Skocz do zawartości

Pomocy w oświetleniu wnętrza


Mikolc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowym użytkownikiem forum i mam wielki problem. Otóż robię wizualizację swojej kuchni w 3ds max 2009 nie potrafie oświetlić wnętrza za pomocą vray- a tak żeby wyglądało to dość realistycznie ( zdjęcie w załączniku - trochę małe z powodu długiego renderingu, ale daje ogólny obraz ). Modeling jest raczej dobry więc tu raczej nie leży problem. Mam 2 światła: pierwsze to v-ray light w postaci plane- a ustawione przy oknie z wyłączonymi odbiciami, 2 światło to też vray light, tylko w postaci sphere- y żeby imitowalo słońce. Na zdjęciu jest mój najlepszy rezultat, z którego jestem tak sobie zadowolony. Prosiłbym o jakieś wskazówki. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Vray light w oknie powinien świecić na błękitny kolor (spróbuj HSV: 155,60,255 (to nie sa wartości RGB)

 

Tak samo emiter słońca powinien świecić na wyblakły żółty. Poćwicz z kolorami źródeł światła bo wszystko poza tym jest ok. To jest taki prosty przykład tego rozwiązania. Można też kombinować z HDRI w postaci oświetlenia głównego itp.

 

Zastanów się czy w tej scenie potrzebne Ci jest słońce. Będzie przepalało dosyć już chaotyczną scene gdzie nie ma dużo miejsca. Ja bym w tym wnętrzu zastosował samo oświetlenie typu skylight bez oświetlenia punktowego ze słońca, resztę doświetleń można załatwić w postaci oświetlenia w pomieszczeniu (z punktu lampy lub zainstalowanych halogenów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności