Skocz do zawartości

V-Ray vs Zwykły render. O co chodzi?


Gość szysia565

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szysia565

Jestem początkującym użytkownikiem MAX'a i wszystko renderuję w standardowy sposób. Zauważyłem natomiast, że wszyscy korzystają z V-Ray'a tudzież z Mental Rey'a. Nasuwa mi się pytanie dlaczego! Testowałem trochę mentala, ale wszystko renderuje mi na czarno ;/ Czy to jest tak że muszę mieć jakieś specjalne materiały czy jak? I jak wygląda sprawa z owym V-Ray'em? Zainstalowałem go... I co dalej?

 

Proszę o pomoc bo nigdzie nie mogę tego znaleźć, a ponad to ktoś mi polecił właśnie te rendery, przy temacie grafiki realistycznej. A to mnie interesuje...

 

PS. Jeśli to nie miejsce na ten temat to piszcie... Wywalę go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Każdy może sobie kupić kredki - nie każdy musi umieć się nimi posługiwać

 

Testowałem trochę mentala, ale wszystko renderuje mi na czarno ;/ Czy to jest tak że muszę mieć jakieś specjalne materiały czy jak? I jak wygląda sprawa z owym V-Ray'em? Zainstalowałem go... I co dalej?

Go ! Get skills ! Do some d*** tutorials !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ciężko wszystko tobie tłumaczyć i pisać przez godzine, jak zainstalujesz vraya i zrobisz render to cód sie nie stanie trzeba go umieć ustawić co jest jedną z najtrudniejszych rzeczy

 

więc lepiej szukaj w google tutoriali ściągaj je i wtedy pytaj konkretnych rzeczy bo nikt tu ci nie będzie tłumaczym manuala

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian: to chyba najlepsza rada jaka mozna dac. Malo kto slucha jej niestety.

 

No wlasnie ale trudno sie dziwic, poczatkujacy nie rozumie tego. Zobaczy render ktory wywala mu standardowy render bez gi itp fjuczersow i popatrzy na render np w vrayu lub MR i odrazu mysli ze jak zmieni render to odrazu nie znajac podstaw bedzie wszystko ladnie, a okazuje sie ze dopiero wtedy zaczynaja sie schody widzac tysiace zakladek i ustawien :)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiadajac na pytanie dlaczego uzywa sie vray i mental -poniewaz wytwarzają fotorealistyczne i profesjonalne rendery (dzialaja na swoich materialach). Natomiast nic nie przychodzi łatwo jak za kiwnieciem czarodziejskiej rozdzki ,dlatego musisz czytać, eksperymentować itd itd no i narazie zostaje ci tylko podziwianie prac innych

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szysia565

Temporal, dzięki za tutki. Jeden z nich już widziałem niedawno ;p Obejrzę pozostałe. Pytam o te inne rendery bo mi je ktoś polecił. Ale jak nie to nie. Byłem po prostu ciekaw o co w tym chodzi... W każdym razie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności