Skocz do zawartości

postprodukcja


jarross

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pewien problem. Znalazłem taki tutorial i na końcu taki obrazek:

http://www.itsartmag.com/features/makingofmiamiriver/miamiriver-p2.php

Wiem jak zrobić i uzywać alpha, occlusion, depth, reszty za diabła nie mogę znaleźć. Material id znalazłem ale nie chce wychodzić - obraz jest czarny.

Czy ktoś mógłby mnie oświecić i wytłumaczyć o co chodzi i jak to łączyć w photoshopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

material id słabo Ci się przyda

 

chyba ze bedziesz potrzebowal sobie zaznaczyc w ps konkretny material. mozesz to obejsc podmieniajac materialy w scenie na takie co maja solidny kolor 0 tekstur self świecenie na 100% i nie ma cieni w scenie. aa ustaw jak w scenie i teraz rozdzka albo Color range zaznaczasz po tym materiale ktory ma dany kolor przypisany :)

 

z ambieent occlusion wrzucasz na nowa warstwe w ps nad rgb i bawisz sie z mieszaniem warstw (sprawdz sobie tryb multiply)

 

fog dodawaj na nowa warstwe i kombinuj z jakims screen albo cos takiego (w kazdym razie z tej grupy trybow mieszania)

 

alphe uzyj jak chcesz miec obrazek z tlem do podmiany (czyli niebiem) i robisz to w ten sposob ze splaszczasz obrazek klikasz ikonke dodawania maski (takie jakies dwa koleczka w kwadraciku czy jedno koleczko nie pamietam) i alt+klik na obrazek maski i tam wklejasz i zapisujesz jak jakis PNG z przezroczystoscia

 

irradiance co robi nie wiem :P

 

a depth wrzucasz jako nowy kanał alpha (w kanałach a nie w warstwach) i teraz dajesz Filter > Blur (chyba) > Lens blur, jako mape glebokosci wybierasz Alpha1 i sobie robisz glebie ostrosci. w takiej scenie bym tego nie uzywal chyba ze do lekkiego rozmycia tego co jest najbliżej kamery

 

no i watek chyba do compositingu

Edytowane przez kamil.ochel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obraz wychodzi czarny bo bycmoze masz ustawiony id dla wszystkich materialow na 0

 

musisz ustawic odpowiedni id (od 0 do 15) dla wybranych przez siebie materialow w material editorze, wtedy otrzymasz taki kolorowy obrazek jak w tutorialu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

irradiance pozwala zaznaczać fragmenty sceny które moja duża lub małą intensywność "świecenia". Działa coś jak termowizja tylko z wrażliwością zamiast na ciepło to na światło illuminacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności