Skocz do zawartości

Vray distributed rendering - czarny ekran


matv

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z renderowaniem sieciowym w VRayu. Na dwóch komputerach mam maxa 2008, taką samą vistę 64 bitową, VRaya 1.5 rc2.

Ponadto w katalogach o takich samych scieżkach na dyskach na obu kompach mam pliki ze sceną, wszystkimi mapami itp. Problem polega na tym, że jak włączam distributed rendering w vray::system, dodaje kompy i puszczam render to biegają mi 4 buckety (po 2 na jeden komp bo procki dwurdzeniowe) ale nie nic się nie renderuje. Cały render przechodzi tak jak by scena była pusta i zostaje puste czarne okno.

 

Przepatrzyłem większość tematów dotyczącą DR ale nie znalazłem rozwiązania swojego problemu.

Jeżeli ktoś wie jak to naprawić to byłbym wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dziwna, akcja, ale jak robisz dodajesz 2 kompy do rendera distibuta? przeciez dodaje sie jeden i na drugim wciska f9, ten pierwszy, ktory dodales powinien sie polaczyc, moze dlatego puszcza Ci puste scenki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zahacz w opcjach aby wyświetlało się w czasie renderingu okno z informacjami. show log coś tam coś tam ... w tym okienku vray często pisze co go boli.

może nie masz jakiegoś pluginu zainstalowanego ? albo mapy irradiance ? ciężko tak w ciemno strzelać. jak coś ciekawego wyczytasz w warningsach to napisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mi nikt nie odpowiedział w tamtym temacie więc zadam pytanie tutaj.

Dodałem vray psychical camera, i już drugi komputer renderuje ale jego kosteczki są ciemniejsze. Po włączeniu GI pierwszy komputer renderuje ok a drugi robi błędy (renderuje ciemniej i robi plamy). Co to może być?

testgixp7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klicek - próbowałem już kilku wszystkich kombinacji z dodawaniem (oba, każdy z osobna, rozpoczynanie renderowania z obu kompów itp) i nic :/

zdeno - okienko mam włączone i co najgorsze nie wypisuje nic niepoprawnego, pisze że się łączy, startuje renderować i wszystko ok, a efekt nijaki. Co do pluginów i irradiacji to wykluczam taki problem bo stworzyłem sobie nawet prostą scenę z kilkoma boxami i tak samo jej nie renderuje.

Brak mi już jakichkolwiek pomysłów :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matv,Działam też na viscie 64 bitowej i vray 1,5 rc2 mam głowny komputer i dwa slave'y.

Ze sciezkami nie mam problemu bo do całej sieci podłaczony jest dysk siecowy z mapami i scenami,

dzięki czemu wszystkie trzy kompy ciagną z tej samej lokalizacji, ale zauważyłem że nie może być ani w scieżkach ani w plikach i w nazwach map polskich znaków,

Z czarnym renderingiem też się spotkałem ale po włączeniu Gi problem znikł,

Zaznacz w zakłatce settings w vray'u "check for missing files" wtedy renderer nie użyje slave'a jeśli ten pogubił mapy.

 

Natomiast ja mam takie pytanie :

wszystko u mnie działało jak w zegarku i nagle pojawił sie problem.

mam scene renderuje ją i wszystko jest ok , ale jak zmienie coś w scenie np. ogniskową kamery albo przesunę słońce w inny kąt to slave'y tego nie odświeżają, pamietaja poprzednie ustawienia i renderują po swojemu... muszę wyłączyć na nich vray spawnera i właczyc jeszce raz wtedy jest ok do momętu kiedy znowu czegoś nie zmienie.

Nawet jak otworze inną scenę to te renderują tą poprzednią.

Fajnie..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam możliwości dziś tego sprawdzić, ale jak będę miał to posprawdzam, bo dalej nie udało mi się tego rozwiązać...

A co do Twojego problemu, to też nie za ciekawie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dowolny

Natomiast ja mam takie pytanie :

wszystko u mnie działało jak w zegarku i nagle pojawił sie problem.

mam scene renderuje ją i wszystko jest ok , ale jak zmienie coś w scenie np. ogniskową kamery albo przesunę słońce w inny kąt to slave'y tego nie odświeżają, pamietaja poprzednie ustawienia i renderują po swojemu... muszę wyłączyć na nich vray spawnera i właczyc jeszce raz wtedy jest ok do momętu kiedy znowu czegoś nie zmienie.

Nawet jak otworze inną scenę to te renderują tą poprzednią.

Fajnie..?

 

Cześć,

 

Wiem, że minął już prawie rok od ostatniego posta w tym temacie, jednak ja zderzyłem się z problemem właśnie teraz.

Moje slave'y nie odświeżają sceny.

Tak jak pisze Wirnik renderują poprzedni widok. Reset usług na slave pomaga, ale tylko na chwilę.

Pomóżcie. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności