Skocz do zawartości

doświetlenie wnetrza mapą HDRI


palmer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zrobilem model zamknietego pomieszczenia i nie jestem zadowolony z odbic jakie uzyskuje na materiałach wewnatrz. Pomieszczenie posiada 3 okna + doswietlenie przez świetlik w suficie.

Glownym swiatlem jest vray sun+sky.

Dodalem jeszcze vray w kazdym oknie.

 

czy jest mozliwosc doswietlenia wnetrza zamknietego pomieszczenia mapa HDRI i pozostawienie vray sun+sky ??

 

bede wdzieczny za wskazowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Hmm, tutaj chyba troszkę mylisz pojęcia: vray sun to punktowe źródło światła.

 

Environment, który masz po naciśnięciu klawisza "8" to tło sceny, i to co tam wrzucisz będzie widać za oknem. Niestety ma ono też wpływ na oświetlenie sceny, czego według mnie nie powinno być, ale dzięki temu możesz zrobić taki trick, na jakim Ci zależało. Environment w ustawieniach vraya to ogólne światło, pochodzące "ze środowiska", ale nie mające wpływu na tło sceny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeżeli mam zamknięte studio zrobione np z cylindra i wewnątrz są vray lighty. Czy istnieje możliwość odbić hdri na obiektach wewnątrz studia. Daje mapkę hdri w enviroment i vray eniviroment i nic. Chodziło by mi o możliwść "przenikania" tych map hdri przez studio.Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuje, ale raczej nie da rady (tzn odbicia pewnie będą) ale mapy hdri tek które używam są ot mapy panoramiczne studia. Gdy dam do vray lighta to będą odbiegały od oryginału. Będą za wąskie itd...itp a co za tym odbicia nie takie jak powinny być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności