Skocz do zawartości

ustawienia wydajnosci?


blax_one

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!! Mam pytanie odnośnie wydajności renderu w v-ray, mam 4- rdzeniowca intela , 4 gb pamieci i zastanawiam sie jakie opcje w ustawieniach odpowiadaja za zużycie tych podzespołow tak aby render był bardziej wydajny. Mysle ze zakładka system ale co dalej?

Waznym aspektem tego jest rowniez umiejetne dostosowanie tych opcji aby nie przecholowac dlatego w tym zakresie tez prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

W zakładce system można zmienic pamięć na "dynamic memory" i zwiększyć limit pamieci przy 4gb powiedzmy do 2500mb, choć ustawia sie to różnie do różnych scen, przy większych scenach ma to duży wpływ na szybkość renderingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daieki a jak sprawa ma sie z rdzeniami jest mozliwość używania np dwóch?

 

Jesli chodzi Ci o to by uzywac dwóch zmiast czterech i miec dwa w zapasie na swoją pozostałą prace na kompie to mozna ustawic "koligacje" (prawym na proces 3dmax.exe) w menadżerze zadań windows.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc. Mr_San\Filip dzieki za pomoc. Źle sformułowałem moje pytanie odośnie procesora (dwóch z czterech)ale można się przecież domyśleć w końcu napisałem w pierwszym poscie ze procesor to quad :|

dzięki raz jeszcze.

ps. Jeżeli są jeszcze jakieś aspekty odnośnie sprzętowego przyspieszenia renderingu to bardzo prosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności