Skocz do zawartości

vray - zamykanie sie maxa podczas renderu


mujas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Otóż mam problem a mianowicie podczas renderowania scenki jakieś 1,5 miliona poly po przeskoczeniu paska postępu bulid acceleration coś tam V ray 1.5 64 bit wraz z maxem 9 tez 64 bit (XP tez 64 bit)wychodzi sobie bez zadnego komunikatu do windowsa. Komp to 4 rdzenie 4 Giga ramu, jak patrzyłem w pasku zadań jeszcze przed wykładką sceny zużycie pamięci dochodzi do 3 Giga. W czym może być problem jak temu zaradzić??; sytułacje takie miałem pod xp 32 bit ale tam taka sytułacja jest spowodowana tym że jedna aplikacja nie może zabrać więcej niż 2 Giga a tutaj?? . Dodam że scena zachowywała się normalnie nie miałem tego problemu i wczoraj nagle bardzo niemiłe zaskoczenie. Z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

wszystkie materiały w scenie są vrayowe?

 

nie są wszystkie materiały vrayowe jest pare standardowych; SWRSC - myślisz że to może być wina materiału jakiegoś? na próbę moge całą scene puścić z jednym materiałem Vrejowskim i zobaczyć czy problem się powtórzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiazany, trudno w to uwierzyć ale problem wynikał z tego iż przeskalowałem scenę cała o 1000% i przy renderze była kaplica (nie wiem z czego wynikająca czy z braku kamery w scenie czy rozmiarów hotspota idących w tysiace) - ale po przywróceniu oryginalnych rozmiarów obiektów renderuje oka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności