Skocz do zawartości

Problem - NIeboskłon - a vraysky


Marek G

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chlopaki pomóżcie.

Nad scena umiesiciłem niebosklon w postaci :

- pół kuli z odwróconymi sciankami do środka

- wyłączyłem w tym obiekcie :to co widac na screenie + vray properties: generate i recive GI

- w słoncu wykluczylem ten obiekt

 

Ogólnie chodzi o to ze przez ta sphere nie dociera vraysky +hdri.

Pytanie w jaki sposób , ma docierac vraysky +hdri ???????

Nie chcę stosować tuby zamiast sphery.

 

problemcvq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

a nie możesz po prostu w environment dać to niebo?

 

wolałbym nie

wole miec kontrole nad tym w którym miejscu zaczyna i się horyzont, zreszta mapa to nie samo niebo tylko z czescia ziemi i lasem

 

moze wiecie jak to obejsci przy wykorzystaniu sfery .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno , nie bede zakladal nowego wątku zapytam w tym.

Renderuje animacje , ta sfera jest tłem dla niej. Jak policzyć animacje i do czego zapisać pliki, jaki material przypisac tej spherze aby póżniej w after effect tę całą sphere można bylo podmienić na coś całkiem innego?

Zazwyczaj licze klatki do jpg - to napewno odpada w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym uważał z Object Id - bo to nie jest dobry pomysł ze względu na dodatkowe komplikacje - AA, ręczne wydłubywanie ID tła itd.. Raczej bym sferze wyłączył Alfę - W Vrayproperties Alpha amount na 0. Plus taki że masz wszystko gotowe w jednym pliku 32 bitowym i tło podkładasz jak zwykłe tło. Zapis jako TGA 32 bity i masz wszystko czego będziesz potrzebował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym uważał z Object Id - bo to nie jest dobry pomysł ze względu na dodatkowe komplikacje - AA, ręczne wydłubywanie ID tła itd.. Raczej bym sferze wyłączył Alfę - W Vrayproperties Alpha amount na 0. Plus taki że masz wszystko gotowe w jednym pliku 32 bitowym i tło podkładasz jak zwykłe tło. Zapis jako TGA 32 bity i masz wszystko czego będziesz potrzebował.

 

alpha amount - nie ma takiej opcji

jest alpha contribution (matte properties.zakladka vray properties obiektu) - ja tą opcje zmienie z 1 na 0 - to zrobi mi się zamiast sphery kanal alpha , a mapa z niebosklonu znika

 

Chodziło mi o takie wyjscie :

abym mial caly czas te tło co jest nalozone na niebosklonie , ale jednocześnie mial wyjscie na podmiane tego nieboskłonu w AE na inne.

Jest na to jakies wyjscie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dać Twoje niebo w environment tak jak wcześniej pisałem :) I nie wiem w czym problem, musisz tylko pamiętać by w PS dorobić do tej mapki "dół" - duplikujesz wysokość mapy na dole i zastawiasz tam czarne tło.

Mapowanie w maxie ustawiasz na spherical i już CI się to ładnie wyświetla. Dokłądnie IDENTYCZNIE jak na Twoje sferze.

 

Nie trzeba kombinować z alpha contribution, matte, GI itd. Możesz włączyć sobie wyświetlanie tej mapki w viewporcie przez co precyzyjnie ją sobie ustawisz.

 

To bardzo proste rozwiązanie dające kontrole nad wszystkim bez zbędnego klikania. Alpha normalnie się wypuści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpha contribution na 0 albo -1 (wtedy dodatkowo blokuje to co jest za nią - ale w tym wypadku obojętne). Metoda SWRSC najbardziej typowa i najprostsza. Ja pisałem w jaki sposób zrobić to sposobem jaki zaproponowałeś. Jeżeli po renderingu Ci znika niebo, to znaczy że albo zapisujesz do PNG (a w twoim przypadku nie jest to dobry pomysł), albo zapisujesz TGA z automatycznym włączeniem alphy do obrazu - sprawdź w opcjach zapisu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności