Skocz do zawartości

Nie działa Motion Blur - VRAY


elimo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dopisałem się do wątku który niedawno się tu pojawił, ale nie ma na niego odpowiedzi. Więc ponawiam pytanie.

Używam maxa 2009 z vray 1.50 sp2 i działa pięknie :) za wyjątkiem motion blur. W momencie gdy na phisical camera włącze motion blur oraz w zakładce object properitis motion blur enable for image render ROBI się czarny. Nic nie pomaga zmiana ustawień kamery oraz świateł. Ciemno, ciemno i nic nie widać.

Pomocy!!! Proszę :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

iso 200, shuter 1/20sec. f 8

 

bez motion blur piekny czyściutki render, wszystko doświetlone po włączniu opcji - czarno jak w .... :)

Wiesz coś o takich problemach SWRSC? Nie jestem w tym odosobniony, u Ciebie chodzi bez problemu? THX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dziwne bardzo, pierwszy raz słyszę o takim problemie. Tak w ogóle to nie trzeba zaznaczać w obiekcie nic dodatkowego dla MotionBlur z PhisicalCamera, więc zostaw tak jak było default dla pewności (nie pamiętam jak jest default, sprawdź)

 

I czarna jest każda klatka? Może akurat na tej co testujesz jakiś obiekt zasłania kamere albo coś...

 

A powiedz jeszcze w którym momencie robi się czarny (podczas liczenia LC/IRR/przy finalnym renderingu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj tez ktoś miał ten problem

http://www.cgarchitect.com/vb/32958-vrayphysical-camera-returns-black-when-motion-blur.html

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=55594

 

Próbowałem bez LC i IRM, po prostu na szybko, żeby osiągnąć efekt. Liczy się bardzo szybko i wychodzi czarny obraz. Nic mi nie zasłania kamery, bo jak wyłącze motion to mam ładny renderek. Jak dotre do domu z pracy spróbuje jeszcze z default i z mateiałami VRAY bo używałem standard (już chwytam się brzytwy).

 

Dziękuje bardzo za pomoc SWRSC.

Jak coś znajde to dam znać jak nie to będe się żalił dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie mam pojęcia, tez mam 1.5 SP2 i nigdy nie miałem problemów z MB.

 

Faktem jest, że nie powinieneś używać standardowych materiałów tylko wyłącznie vRayowych. Może w tym tkwi przyczyna.

 

Cholerka.... no to nie materiały :( użyłem materiałów Vray i tez nic nie widać.

Nie wiem o co chodzi. SWRSC mam prośbe, powiedz mi czy dobrze ro robie, opisze jak to robię oki?

scena z planem, i prostopadlościanem, jedno swiatlo vray plane,

obracam do okola osi prostopadloscian na przestrzeni 30 klatek, zapisuje animacje, ustawiam suwak na 30klatke, wrzucam phiscial camere z malą predkościa szutera, włączam motion blur na kamerze a w zakladce vraya uruchamiam motion blur na 30 klatek. i u mnie nic nie ma: )

 

tak to ustawiasz?

 

dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ruszaj Motion blura w zakładkach renderera - zostaw default czyli wyłączone.

Ma być jedynie w kamerze fizycznej zaznaczone MotionBlur. Może dlatego tak się dzieje.

 

Ten MB z zakładki renderera służy do normalnej kamery i nie ma nic wspólnego z fizyczną, więc może kolidują ze sobą czy coś.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daje spokój - to musi być jakiś bug, pewnie pomiędzy systemem, oprogramowaniem a sprzętem coś nie gra bo z normalną kamerą nie ma problemu z MB. Phisical camera nie chce mi robic MB w żaden sposób i przy każdych ustawieniach - przeżyje :)

 

DZIĘKUJE ZA POMOC!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności