Skocz do zawartości

Jak uzywac PROXY?


m-peter

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Mam do Was pytanie: jak uzywacie proxy?

 

Nie pytam oczywiscie o wyrzucanie do proxy drzewek, trawek i innych obiektow, ktore wielokrotnie powtarzaja sie w scenie. Pytam jednak o to, czy np. robiac mieszkanie wyrzucacie wszystkie rzeczy do proxy, nawet te, ktore nie powtarzaja sie? Czy to cos da? Przyspieszy render czy wrecz przeciwnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Nic ci nie przyśpieszy. Zatrzymasz sobie jedynie możliwość edycji.

 

Proxy sprawdza się najlepiej tak jak mówisz. Drzewka, samochody. Ogólnie objekty z dużą ilością poligonów które już jako proxy kopiujesz (instance) ile tam razy chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wnętrzach proxy jest w zasadzie aużywalne, chyba że masz małą ilośc pamięci. Pamiętam, że sam we wnętrzu użyłem proxy tylko raz, dla clotha, który miał dość gęsty subdivide, a ja wtedy pracowałem na lapku z 1GB ramu.

 

Co do prędkości, to jeśli dobrze kojarzę, proxy może nawet spowolnić render, ale nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi:]

 

Co do prędkości, to jeśli dobrze kojarzę, proxy może nawet spowolnić render, ale nie jestem pewien.

 

Tak jak mowisz, testowalem wlasnie niewielkie rendery z i bez proxy i rzeczywiscie czas renderu w moim przypadku nieznacznie poszedl do gory stad wlasnie moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności