Skocz do zawartości

Kurs rysunku przygotowawczy do egzaminu ASP/Architektura


Robert B.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Widze że poznań, wybierasz sie na architekture na asp czy polibude?

Ja chodziłem na kurs organizowany przed polibude. Jak dla mnie to jest to potrzebne nawet bardzo. Nawet jeżeli umiesz super rysować to i tak możesz mieć problemy na egzaminie bo nie zrobisz czegoś tak jak oni by chcieli i bedzie lipa. Jeżeli myślisz o tym poważnie to moim zdaniem trzeba, choć fakt, tanie to nie jest.

Choć na architekure na PP, nie trzeba tu za duzo robic:P (no nie licząc końcówki semestru ktora własnie nadeszła;D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tak właśnie w plecy wiecznie z rysunkiem... a to remont a to egzaminy na policealnej po cholerę szedłem na technika informatyka to za cholerę nie wiem :P

 

A co do kursów tak poznań chciałem w zasadzie na wzornictwo przemysłowe na ASP lub w razie W na WSUS poznań. W końcu mieszkam tylko 60 km pod poznaniem :)

 

Tak więc jeżeli macie jeszcze jakieś informacje może jaką szkółkę wybrać albo coś? Myślałem nad http://www.sowa-edu.pl/ ale nie jestem przekonany bo wiadomo że po stronie internetowej i wygórowanej cenie jeszcze nie wiele wiadomo... zastanawiam się bo tam uczą z ASP wykładowcy hmm co myślicie pomóżcie bo tu chodzi o moją przyszłość ;P i pieniądze ma się rozumieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja niestety nie jestem w stanie nic na ten temat powiedzieć, ja byłem na kursie przygotowującym pod egzamin wstępny na architekture i w tym był dobry, ASP niestety mnie nigdy nie rajcowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja straciłem podad rok i kupę siana na różne kursy rysunku w Poznaniu, wypróbowałem kilka niby polecanych miejsc. Najgorzej jest z weryfikacją czy nauczyciel jest dobry. Niedawno trafiłem na 10 dniowy kurs do studio Ventzi i był to dla mnie szok - w sensie pozytywnym. Konkretne wskazówki w intensywnym tempie, jasny logiczny przekaz. Okazało się że nawet podstawowe zagadnienia jak perspektywa i światłocień u mnie leżą, bo poprzedni nauczyciele nie umieli ich przekazać, nawet nie przywiązywali do nich większej wagi. Totalna klęska.

Także polecam Ventziego, po 10 dniach jestem jak nowo narodzony, rysunki są nie do poznania w porównaniu do tych które przyniosłem pokazać w teczce z poprzednich zajęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam też kursy na:

www.szkolapoznan.pl

małe grupy, dobra cena i fajni nauczyciele (z polibudy i ASP) w centrum Poznania. Dodatkowo prowadzą zajęcia z kompozycji i geometrii co mi pomogło na egzaminie. ogólnie na plus ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze musisz mieć trochę wyobraźni, wyczucia, a to już musi wejść dawno w krew..

 

Aha, i architektura musi Cię zarąbiście pasjonować, żebyś się spodziewał zadowolenia w gruncie rzeczy :)

 

Takie moje zdanie, mam nadzieję że się uporasz.

 

P.S. Sam chciałem sie dostać na WSSU i sie okazalo, że nie pasjonowała mnie specjalnie architektura więc nie miało to sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można mieć bardzo dobrze płatną pracę w tym zawodzie, ale studia architektury nie są łatwe, jeśli nie ma się dużej wyobraźni przestrzennej, to ogólnie może być to spory problem. Natomiast, jak wiadomo, im większy talent tym mniej wysiłku można włożyć w przygotowanie do studiów oraz samo studiowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności