Skocz do zawartości

Długość renderingu z teksturami jpg i tif.


waza

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem kiedyś na forum, że vray szybciej renderuje, gdy używa się tekstur w formacie tif. Postanowiłem to sprawdzić i oto wyniki.

 

Aby być dokładnym, muszę napisać, że pierwsze renderingi były robione po kilkunastu minutach od odpalenia komputera, odebraniu poczty, przygotowaniu sceny w maxie i tekstur w photoshopie. Scena to trzy standardowe obiekty maxa, trzy światła VRayLight i kamera VRayPhysicalCamera. Tekstury to trzy jotpegi zamienione na tify. *Najpierw renderowałem scenę z teksturami .jpg a potem zamieniałem je na .tif na odpowiednich obiektach, potem znów na .jpg itd.

 

render | 1/2 *| 3/4* | 5/6

----------------------------

*.jpg *| 2:03 | 2:19 | 2:34

----------------------------

*.tif *| 2:04 | 2:29 | 2:42

 

 

Teraz zresetowałem komputer i zacząłem renderingi od tifów:

 

 

render | 1/2* | 3/4

---------------------

*.tif *| 1:59 | 2:31

---------------------

*.jpg *| 2:13 | 2:26

 

 

W tym momencie już byłem przekonany, że teza jest fałszywa ale jeszcze raz zresetowałem komputer i ponownie zacząłem renderingi z teksturami .jpg a potem .tif:

 

render | 1/2

-------------

*.jpg* | 1:44

-------------

*.tif* | 2:10

 

Dalej już mi się nie chciało....

 

Dodatkowy wniosek to taki, że żeby przyspieszyć rendering, należy zresetować komputer i zacząć na "świeżym" systemie i "świeżej" scenie. Nie wiem, ile się zyska na dużych scenach po kilku(nastu) godzinach pracy, ale tu przykłady są powalające - 2:34 po około pół godzinie pracy na komputerze do 1:44 na świeżym systemie i świeżej scenie w maxie.

 

 

.wysiwyg { background-attachment: scroll; background-repeat: repeat; background-position: 0% 0%; background-color: #cccccc; background-image: none; color: #333333; font-family: Verdana, Arial, Arial; font-style: normal; font-variant: normal; font-weight: 400; font-size: 10pt; line-height: normal } p { margin: 0px; } .inlineimg { vertical-align: middle; }.wysiwyg { background-attachment: scroll; background-repeat: repeat; background-position: 0% 0%; background-color: #cccccc; background-image: none; color: #333333; font-family: Verdana, Arial, Arial; font-style: normal; font-variant: normal; font-weight: 400; font-size: 10pt; line-height: normal } p { margin: 0px; } .inlineimg { vertical-align: middle; }

Edytowane przez waza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 0
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Popular Days

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności