Skocz do zawartości

Jak zblurować poruszające się światło?


Elmo22

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie - jak w Vrayu uzyskać efekt rozmytego światła na podobieństwo fotografii robionych nocą z długim czasem naświetlania (np przejeżdząjący na zakręcie samochod na odbitce pozostawia slady po światłach).

 

20080129-light-trails-6-1.jpg

light-trail.jpg

 

Chciałbym ten sam efekt uzyskać w renderingu ale za chiny nie udaje mi się wykrzywić blurowania w vrayu. Kombinowałem już z ustawieniami ekspozycji kamery fizycznej vray (f number, shutter, iso) ale udało mi się zrobić naprawdę niewielki blur na krótkim i prostym odcinku. Nie udało mi się zrobić takiego blura jak na fotkach wyżej. U mnie vray robi blura w linii prostej (ścina zakręty :/ )

 

ma ktoś na to patent?

 

używam vraya 1.5RC3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Podchodzisz do tego od złej strony. :) Najprościej - fake'ować.

Renderowalne linie i może jakiś proste kształty puszczone po ścieżce wystarczą. Jako modele.

Materiał, to albo vraylightmtl albo coś co będzie tylko udawało świecenie. Do tego mała zabawa gradientami dla koloru i opacity, i gitara. :)

Czyli mniej więcej to co tadzio, ale motion blur nie potrzebny imo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheheh cwaniaki :D kurcze chyba sie starzeje bo nie pomyslałem o fake'owaniu. Jak koń kombinowałem pod góre probujac zrobic rendering jakby z symulacji :P Tzn w ostatecznosci pewnie zrobilbym jakies plaskie i dlugie poly powyginane na torze ruchu ale to jakby mi nie wyszlo ze swiatlem. teraz znowu pukam sie w glowe bo zmarnowalem duzo czasu na szukanie ustawien a sfake'owanie tego zajeloby max 2h :)

 

powiem tylko na koniec ze udalo mi sie zagiac lightblura na sciezce (w sensie nie jako fake ale jako light trace) a wszystko to pod vray properties i oczywiscie samples :) tyle ze czas renderingu rosnie ostro no i nie wliczajac w to dopasowywania ustawien kamery zeby efekt byl taki jaki sie zamanil.

 

dzieki chlopaki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności