Skocz do zawartości

jasne plamy na renderze


KLIK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mój problem polega na pojawianiu sie takich plam na renderze. Co może byc powodem takich błędów? Ustawienia samego vraya są niskie. Wnętrze oswieltam vraylightem z prawej w oknie, na suficie 4 vraylighty i dodatkowo omni "ambient only". To omni wrzucam żeby rozjaśnić wnętrze, ponieważ jak daje za mocnego vraylighta w oknie to całe wnetrze mam w takich plamach. Ktoś ma jakieś propozycje? Halogeny to target lighty.

 

qwq.jpg

20012911.jpg

Edytowane przez KLIK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

tak. dla pewności dałem "scene converter" czy jakos tak. Zastanawiam sie nad zwiększeniem Subdiv. w light cache tak do 700, może sample size jest za mały? I mam głupie pytanie - co daje, że mam różne wartości multiplier dla primary i secondary bounces?( pozostałość po ustawieniach skopiowanych gdzies tam)

 

 

tutaj jest taki przypadek(6 render od dołu) - pomoglo właczenie irradiance map i ustawienie wartości subdiv. na 1000. Sprawdze, ale pewnie znacznie wydłuży mi to rendera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tam lampki dalej widze. Nie chodziło o żódło światła tylko model. Schowaj je i zrenderuj bo to coś z ich materiałem jest chyba nie tak. Mozliwe, że jeśli masz w tych oprawach VRayLightMtl to ma on zbyt wysoką wartość. Ale to tak gdybam tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności