Skocz do zawartości

Vray displacement - prosze o podpowiedz


Robertus

Rekomendowane odpowiedzi

Elo!

Potrzebuje malej pomocy. Chcialbym o ile to mozliwe nadac jednemu meshowi 2 lub wiecej roznych map displace. Uzywam Vraydispmod.

 

Mam taki stos modyfikatorow:

*obiekt

- uvw map (channel 1)

- disp mod (channel 1) z podpieta mapa takze z channel 1

wynik: ladnie displace'uje, jak zawsze

 

dodaje kolejno

- uvw map (channel 2)

- disp mod (channel 2) z podpieta mapa takze z channel 2

wynik: widze displace tylko z channel 2 czyli tego najwyzej w stosie

 

Jest jakis na to sposob aby zmapowac na jednym meshu kilka map dispalce?

 

Zalaczam scene (max 2009), jesli ktos znalazl by czas zeby do tego zajrzec albo ma juz sposob to bede wdzieczny za pomoc :)

 

LINK: http://robertkudera.pl/inne/disp_test.zip

 

pozdr.

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jakieś efekty daje zastosowanie displace'a 3D z zaznaczoną opcją "Use object mtl" oraz mapami w slocie Displacement poskładanymi za pomocą RGB Multiply lub VrayCompTex. Efekty te są niestety dość słabe, ale problem też nie byle jaki. Może Vector Displacement z SP3 ci pomoże ;)

 

@Hynol: tym sposobem obie tekstury w Mix są układane na w/g jednego map channel (zaznaczonego w DispMod).

Edytowane przez arev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hynol: tym sposobem obie tekstury w Mix są układane na w/g jednego map channel (zaznaczonego w DispMod).

 

To chyba oczywiste że używa się do tego 3D disp z use obj material... Hmmmm... Dal mnie użycie tej metody jest na tyle oczywiste że nie pomyślałem że można inaczej. Co do VrayCompTex to bym nie polecał początkującym użytkownikom , bo pojawią się problemy z mixem - teksturki wtedy trzeba przygotowaywać z odpowiednim zapasem szarości czy czerni żeby jej nie przebić do wartości >1. To znaczy od razu napiszę żeby się ludzie dalej nie czepiali - dajemy tryb additive oraz "zbijamy" jasność disp map do 50% - tak żeby najjaśniejszy piksel miał maksymalnie wartość 128,128,128. I nie daje to "jakiś" efekt, tylko bardzo ładny wielopoziomowy displacement - ja się bawiłem tak do 4 poziomów w głąb robiąc proceduralne mapy skał. Dalej idąc to metoda ta niestety NIE będzie możliwa do zastosowania w przypadku map wektorowych na SP3, bo one po prostu się nie policzą w żaden z opisanych sposobów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzienks za odpowiedzi!

Probowalem takze wczesniej VrayCompTex ale wydawalo mi sie za duzo roboty jak na taka wydawalo by sie banalna rzecz :)

Jesli uda mi sie wpasc na jakies rozsadne rozwiazanie to dam znac w tym watku.

 

pzdr.

Rob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności