Skocz do zawartości

Ciemne tło


kuback

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Robię właśnie exteriorsa przy użyciu vray sun oraz VRayPhysicalCamera. W envitonment wyłączyłem automatyczne tło vraysun i ustawiłem bialy kolor . Problem mam taki, że tło wychodzi ciągle ciemnie mimo tej bieli. Jeśli zmieniam ustawienia kamery to cała scena mi się prześwietla. Jak ustawić aby słońce i kamera nie miały wpływu na environment??

 

Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Wrzuć jako tło mapę Output z mocno podniesioną wartością Output Amount (~50).

Wypróbowałem i jest ok jeśli chodzi o samo tło, jednak bez PS się nie obędzie ponieważ to jasne jaskrawe tło ma wpływ na przedmioty w scenie.

 

kuback, a daj normalnie vray sky domyslne i wrzuc w environment pod F10.

Powinno być ok....

To rozwiąznie jest również oki jeśli chodzi o biały kolor tła, jednak uniemożliwia wrzucenie jakieś mapy w environment F10 (np nieba)

 

 

Co do ciemności tła - w ustawieniach Vray spróbuj wyczyścić pole obok Affect Background (znajduje się to chyba w sekcji "Color Mapping")

To rozwiąznie jest najlepsze i najprostsze. Można wszystko, tło może być kolorem i mapą.

 

Bardzo dziękuję Panowie za odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie/kuback

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuback

Zanim się zaczniesz tym bawić to powinieneś poznać zasadę fotografii tradycyjnym aparatem. VRayCamera to jege cyfrowe odwzorowanie. Tło jakie powinno być w env. to VraySky - mapa ta dostosowuje swój kolor i "moc" emitowanego światła w GI w zależności od położenia słońca (zatem nie mogłeś zmienić jej koloru "na biały"). Prześwietlenie sceny spowodowane jest zapewne zbyt długim czasem otwarcia migawki lub zbyt dużą czułością ISO.

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności