Skocz do zawartości

sky portal


Temporal

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstepie sie przedstawie hej to ja zly temp dajcie mi anonimowego negatywa bana i prezecik niespodzianke xD.

 

A tak na powaznie: sky portal on ma wogole jakis sens czy poprostu nie rozumiem jak on dziala? jest on portalem dla swiatla z vrayowego enviromentu tak? no dobra dam sobie np kolor niebieskie w env i sky portal bedzie swiecil na niebiesko heh. Dam sobie jakas mapke np gradient albo hdri cokolwiek i wtedy portal juz przestaje dzialac. Wiec sky portal potrafi swiecic tylko jednym kolorem? To jak vraylight dam sobie niebieski kolor to tak samo jakbym dal sobie skyportal i w env ustawil niebieski. To ma sens? Z tego co wiem w mentalu sky portale dzialaja inaczej ale glowy uciac nie dam bo mam mentala 3.5 wiec sie tym osobiscie nie bawilem.

 

Licze na odzew mastachow i niemastachow ktorzy cos wiedza wiecej o tym sky portalu vrayowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To ja niemastach od vray portal.

 

Tak z teorii którą się karmiłem to skyportal miał robić właśnie tak działać za takie okienko pomocnicze w doświetlaniu,

 

co do zasadniczości używania to same tutki o interiorach pokazują że tak średnio na jeża korzysta się z skyportal... vraylight po prostu jak dla mnie daje większe możliwości szybkiego przemodzenia oświetlenia, skyportal to chyba może się pochwalić tylko wygoda że jak zmiania nam się vrayenv. to bardziej to działa na wnętrza już bez dodatkowych zmian...

 

większe prawo bytu mają skyportale ale chyba pod silnikami unbiasowymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz światło to musisz dopasować kolor i intesywność do źródła, które symulujesz. Portal natomiast "przejmuje" kolor i intensywność z otoczenia za sobą, albo tylko z environmentu (simple portal). Jako taki nie jest światłem, tylko 'koncentratorem'dla GI rays. Taki to zdaje sie ma sens.

Co do mapek i gradientów, to aby były źródłem światła podkręć wartości RGB.

Ten od mentala w zasadzie to ten sam koncept.

 

Ale warto poczekać na opinie jakiegoś masta, co wie jaka matma w kodzie siedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi mastachami to byl zart kazde info sie przyda. No po przeprowadzonych testach widze ze sky portal bierze tylko jednolity kolor i lepszy rezulatat uzyskuje jak swiecie samym envirem niz sky portalem. Coz pobawie sie jeszcze rgb ale jak narazie czuje troche bezsens w tych sky portalach. W mentalu to jest tak ze trudno wydobyc siwatlo z envir do interiora i przy pomocy sky portali przy niskach ustawieniach FG mozna zassac swiatlo do srodka. W vray znowu sam envir dziala lepiej niz ta pomoc jaka jest sky portal. No coz potestuje jeszcze troche jak ktos cos wie niech pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności