirach, czyli pojedyńcze drzewko przerabiam na proxy, a później instant i ewentualnie skaluje i obracam, żeby nie było powtarzalności. W scenie jest jeszcze Vray dispaysment 2D. Dzieki za odpowiedz.

 

Mirach. Wielkie dzięki. Trochę mi wstyd, ale nie od razu zrozumiałem o co chodziło z tą pamięcią dynamiczną. Domyślnie miałem ustawione na 400MB i myślałem, że tak powinno być. Zmieniłem tą wartość od 15000 MB i teraz działa jak powinno. Kamień z serca mi spadł :) Jeszcze raz wielkie dzięki i pozdrawiam.

Edytowane przez Kubaswielgus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drobnej korekcie Mirach, proxy zdecydowanie poprawiło się, ale mam jeszcze jedno pytanie. Czy ustawienie pamięci dynamicznej w Vrayu wystarczy. Teraz mam ustawione 15GB, ale za to w ustawieniach systemu dla dysku C przydzielone jest 4,5GB. Wydaje mi się, że powinienem zwiększyć wielkość pamięci wirtualnej systemu również do 15GB?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, dlatego że pamięć wirtualna w ogolę nie powinna być ruszana dlatego że to własna powoduje że render sie zapycha i idzie bardzo powoli.

 

moja rada:

- zmniejsz rozdzielczość w disp.

- wszystko co możesz to daj w proxy

- zmień ustawienia Dynamic Memory Limit

 

aha, i wybierając drzewka od everów pamietaj żeby nie brac drzewek które najwiecej zajmują na dysku.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest granica zapchania ramu której nie przeskoczysz, wtedy najskuteczniejsze są: odchudzanie sceny przez wstawienie modeli oszczędniejszych w poly ew. kompresja najbardziej złożonych modeli w scenie. 2 metoda najskuteczniejsza to dokupienie ramu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności