Skocz do zawartości

prześwietlenia przez geometrię & hdr format


claude

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwa denerwujące mnie pytania.

1. odwieczny jak dla mnie problem ze światłem wychodzącym gdzieś ze szczelin w geometrii, rozumem że tam gdzie bezpośrednio padają światło z directa lub vrasun ale dziś to już masakra pojawiają się mroczki nawet w kolumnach.

swiatla5952474ef0.jpg

 

 

2. Zapis w HDR. Chciałem zapisywać rendery w hdr aby później można było wyciągnąć więcej w PS z renderu. Strasznie się rozczarowałem bo po zapisie w HDR plik jest strasznie płaski i brzydki nie widać w ogule Volume light. Dla pewności zapisałem plik w trakcie renderu w JPG i wygląda fajnie Volume light jest ładnie widoczny.

O co chodzi? Nie używałem Frame Buffera ale ustawiałem non clampet pixel w opcjach HDR.

Pliki HDR otwieram w PS nie wiem czy w Fusion było by lepiej czy jest sens instalować ten soft.

hdrqq0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jesli chodzi o zapis hdri to rozumiem ze chcesz zapisac w pliku z 32 bitową głebią koloru,

To moze lepiej zapisac do vrayimage i potem przerobic to do 32bitowego tifa? to oczywiscie w vary frame buffer i vrimg cnverter. Jesli chodzi o volum light to niejestem pewien ale jest to chyba efekt nakładany na render i do uzyskania tylko w normalnym maxowskim okienku.

Mroczki...

to długa historia ale tu to chyba wina przenikania sie obiektów to widac na połaczeniu scian bocznych z tylną jakbys tam połaczył ze sobą wierzchołki to by znikło

tak samo jest z ramami okien i tą niszą czy jak jej tam na scianie założę się żę są to oddzielne elementy wsunięte w scianę która nie ma grubości i jest z pojedyńczym poligonem.

Mroczki równiez pojawiaja sie jesli masz gdzies w scenie przeźroczysty materiał bez właczonego affect shadow i alpha.

w ustawieniach irradiance map zaznacz check sample visibility.

i to powinno pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności