Skocz do zawartości

Przyspieszenie renderowania


blomd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się zapytać, co mógłbym zmienić w swoich ustawieniach, aby przyspieszyć renderowanie. Mam scenkę z 56 tys. poly i 2 vray lights. Renderowałem ją 4h, i doszedłem do wniosku, że nie ma to sensu, bo ledwo przeszło mi building caustics photon map.

Mój sprzęt to: celeron 2,6 ghz; 512 ram :/ .

http://img13.imageshack.us/gal.php?g=ust4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Pi razy drzwi ok. Masz dosc duzy noise treshold, i BARDZO dziwnie poustawiany Lighcache, poczytaj sobie co jaki parametr tam robi na spot3d zanim zaczniesz zmieniac.

Nie wiem co za scena, ale po celeronie z 512 ramu nie mozna oczekiwac szalenczych czasow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirach, mógłbyś mi wyjaśnić co to znaczy "BARDZO dziwnie poustawiany Lighcache" , bo nie za bardzo się orientuję w vray'u, gdyż z nim dopiero zaczynam :P. Ile mam ustawić noise treshold, żeby było dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko na spot3d jest napisane, nawet jest tutek z tzw "universalnymi" ustawieniami vraya.

Skoro nie znasz za dobrze vraya, to po co mieszac w kazdych ustawieniach, bardzo dziwne wydalo mi sie prefilter na 1000, skoro default jest 10 (a nawet o ile sie nie myle bazowo jest wylaczone).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BiX

w LC mozesz sample size zwiekszyc do 0.02 (ja tak renderuje i jest ok) Po co Ci kaustyka? Jeśli nie renderujesz nic w czym ci ona potrzebna to wyłacz... Chyba, że celowo jest włączona. Pre filter na 1000...?! No jest wyłączone defaultowo. :)

 

zresztą.. słuchaj się miracha i odwiedź spot3d.... (tam jest wszystko od deski do deski opisane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyłączyłem prefiltering, light cache sample zwiększyłem do 0.02, i wyłączyłem caustic, wywaliłem dispalecementa z materiału ściany, i renderuje się jak należy :D . Dzięki za pomoc, rep leci dla panów :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności