Skocz do zawartości

Stacja graficzna vs Vray


nitrograd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od niedawna używam w pracy VIZ2008+ Vray na stacji graficznej Celsius Fujitsu Siemens. Stacja 2xquad plus 8giga ramu. Niestety podczas renderowania dosyć rozbudowanego modelu z lotu ptaka, Viz wysypuje się bez żadnego komunikatu.W task manager pokazuje zużycie ramu na poziomie 2,25 GB, system Win XP 64-bity.FGdzie tkwi probelem?Mamw scenie duzo obiektów proxy, ale taka maszyna powinna to przetrawic? Dzięki za pomocne rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Chyba namierzyłem winnego.VIZ 2008 którego używam to wersja 32-bitowa.Pozwala maksymalnie ustawić memory limit na 3000.Śledząc task managera podczas renderowania notorycznie Viz wywala się dochodzą do około 3,8 giga (zajętość RAM). Podejrzewam, że jedynym rozwiązaniem jest update VIZa do Maxa 2009 Design? Max Design, jako 64 bitowa aplikacja pozwoli wykorzystać 8GB ramu....Tylko jutro o 9 musze mieć to gotowe:)Zostaje ściągnięcie triala 3ds max 2009 design, hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viz nie występował w wersji 32 bit. ja zauważyłem przy 4 gb ramu i przejściu z xp 32 na xp 64 bit sporą poprawę stabilności i zarządzania ramem w vizie. moim zdaniem korzysta on z ramu w pełni mimo że jest na 32 bitach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ściągnałem triala 3d maxa design 2009. No i .... renderuje jak burza, ale znów wywala się podczas operacji w vieportach (np przesuwanie modelu).Włączyłem bitmap pagera, sterowniki mam ustawione na direct 3d ( karta ATI Fire GL V7600).Może to kwestia ustawien direct 3d?? Myślałem jeszcze, że jest to kwestia tego że plik maxowski i textury sa na serwerze firmowym. Zrobiłem archiva i wrzuciłem na loklany dysk stacji graficznej, po 2 minutach to samo, wywalił sie podczas próby zmiany trybu wyswietlania z wire na smooth&highlights. W gruncie rzeczy nie wiem co z tym fantem zrobic.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie wina ramu. max często tak ma że scena się psuje i przy trybie wyświetlania tekstur w vieporcie się sypie. wyjściem jest włączenie tylko wyświetlania kolorów obiektów bez podglądu tekstur (w menu z prawej strony w zakładce display/display color), ewentualnie znalezienie obietku/tekstury na którym się sypie i jego wymiana na nowy

 

p.s. jestem prawie pewien że to krzaczy obiekt a nie cały materiał. po wywaleniu tego obiektu powinno być ok.

Edytowane przez siwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczął się wysypywać nawet na wireframe....Zainstalowałem nowe sterowniki od grafy.Chyba przeniosę wątek na hardware, może to kwestia karty graficznej albo albo błąd ramu.

Jeszcze jedno.Jeśli w scenie rzeczywiście wkradł się błąd, jest jakaś szansa, żeby namierzyc co i jak go powoduje?(wyłączenie textur nic nie daje, nadal plik się wysypuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

A próbowałeś zmienić z direct 3D na OpenG. Ja kiedyś też tak miałem że program wysiadał po przejściu z wireframe na smooth&highlights i to pomogło w tej scenie. Może u Ciebie to coś da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram wersję Siwego. też miałem taką scenę gdzie jeden mesh co kilka minut wywalał VIZa do pulpitu. obiekt był importowany ze zkeczapa i pewnie coś nie tak z wierzchołkami poszło.

 

możesz spróbować utworzyć nowy plik i zmergować ten istniejacy do nowego.

 

pozostaje też opcja wyszukania tego mesha . wyłącz połowę obiektów i pośmigaj viewportami, jak się nie wywali to błąd jest w tej drugiej połówce. potem tamte podziel na połowę i tak w około 12 krokach można wykryć który mesh zawinił

 

sprawdź jeszcze jakimś programikiem temperaturę dysku twardego, mój grzał się do 45 stopni i prawdopodobnie to też nie pomagało w stabilności pracy. teraz położyłem stary wiatraczek od zasilacza na HDD i temperatura 35-37 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak wyszło co innego!

 

Znalalazłem na Autodesku informacje na temat destrukcyjnego wpływu View Cuba na działanie nowej wersji programu.Wystarczy go wyłączyć i wszytsko zaczyna smigać.Potwierdzone i sprawdzone dzisiaj przeze mnie.

A oto sposób (cytat z forum autodeski:)

 

 

try this:

1. Close Autodesk 3ds Max 2009.

2. In the Autodesk 3ds Max 2009 root folder (Default path C:\Program Files\Autodesk\3ds Max 2009) open the \stdplugs folder in Windows® Explorer.

3. Locate the file called AutoCamMax.gup.

4. Right-click the file and select Rename.

5. Rename the file to AutoCamMax.gup.bak.

6. Restart Autodesk 3ds Max 2009.

it’ll disable the viewcube. Let me know if that solves the problem. Crashes will happen less frequently at least.

 

 

 

Generalnie wątek teraz powinien zostać przeniesiony do działu 3ds Max, pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności